University of Niagara Falls Canada

Kanada’nın eşsiz doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Niagara Şelalesi’nin yanı başında bulunan University of Niagara Falls Canada (UNF), mezunlarını dijital dünyada liderliğe hazırlayan yenilikçi ve dijital odaklı bir yükseköğrenim kurumudur.

Yüksek öğrenim dünyasında yenilik, bilgi ve dönüşüm modelini temsil eden University of Niagara Falls Canada, teknoloji odaklı lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

UNF lisans ve yüksek lisans program içerikleri, günümüzün ve geleceğin küresel iş dünyasının ihtiyaçları merkeze konularak oluşturulmuştur.

Neden University of Niagara Falls Canada?

Akademik Mükemmeliyet: University of Niagara Falls, yüksek standartlarda lisans ve yüksek lisans eğitimi sunar. İş dünyası deneyimine sahip öğretim kadrosu öğrencilere yüksek kaliteli eğitim sunar.

Teknolojiyle Donatılmış Modern Kampüs: Üniversite kampüsü; çalışma, dinlenme, network oluşturma için benzersiz imkanlar sunar. Kampüs, eğitiminizin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır; ihtiyacınız olan tüm araçlar ve kaynaklar elinizin altındadır.

Kariyer Fırsatları: University of Niagara Falls, endüstri liderleriyle işbirliği yaparak öğrencilere staj ve iş fırsatları sunar. Bu, öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlar.

Mezuniyet Sonrası Çalışma İnzi: Lisans veya yüksek lisans eğitiminizin ardından Kanada’da üç yıl çalışma iznine sahip olursunuz.

Kültürel Çeşitlilik: UNF, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapar. Bu, öğrencilerin farklı kültürleri tanıma ve uluslararası ilişkiler kurma fırsatı bulmalarını sağlar.

Destekleyici Ortam: University of Niagara Falls, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerini desteklemek için çeşitli hizmetler sunar. Kariyer danışmanlığı, akademik destek ve öğrenci kulüpleri, öğrencilerin akademik başarılarına ve kişisel gelişimlerine yardımcı olur.

Kanada’nın En Popüler Turistik Merkezinde Yaşayın
Niagara Şelalesi, her yıl milyonlarca turisti kendine çeker. Bunun yanı sıra, çeşitli açık hava etkinlikleri, sanat galerileri, plajlar ve daha birçok ilgi çekici yer yanı başınızda olacak.

Esnek Programlar: Dersler her yıl birden fazla dönemde sunulmakta ve başarılı öğrencilerin eğitimlerini daha hızlı tamamlamalarına olanak sağlamaktadır.

Burslar: UNF, çeşitli başarı ödülleri ve akademik burslarla öğrencilerine destek sağlar.

University of Niagara Falls Canada'ya Başvuru Şartları

Lisans başvurusu için;

Liseden minimum 75 ortalamayla mezun olmak

Sayısal derslerde, özellikle matematik dersinde başarılı olmak

Yüksek lisans başvuru şartı:

Tüm bölümler için minimum 3.00 lisans ortalaması

Graduate Foundation Eğitimi:

Ortalamsı 2.67 ile 3.00 arasında olan yüksek lisans adayları için üç aylık foundation (akademik hazırlık) eğitimi bulunmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayan öğrenciler yüksek lisans programına başlayabilir.

İngilizce Dil Yeterliliği

TestKabul için gerekli minimum skor
Academic IELTSYazma bölümünden minimum 6 olmak üzere, genelde 6.5 skor
CAELHer alt kümede en az 60 olmak üzere genel olarak 70 puan
Cambridge Test 3176
DuolingoHerbir bileşenden min. 115 olmamak üzere, genelde 125
Duolingo şimdilik HBBA, HHBSc ve MADMGC programları için kabul edilmektedir.
Michigan English TestHerbir bileşenden min. 57 olmamak üzere, genelde 62+
Oxford International Digital Institute (OIDI)Herbir bileşenden min. 6 olmamak üzere, genelde 7
PasswordYazma bölümünden minimum 6.0 olmak üzere, genelde 6.5 skor
PTE AcademicYazma bölümünden minimum 60 olmak üzere, genelde 61 skor
TOEFL iBTHome Test – Her bileşende en az 20 olmak üzere genel olarak 88
Paper Edition – 570 minimum puan

UNF Bölümleri ve Fiyatları

UNF lisans ve yüksek lisans programları, öğrencileri geleceğin mesleklerine hazırlamak üzere stratejik bir şekilde tasarlanmıştır. Bölümler, teknoloji odaklıdır ve  iş dünyasının ihtiyaçlarına uyum sağlamak için en güncel bilgiye dayanmaktadır. UNF, öğrencilerine teorik bilginin yanı sıra pratik beceriler kazandırmayı amaçlar. Küresel iş dünyasının gereksinimlerini karşılamak için geliştirilen dersler, öğrencilere sektördeki en son gelişmeleri ve trendleri öğrenme fırsatı sunar. Ayrıca, öğrencilere staj imkanı da sağlanarak çalışma deneyimi kazanmaları sağlanır.

UNF’in hem lisans hem de yüksek lisans bölümleri öğrencilere; liderlik, iletişim ve problem çözme becerileri kazandırmaya yöneliktir. Bu sayede, mezunlar hem iş dünyasında hem de toplumsal hayatta başarılı olmak için donanımlı bir şekilde mezun olurlar.

University of Niagara Falls Canada Bölümleri

Program AdıSüre (Yıl)Ücret (Yıl/CAD)
Lisans Programları
Business Administration (Majors in Digital Economy, Digital Marketing)414.600 CAD
Biomedical Sciences421.900 CAD
Yüksek Lisans Programları
Data Analytics (Specializations in Marketing Analytics, Operations Analytics, General Analytics)217.500 CAD
Management (Specializations in Emerging Technology or Entrepreneurship)215.500 CAD
Arts in Digital Media and Global Communications214.500 CAD

Eğitim Sistemi

UNF akademik yılı dört dönemden oluşur: Sonbahar (Ekim – Aralık), Kış (Ocak – Mart), İlkbahar (Nisan – Haziran), Yaz (Temmuz – Eylül). Her dönem, 10 haftadan oluşur ve ek olarak 1 veya 2 haftalık bir sınav ve değerlendirme dönemi içerir.

Tüm bölümler üniversitenin şehir merkezinde yer alan kampüs binasında yer almaktadır. Dersler, maksimum kırk öğrenciden oluşan sınıflarda verilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

University of Niagara Falls Canada, uluslararası öğrencilerin güvenli ve uygun fiyatlı konut bulmalarına yardımcı olmak amacıyla yerel konut sağlayıcılarıyla iş birliği yapmaktadır. Bu çerçevede öğrenciler farklı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Üniversiteye kabul alan uluslararası öğrenciler, konaklama seçenekleri hakkında doğrudan bilgilendirilmektedir.

Niagara Falls'ta Yaşam

Dünya çapında öğrenciler için popüler bir destinasyon olan Niagara Şelalesi, Ontario’nun güneyinde yer almaktadır. Niagara Şelalesi’nde bir daire kiralarsanız, Niagara on the Lake turuna katılabilir, Niagara outlet alışveriş merkezlerinde indirimli alışveriş yapabilir veya 20 farklı tarihi müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Açık hava meraklıları kırktan fazla golf sahasında tur atabilir, Erie Gölü veya Ontario Gölü’nde balık tutabilir veya otuzdan fazla özel kamp alanında dinlenebilirler.

Niagara Şelalesi’nde yaşam, iki muhteşem şelalenin keyfini istediğiniz zaman çıkarmanızı sağlar. Unutulmaz bir deneyim için sizi 13 katlı şelalelerin eteklerine götüren Maid of the Mist turuna mutlaka katılın. Daha maceracılar Niagara Serbest Şelalesi ve İnteraktif Merkezi’nde paraşütle atlamanın nasıl bir his olduğunu deneyimleyebilir. Niagara Şelalesi’ndeki evler; Buffalo, Lewiston ve Grand Island, New York’un yanı sıra Toronto, Ontario’ya giden ana otoyollara yakın mesafededir.

Niagara Falls bölgesinde yaşamak, Shaw Festivali’nde birinci sınıf bir tiyatro oyunu izlemek, Niagara Nehri’ne bakarken golf oynamak veya bir tepede dinlenmek anlamına gelir.

Nigara Falls’ta olmak, şelalelerin sesine hayran kalmak, UNESCO Dünya Biyosfer Rezervi olan doğa harikası Niagara Kayalıkları’nı seyretmek veya dünyanın en güzel Pazar günü gezisi için Niagara Parkway’i takip etmek anlamına gelir.

Sezon ne olursa olsun, Niagara Falls’ta yapacak harika şeyler her zaman vardır. Her ay, çok sayıda önemli etkinlik ve topluluk temelli aktivite ve festivalin yanı sıra dünyanın en popüler destinasyonlarından birinde yaşamayı kutlamak için her zaman bir nedeniniz olacak.

Niagara’nın eşsiz coğrafyası, dört farklı mevsimi beraberinde getiren bir iklime sahiptir ve her mevsim, açık havanın tadını çıkarabilirsiniz.

İlkbahar, yaz ve sonbahar, bölgedeki 300 km’lik bisiklet parkurlarının, kırktan fazla golf sahasının, 42 doğa koruma alanının ve Erie Gölü ile Ontario Gölü’ndeki birçok plaj ve sahilin keyfini çıkarmak için en iyi zamanlardır. Aynı zamanda Kanada’nın en uzun patikası olan Bruce Yolu’nda yürüyüş yapmanın ve Niagara Kayalıkları’nın doğa harikasını keşfetmenin de vaktidir. Bölgenin en hassas ve eşsiz doğal alanlarından olan, 2.870 hektarına yayılan Niagara Koruma Alanında kamp yapın, balık tutun, piknik yapın, patika yürüyüşü yapan veya sadece doğayla iç içe olmanın tadını çıkarın. Doğanın güzelliklerini deneyimleyebileceğiniz noktaların yanı sıra pek çok dinlenme ve eğitim olanağının da bulunduğu toplam 42 doğa koruma alanı bulunuyor. Kış aylarında buz hokeyini deneyimleyin ya da bölgedeki çok sayıda pistte kaymayı öğrenin.

Yılın herhangi bir zamanında, halka açık yüzme havuzlarından spor tesislerine ve toplum merkezlerine kadar çok çeşitli spor, oyun ve aktivitelerin yanı sıra mükemmel dinlenme tesisleri bulacaksınız. İster bir spor tutkunu, ister doğa aşığı olun, Niagara Falls’ta kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA