North Sydney English College

North Sydney English College

North Sydney College Dil Okulu

North Sydney College, tecrübeli eğitimciler tarafından verilen kaliteli eğitimleri ile ünlüdür. Aynı zamanda diğer okullara göre çok daha uygun fiyatla eğitim verdiği için Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Eğitimler oldukça esnek ve öğrenciye uyarlanabilir biçimdedir. Okulun eğitim verdiği tesis modern, havalandırmalı ve akıllı sınıflara sahip bir binadır. Okul binası Sydney Belediye Binası’nın yanında yer almaktadır. Binada aynı zamanda öğrencilerin hizmetine sunulmuş bilgisayar laboratuvarı, eğitim kütüphanesi ve öğrencilere ayrılmış ortak alanları bulunmaktadır. Okul genelinde öğrenciler wi-fi hizmetinden sınırsız olarak faydalanabilmektedirler. Okul eğitim dışında yaptığı aktivitelerle de eğitim süreçlerini desteklemektedir. Spor aktiviteleri, turistik geziler ve sanatsal etkinlikler ile öğrencilerin öğrenim süresi eğlenceli hale getirilmektedir.

Sydney Şehri Hakkında

North Sydney College’in yer aldığı Sydney şehri öğrencilerin yıl boyunca şahane bir havanın bulunduğu ferah bir şehirdir. Şehirde ulaşım oldukça kolaydır. Modern bir şehir olan Sydney’de öğrenciler akıllarına gelen her şeye kolayca ulaşabilirler. Dünyaca ünlü birçok markanın Sydney’de mağazası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Sydney sanat ve tarihi açısından oldukça ünlü bir şehirdir. Avustralya’da dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerimiz hem ülkenin en ünlü şehirlerinden birinde dil eğitimi alabilir, hem de uygun maliyetleri nedeniyle bu okulda daha üzün süre eğitim planlaması yapabilirler.

North Sydney College Dil Eğitimleri

Genel İngilizce Kursları
18 yaşından büyük, her seviyeden öğrencinin eğitim alabildiği bu kurslarda haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Öğrenciler eğitime başlamadan önce katıldıkları seviye tespit sınavı sayesinde hangi sınıfta eğitim alacaklarını belirlerler. Bu sınavın yapılmasının amacı öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun eğitimi alabilmesidir.  Değerlendirme sınavları eğitim sürecinin bir parçasıdır. Ara sıra tekrarlanarak öğrencinin gelişimi takip edilir. Öğrenciler genel İngilizce eğitimlerine en az 1 ay boyunca katılmalıdırlar. Daha az sürede gelişme sağlamak mümkün görünmemektedir.  En fazla 13 ay boyunca genel İngilizce eğitimine katılım sağlanabilmektedir.

IELTS Sınavına Hazırlık
Orta seviyede İngilizce bilgisi olan ve IELTS sınavına girecek her öğrenci bu kursa kayıt yaptırabilmektedir. Bu kursta öğrenci IELTS sınavının gerektirdiği becerileri kazanacaktır. İhtiyaç duyulan grup puanlarının alınabilmesi için geçmişte yapılmış sınavlardan alınan örnekler üzerinden eğitime devam edilmektedir. IELTS hazırlık sınıfları 12 hafta sürmektedir. Öğrenciler IELTS sınavından aldıkları puan ile Avusturalya’da ve İngilizce lisans eğitimi verilen herhangi bir ülkede üniversitelere başvuru yapabilirler.

Birebir İngilizce Kursları
Öğrenciler, Genel İngilizce programı sırasında birebir İngilizce eğitimi alarak derslerine destek sağlayabilirler. Birebir İngilizce dersleri genel İngilizce derslerinden bağımsız olarak da alınabilmektedir. Birebir dersler öğrencinin eksikliklerini belirlemek için mükemmel bir yoldur. Bu sayede hedefe yönelik bir çalışma sistemi geliştirilebilir. Birebir dersler ilerlemenin hızlı olduğu başarılı bir sistemdir. Dilediğiniz süre boyunca, dilediğiniz zamanda ve yerde birebir İngilizce dersi alabilirsiniz.

Mesleki İngilizce Kursları
Birebir İngilizce dersleri gibi Mesleki İngilizce dersleri de genel İngilizce derslerine ek olarak veya bağımsız bir şekilde alınabilmektedir. İcra ettiğiniz mesleğin gerekliliklerine uygun bir çalışma programı dahilinde eğitim verilmektedir. Bunun yanı sıra standart iş İngilizcesi kursuna dahil olan telefon konuşması, sunumlar, e-posta yazışmaları gibi konularda da bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

North Sydney College Konaklama

North Sydney English College, eğitim için Avusturalya’ya gelen öğrencilere iki farklı şirket ile 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. 2stay firması öğrencilerin modern, konforlu ve güvenli evler kiralayarak konaklamalarına yardımcı olmaktadır. Meridian Homestay Service ise öğrencilerin Avusturalya, Sydney’de yaşayan ailelerin yanında güvenli bir şekilde konaklama gerçekleştirmelerine aracı olmaktadır. 20 yıllık geçmişi ile Meridian birçok öğrencinin eğitim hayatında önemli bir yere sahiptir. Dil eğitimleri sırasında o dili konuşan bir aile ile aynı evde yaşamak oldukça faydalı bir seçimdir. Konaklama seçenekleri öğrenci, veliler, okul ve ajansın ortak kararına göre değerlendirilmektedir. Öğrencinin öğrenim sürecini en çok destekleyecek seçenekte karar kılınmaktadır.