Oxford House College – Avustralya

Oxford House College – Avustralya

Oxford House College (OHC) – Avustralya

Oxford House College (OHC), Avustralya’da 5 farklı şehirde (Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast ve Cairns) geniş kampusleri bulunan bir dil kursudur. 1974’te kurulan OHC, 3 kıtayı kapsayan OHC English Merkezleri ile dünyadaki en geniş akredite (denkliği kabul edilen) İngilizce Dil Kursları ve Programlarından biridir. OHC’nin İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’da şubeleri bulunmaktadır.

Avustralya’da dil okulu denilince akla gelen eğitim kurumlarından biri olan OHC; İngilizce öğrenmenin, kolay, eğlenceli ve ödüllendirici olması gerektiğini düşünen ve bu hedef doğrultusunda eğitim veren bir dil okuludur. Öğretmenleri, akredite edilmiş İngilizce Kurslarını ve Programlarını çok çeşitli uluslara ulaştırma konusunda profesyonel ve kalifiyedir.

Oxford House College‘ın İngilizce Programları maksimum 16 ders boyutuna sahiptir ve düzenli öğretmen rehberliği, geri bildirim ve iletişim içermektedir. Ayrıca, öğrencilerin her fırsatta İngilizce pratik yapmalarını ve yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan dinamik ve yoğun bir sosyal program da vardır. Öğrenciler, kursların çoğuna herhangi bir Pazartesi (resmi tatil günleri hariç) başlayabilir ve bütün bir akademik yılı tamamlayabilir. OHC öğrencileri mevcut olan kurslar arasında geçiş yapabilirler.

Avustralya’da dil eğitimi almayı düşünenler için ELT; başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer temel konularda öğrencilerine profesyonel destek sunuyor. Oxford House College bünyesinde yer alan program ve kurslardan sizin için en uygun olanını ELT aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitiminde verdiği kaliteli hizmet ile yurt dışında dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için en önemli kararları verirken her zaman sizin yanınızdadır. ELT yurtdışında dil eğitimi danışmanlığı tamamen ücretsizdir !

Sydney

Oxford House College Sydney Kampüsü, şehrin tam kalbinde, York Caddesi’nde; ödüllü Kafeler, Restoranlar ve Alışveriş Merkezleri ile çevrilidir. Şehir merkezindeki harika ulaşım hatlarına ve merkezi tren istasyonlarına oldukça yakındır. Sydney Kampüsü, hem fantastik bir eğitim yeri hem de hareketli şehri keşfetmek için ideal bir başlangıç noktasıdır.

Dünyaca ünlü “Portmanto” Liman Köprüsü, mimari açıdan çarpıcı Opera Binası, ve parlak mavi Sydney Limanı, Sydney şehrinin görülmeye değer birçok yerinden sadece birkaçıdır. Plajları, bahçeleri, parkları ve canlı bir sosyal merkezi ile Sydney; gezginlere eşsiz bir deneyim, öğrencilere Avustralya’da dil eğitimi almak için mükemmel bir zemin sunar.

ELT Tavsiyesi: Dünyaca ünlü “Portmanto” Liman Köprüsü’nde fotoğraf çektirmeden kursu tamamlamayın!

Melbourne

Oxford House College Melbourne Kampüs binası; kafeler, restoranlar, bahçeler, parklar ve alışveriş merkezlerinin yakınında yer almaktadır. Avustralya’nın en iyi ulaşım sistemlerinden birine (yürüyüş yolu, bisiklet yolu, tramvay veya tren)  sahip olan bu harika şehrin  sunduğu tüm olanaklardan tam olarak yararlanmak mümkündür.

Melbourne; Avustralya’da dil okulu’na gitmek için güzel bir şehir olmanın yanında; kültür, sanat, müzik, tiyatro, moda, büyük uluslararası spor etkinlikleri ve eğlence açısından da merkezi bir yerdir.

Dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak seçilen Melbourne; şaşırtıcı ve ilginç mimarisi ile Güney Yarımküre’nin en iyi mutfağından bazılarına sahiptir. Çok çeşitli mutfakları ve farklı geçmişleri ile birçok kültürü içinde barındıran bir şehirdir. Avustralya’daki en büyük üniversitelerden birine sahiptir.

Brisbane

Brisbane, güzel Queensland’ın başkentidir. Avustralya’da dil kursuna gelen OHC öğrencileri bu şehrin sunduğu sanat, canlı müzik, spor imkanlarına ek olarak; ziyaretçileri rahatlatan parkları, bahçeleri, nehirleri ve güzel sahil şeridi ile keyifli vakit geçirebilirler.

Brisbane’nin Fortitude Vadisi, South Bank ve şehir merkezi eğlence, alışveriş ve gezi için harika fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca yakındaki adaları, su yollarını ve South Coast’un harika plajlarını keşfetme şansı vardır.

Oxford House College Brisbane kampüsü şehir merkezinde, otobüslere, trenlere ve feribotlara sadece birkaç dakika mesafede yer alan modern bir merkezdir.

Gold Coast

Sörfçü cenneti Gold Coast, beyaz kumlarla kaplı Queensland sahili ve açık mavi gökyüzü ile harika bir şehir. Yeni Circle on Cavill lokasyonumuzun bulunduğu bu şehir; muhteşem binaları, sörf kıyıları, doğal güzelliği, deniz yaşamı, kafeleri, restoranları ve turistik cazibe merkezleri ile İngilizce öğrenme amacını tatil ile birleştirmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir. Bu bölge, gelişen uluslararası film çekimi endüstrisi, tema parkları ve su parkları ile küresel bir üne sahiptir.

Gold Coast’taki Oxford House College kampüsü ünlü Surfers Paradise’ın tam kalbinde ve plaja sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tüm mağazalar ve restoranlar kampüse çok yakındır. Ayrıca kampüsteki tamamen klimalı sınıflarla birlikte rahat ve sosyal atmosferin tadını çıkarmak için mola verebileceğiniz bir balkon bulunmaktadır.

Cairns

Cairns şehri, ünlü Büyük Bariyer Resifi’ne ve Dünya Mirası listesinde yer alan Daintree Rainforest ile Port Douglas’a açılan kapıdır. Cairns, ziyaretçilere muhteşem bir ortamda ve tropik bir iklimde macera ve cazibe merkezleri ile rahat ve kolay bir yaşam temposu sunmaktadır.

Oxford House College Cairns kampüsü, güzel bir avlusu ile şehrin merkezinde mükemmel bir konuma sahiptir. Burada bulunan imkanlar sayesinde İngilizce çalışmalarınıza ek olarak; dalış sertifikası alabilir ve nehir raftingi veya bungee jumping yapabilirsiniz.

Oxford House College Programlar/ Kurs İçerikleri

Oxford House College’ın kursları genel olarak 3 ana guruba bölünmüştür. Bu 3 gurup ve bu guruplar bünyesindeki kurslar;

  • Genel İngilizce Eğitimi (Learn English); Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerinizi her seviyede önemli ölçüde geliştirmek için tasarlanmış İngilizce kurslarından oluşmaktadır. Bu guruptaki kurslar; Genel İngilizce, Genel İngilizce +, Yoğun İngilizce, Konuşma ve Telaffuz, Cambridge Sınavı Kursları, IELTS Sınav Hazırlığı, Yoğun TOEFL Hazırlığı, Uygulamalı İngilizce, Akademik Amaçlar İçin İngilizce, Konuşma ve Dilbilgisi Becerileri, Birebir Eğitim, Lise Hazırlık Kursu ve Diğer Kurslarla Bire Bir Eğitim’dir.
  • İngilizce Öğretmeni Eğitimi & Gelişimi (English Teacher Training & Development); Dünyanın bir çok yerinde geçerli İngilizce Öğretmeni Diploması’na sahip olmak isteyenler veya mevcut İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen İngilizce Öğretmenleri için tasarlanmıştır. Bu guruptaki kurslar; Yurtdışı İngilizce Öğretmenleri için İngilizce Programları, CELTA – Yetişkinler için İngilizce Öğretmenliği Sertifikası, Cambridge Delta Programı’dır.
  • Holmes Eğitim Gurup Ortakları (Holmes Education Group Partners); Oxford House College tarafından verilen İngilizce eğitimi tamamlandıkta sonra, Holmes Group ve bağlı Ortakları dahilinde dünyanın dört bir yanında verilen eğitim seçeneklerini içermektedir. Bunlar; SolCamps Kursları, CELTA ve DELTA sertifikaları veren Teaching House kursları, Holmes Enstitüsü Yüksek Eğitim Programları, Holmes Enstitüsü Diploma Programları, Holmes Enstitüsü Ortaokul Eğitimi, FashionMasters Moda Programları, HeadMasters Güzellik Programları, Worcester Üniversitesi Uluslararası Koleji’nde Eğitim, St Mary’s Üniversitesi Uluslararası Londra Koleji (SMULIC)’nde Eğitim’dir.

Oxford House College Uluslararası Öğrenci Oranı

1974’ten bugüne eğitim camiasında bulunan Oxford House College’in Avustralya’ya ek olarak; İngiltere, ABD, Kanada ve İrlanda’da dahi eğitim kurumları bulunmaktadır. Sahip olduğu bu kadar çok şube ve kurslar arasında geçiş imkanı sunması dolayısıyla OHC’de eğitim görerek birçok ulustan arkadaş edinebilir ve 3 kıtayı gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Şu an itibariyle; Brezilya, Şili, Kolombiya, Japonya, Kore, Hindistan, Türkiye, Nepal, Pakistan ve daha bir çok ülkeden öğrencisi bulunan OHC’nin Sydney’deki uluslararası öğrenci sayısı yaklaşık olarak 70’tir. Dil kurslarının genel yapısına bakıldığında; OHC’nin diğer kampüslerinde de uluslararası öğrenci durumu buna benzerdir denebilir.

Oxford House  College Konaklama

Yurt dışında İngilizce öğrenmeye yönelik karar verirken dikkate alınan önemli hususlardan biri de konaklama imkanlarıdır. Oxford House College’de eğitim görenler için genel olarak 4 çeşit konaklama imkanı sunulmaktadır. Bunlar;

  • Aile yanı Konaklama (Haftalık ücretler; 145-225 ₤ arasında değişmektedir.),
  • Üniversite Yurdu (Haftalık ücretler; 225-300 ₤ arasında değişmektedir.),
  • Öğrenci evi veya Apart evler (Haftalık ücretler; 200-395 ₤ arasında değişmektedir.),
  • Hosteller (Haftalık ücretler; 180-215 ₤ arasında değişmektedir.)’dir.

18 yaşın altındaki tüm öğrenciler bir çok yerde yarım pansiyon seçeneğinden faydalanabilir ve düşük fiyat ödeyebilirler. Ancak 18 yaşın altındaki öğrencilere sadece belirli yerlerde kalma izni verilmektedir. Bu izinler kursun bulunduğu bölgeye göre değişmektedir.