LSI Dil Okulları Avustralya

LSI Dil Okulları Avustralya

LSI Dil Okulu – Avustralya

Uluslararası bir zincir dil okulu grubu olan LSI dil okulları 1965 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana dünyanın birçok yerinden öğrenciye dil eğitimleri vermektedir. LSI, dünyaca ünlü; British Council, EQUALS, TEF VE TOEFL IBT CENTER gibi kurum ve kuruluşlar tarafından akredite edilmektedir. LSI bütün okullarında son teknolojiden faydalanan sınıflarda eğitim vermektedir. Okul binasında klimalı derslikler, ücretsiz internet erişimi ve bilgisayar sınıfları bulunmaktadır. Ders materyalleri ücretsiz olarak öğrencilere sağlanmaktadır. Öğrencilerin ders aralarında vakit geçirebilecekleri ortak salonda ufak bir mutfak da bulunmaktadır. Kayıt olduğunuz andan itibaren LSI tarafından sizinle ilgilenmesi için bir danışman öğretmen atanır. Bu öğretmen mezun oluncaya kadar sizinle ilgilenmekte ve eğitim sürecinizi takip etmektedir. Öğrencinin öğrenmek istediği dilde hangi seviyede olduğu tespit edilerek uygun eğitim ve öğretim metotları belirlenerek eğitime başlanacaktır.

Brisbane şehrinde yer alan kurs merkezi öğrencilere turistik bir ortamda eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Brisbane’de yer alan plajlar ve kırsal bölgeler her zaman turist çekmektedir. Öğrenciler şehirde mağazalara, restoranlara ve eğlence merkezlerine kolayca ulaşabilirler. Okul binası şehrin her noktasına kolayca ulaşılabilecek bir yerdedir. Queen Street AVM, şehrin botanik bahçeleri ve finans merkezleri oldukça yakındır.

LSI Dil Eğitimleri

Genel İngilizce Kursları

16 yaşından büyük herkesin velilerinden izin olduğu takdirde katılabildiği bu kurslarda haftada 20 ders yapılmaktadır. LSI’da bir ders 50 dakika sürer. Öğrenme kalitesinin yüksek olması için bir sınıfta 15 öğrenciden fazlası bulunmamaktadır. Genel İngilizce kurslarına her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler en az bir hafta bu kurslara katılabilirler. Maksimum katılım süresi 50 haftadır.

Yoğun Dil Kursları

Haftada aldığınız ders sayısı ne kadar fazlaysa ona göre isimlendirilen bu kurslarda haftada 24, 25 ve 30 ders alabilirsiniz. Yoğun dil kurslarına başlangıç seviyesinden itibaren katılım sağlayabilirsiniz.

Öğleden Sonra Kursları

Haftada 10 saat öğleden sonraları ders yapılmaktadır. Bu dersler öğrencilerin kendilerine ait zamanlarının fazla olmasını sağlar. Öğrenciler boş vakitlerinde Brisbane şehrini gezebilir ve Avusturalya’nın kültürü ve tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Gençler İçin İngilizce Programları

7-17 yaş arası öğrenciler için sunulan bu programlarda öğrencilerin okul hayatına ek olarak İngilizce dersi almaları hedeflenmektedir. Öğrencilerin velilerinin izni ile katılabildikleri bu program, İngilizce konuşulan şehirlere yerleşecek olan öğrencilere önerilmektedir.

Online İngilizce Dersleri

LSI, online kursları ile ön plana çıkan okullardandır. Bu dersler öğrencilere kendi istedikleri zamanda verilir. Öğrencilerin kursa gidip gelmek gibi bir problemleri olmayacağı için oldukça konforludur. Online derslerin ilk dersi ücretsizdir. Telefon ile iletişim, yazışmalar, sunum teknikleri, toplantılar ve pratik konuşma dersleri yapılmaktadır.

Birebir İngilizce Eğitim Sınıfları

Haftada 20 ila 50 saat ders ihtiyacınıza uygun olarak düzenlenmektedir. Öğrenciler Advanced seviyesinden itibaren bu eğitimlere katılabilirler. Öğrencinin istediği sürede ve istediği konu üzerinden ders yapılabilmektedir. Standart ve meslek İngilizcesi kurslarına ek olarak birebir dersler de alınabilmektedir.

Sınavlara Hazırlık Kursları

FCE, CPE, BEC, CAE, IELTS, TOEFL, GMAT, SAT, DELF, TEF, CCIP, TOEIC, GOETHE B1 ve B2, DELE gibi uluslararası dil sınavlarına LSI ile hazırlanabilirsiniz. Yılın her döneminde sınava hazırlık kursları düzenlenmektedir. Öğrencilerin gireceği sınava uygun bir seviyede dil yeterliliği olması gerekmektedir.

LSI’da Konaklama

LSI öğrencilerine Brisbane’de 3 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır;

  • Aile yanında konaklama
  • Öğrenci yurtlarında konaklama
  • Ortak paylaşımlı dairelerde konaklama

Öğrenciler üç konaklama seçeneğinde de kendi temizliklerini ve düzenlerini sağlamak durumundadırlar. Aile yanında konaklayacak öğrencilere tek veya iki kişilik odalar sunulur. Ortak paylaşımlı dairelerde öğrenciler ortak banyo ve mutfak kullanımı yapmaktadırlar. Bu anlamda LSI, öğrencilerimizin kayıt oldukları tarihten itibaren konaklama seçeneklerini sunarak gidiş öncesi konaklama organizasyonunu sağlamaktadır.