VALETTA HAKKINDA

Valetta, dünyadaki birçok başkentten farklı olarak daha sessiz ve daha gösterişsiz bir şehirdir. Böyle olması ise Valetta’yı eşsiz kılmaktadır. Bilindiği gibi dünyadaki çoğu başkent oldukça hareketli ve nüfus olarak yoğun bölgelerdir. Bununla birlikte tam bir metropol hayatına sahiptir. Ancak Valetta şehri her birinden farklı olarak içinde gizli bir tarih barındıran küçük ama keşfedilmesi gereken bir yerdir.

Valetta şehri yürüyerek her yerini görebileceğiniz nadir şehirlerden biridir. Her yıl milyonlarca turist burayı ziyaret etmekte ve bu şehirde konaklamaktadır. Cruise gemilerinin uğrak noktalarından biri olan bu şehir turistlere mükemmel bir gün yaşatmaktadır. Buraya akın eden turistler kendilerine ayrılan zamanlarda tüm sokakları adım adım gezebilecek ve herkes kendinden bir parçayı bu şehirde bulabilecektir.

Eskiden çok ıssız ve sakin olan bu şehir son 10 yıldır aktif olarak turistleri çekmektedir. Arnavut kaldırımlı sokaklarında attığınız her adımın tarih koktuğunu hissedebileceksiniz. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi Royal Opera House’dur. 1886 yılında yapılmış olan bu yer 2. Dünya savaşında yapılan saldırı sonucu yıkılmış ve şuan sadece kalıntıları bulunmaktadır. Yakın zamanda yeniden restore edilmeye başlanmıştır. Valetta şehrine giden herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yapıdır.

2018 yılında Valetta Avrupa Kültür başkenti olarak seçilmiştir. Modern barlar, sokak aralarındaki muhteşem restoranlar, kiliseler ve sanatsal aktiviteleri ile oldukça etkileyici bir bölgedir. Bu şehirde gezen herkesi etkileyen bir yapıya sahip olan Valetta sıcakkanlı halkı ile de insanları kendine çekmektedir.

VALETTA'DA ULAŞIM

Valetta şehrinden Sliema’ya hızlı feribot seferleri ile ulaşma imkanı bulunmakta aynı zamanda otobüs ile de ulaşım sağlanmaktadır. Havaalanından gelen öğrenciler Valetta’ya ortalama 25 dakikada otobüse ile ulaşım sağlayacaktır. Bunun yanında dileyen öğrenciler taksi ile de gidebilir ya da özel araç seçeneğini de tercih edebilirler.

VALETTA DİL OKULLARI

Easy School of Language dil okulları öğrencilerin beklentilerine tam anlamı ile cevap veren ve Malta’da dil eğitimini en başarılı

VALETTA'DA GEZİLECEK YERLER

Valetta’ya gelen herkesin görmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi Upper Barrakka Gardens’dır. Bu yer Valetta’da yukarıda bir noktada konumlanan bir park olup , eşsiz manzarası ile ön plandadır. Muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz bir yerdir. 2. Dünya savaşından kalan toplar ve anıtlar burada yer almaktadır. Bu park adından da anlaşıldığı gibi muhteşem bir bahçeye sahiptir. Turistlerin dinlenebilecekleri banklar ve manzarayı izleyebilecekleri noktalar bulunmaktadır.

Valetta’da görmeniz gereken diğer yerler ;

*Oyuncak Müzesi
*Ulusal Arkeoloji Müzesi
*Ulusal Savaş Müzesi
*Eski Parlamento Binası
*Milli kütüphane
*Royal Opera House

Bu yerlerin tamamı kendi içinde bir tarih sunan, gören herkesi etkileyen yapılardır. Eğer Valetta şehrine gidiyorsanız yukarıdaki listeyi mutlaka not almalısınız.

VALETTA'DA YEME İÇME

Malta’da yeme içme ise yine oldukça popüler olup popüler içeceklerini içebileceğiniz cafeler , geleneksel Malta yemeklerini sunan restoranlar , deniz ürünlerinin tadına varabileceğiniz muhteşem yerler , İtalyan yemeklerini tadabileceğiniz cafeler ve çok daha fazlası Valetta’da sizlere sunulacaktır.

VALETTA'DA SOSYAL HAYAT

Şubat ayında harika bir karnaval düzenlenir , Nisan sonunda havai fişek festivali , Temmuz sonu ise Malta caz festivali düzenlenmektedir. Burada bulunan dil okulu öğrencileri kesinlikle bu festivallere katılım sağlamalıdır. Bu sayede hem yerel halka karışabilir hem de farklı bir kültürü deneyimleyebilirsiniz. Malta’da alınacak dil eğitiminin ardından ülkeye dönerken onlarca anı ve birbirinden güzel fotoğraflarla ülkeye dönebilirsiniz.