Don Quijote

Don Quijote

Don Quijote, 30 yılı aşkın bir süredir Dünyanın her yerinden öğrencilere İspanyolca öğretmiştir. Öğrenci merkezli dil öğretimini benimseyen okulun başarı ortalaması oldukça yüksektir. Don Quijote, okul merkezlerini stratejik noktalara yerleştirmiştir. Bu noktalar bulundukları şehirlerin tarihi mahalleridir. Toplu taşıma ve yürüyerek ulaşmak oldukça kolaydır. Sınıflar ileri teknoloji ile donatılmıştır. Öğrencilerin 7/24 internet erişimi bulunmaktadır. Öğrenciler okulun öğrencisiyken ve daha sonrasında online öğrenme ortamlarından sonuna kadar faydalanma şanslarına sahiptirler. Don Quijote, sağlık nedenleri ile kursa devam etme olanağını kaybeden kişilere paralarını iade etmeyi %100 garantilemektedir.

Elbette İspanyolcayı öğrenmenin en iyi yeri İspanya olacaktır. İspanya’da yer alan Don Quijote kurs merkezleri şu şehirlerde yer almaktadır; Barselona, Granada, Madrid, Salamanca, Tenerife ve Valencia. Barcelona kurs merkezi, modern ve kültürel açıdan zengin bir şehri tercih edecekler için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Kursun bulunduğu bina modern mimarisi, geniş terasları ve bahçeleriyle oldukça donanımlıdır. Granada kurs merkezi, temiz havanın hâkim olduğu, Alhambra ve Sierra Nevada Dağları’na 20 dakika uzaklıkta yer alan kurs merkezi ile yeni bir binada hizmet vermektedir. Madrid’deki kurs merkezi tarihi başkentin merkezi bir konumunda yer almaktadır. Salamanca kurs merkezi ise uluslararası tanınırlığa sahip bir şehir olan Plaza Mayor’a oldukça yakındır. Gençlerin rağbet ettiği bir merkezdir. Tenerife kurs merkezi, sahilde bulunan bir kurs merkezidir. Güneş’i karşılamak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir kurs merkezidir. Valencia kurs merkezi ise şehir ve plaj arasında yer alan her yere oldukça kolay ulaşılabilen bir kurs merkezidir. Bu güzel merkezlerden herhangi birini tercih edebilir ve İspanyolca öğreniminize hemen başlayabilirsiniz.

Latin Amerika’da şu merkezlerde kurslar bulunmaktadır; Meksika (Guanajuato, Playa Del Carmen, Oaxaca), Kosta Rika (Santo Domingo De Heredia, Playa Jaco), Ekvator (Quito), Kolombiya ( Bogota, Cartagena De Indias), Arjantin (Buenos Aires, Cordoba), Bolivya (Sucre), Şili (Santiago De Chile), Küba (La Havana, Santiago De Cuba, Trinidad), Guatemala (Antiqua), Peru (Cusco), Dominik Republic (Santo Domingo, Sosua).

Yoğun İspanyolca Kursları
Tercihe bağlı olarak haftalık 20/25 veya 30 dersin yapıldığı kurslardır. İhtiyaçlara bağlı olarak tasarlanan özel eğitim programlarıdır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmış kurslardır. Konuşma sınıfları dilbilgisi becerisine sahip kursiyerler için verilmektedir.

Sınavlara Hazırlık İspanyolca Kursları
Don Quijote sizleri DELE, SIELE ve Chamber of Commerce sınavlarına hazırlamaktadır. Sınavlara hazırlık kurslarına katılabilmek için standart İspanyolca kursları ile B1 seviyesine çıkmış olmanız gerekmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda ders yapılmaktadır. Sınavlara hazırlık kurslarında ara sınav uygulaması bulunmaktadır. Öğrencilerin gelişmeleri eğitimcileri tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Test teknikleri ve sınav gerekliliklerine göre öğrencilere eğitim verilmektedir.

Staj Programı
İspanyolca öğrenirken, İspanya’nın köklü şirketlerinde staj yaparak kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Turizm, Gastronomi, Perakende, Pazarlama, İnternet Teknolojileri, Hukuk, Mimarlık ve Tasarım alanlarında staj programları hazırlanmıştır. Staj programına dahil olabilmek için Yoğun İspanyolca kurslarına veya İş İspanyolcası kursuna katılmış olmanız gerekmektedir.

Profesyoneller İçin İspanyolca Kursları
Sağlık profesyonelleri için hazırlanmış olan bu kurslarda günlük iletişimlerini sürdürebilmeleri için eğitim verilmektedir. 4 hafta süren bu kurslarda 25 ders yapılmaktadır. B1 dil seviyesine erişmiş öğrenciler kabul edilir.

Uluslararası Yaz Kursları
Yaz ayları boyunca süren bu kamplarda İngilizce ve İspanyolca aynı anda öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerin kişisel gelişimlerine oldukça fazla katkı sağlayan yaz kampları sayesinde öğrenciler hayatları boyunca sürecek arkadaşlıklar kurmaktadırlar. Kurslar tam pansiyon konaklamalı veya gündüz okulu şeklinde devam edebilmektedir.