Avustralya'da Yüksek Lisans Ücretleri

Avusturalya’da yüksek ücreti, başvuru yaptığınız okulun yer aldığı eyalete, şehre, başvurduğunuz programa göre değişiklik gösterecektir. Yüksek lisans ücretleri yıllık 15.000 – 25.000 AUD aralığında olup, tıp için 50.000 AUD’yi bulabilmektedir.

İngilizce düzeyi yeterli olmayan ancak Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ELT’nin paket avantajlı programlarından faydalandıklarında dil + yüksek lisans paketimiz ile hem İngilizcenizi istediğiniz düzeye getirecek hem de İngilizce eğitiminiz sonrası IELTS sınav stresi yaşamadan doğrudan eğitiminize başlayabilmektedirler. Paket eğitimler sadece sınırlı sayıda üniversiteler için mevcuttur.

Avusturalya’da yüksek lisans maliyetinizi belirleyecek diğer faktörler; yaşam tarzınız, kişisel harcamalarınız ve konaklama tercihleriniz olacaktır.

Türkiye'deki üniversite maliyetleriyle dünyanın en prestijli yüksek lisans eğitimi!

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almak ile Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak arasında, üniversite bazında farklılıklar olmakla birlikte genelde eğitim ücretleri açısından hiçbir fark yoktur. Avustralya’daki üniversiteler uluslararası öğrencilerinden yüksek lisans eğitim ücreti olarak ortalama 12.000 USD ile 25.000 AUD arasında bir ücret talep ederler. Bu eğitim ücreti alacağınız eğitimin alanına göre de farklılık gösterebilir. Türkiye’de de vakıf üniversitelerinde alacağınız yüksek lisans eğitimini bu fiyatlara alacaksınız. O yüzden yüksek lisans eğitimi almaya kararlı iseniz seçim aşamasında Avustralya’yı tercih etmeniz, alacağınız eğitimin kalitesini, dünya çapındaki bilinirliğini, kültürel kazanımlarınızı ve en önemlisi İngilizceyi kullanma becerinizi direk olarak çok olumlu etkileyecektir.

Avustralya'da Konaklama Fiyatlarları

Avustralya yurtdışında master ve üniversite yerleştirmesi konusunda bir yurtdışı eğitim markası olarak, yıllardan beri yurtdışından sayıları her yıl artarak gelen öğrencileri ağırlamaktadır. İsteğinize göre üniversite yurdu, özel yurt, ev konaklaması, aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi konaklaması gibi onlarca seçeneği bulabileceğiniz Avustralya’da mutlaka ihtiyacınıza yanıt verecek bir seçenekle karşılaşacaksınız.

Eğitim alacağınız şehir yapacağınız harcamayı belirleyecektir!
Konaklama fiyatları söz konusu olunca şehirler devreye giriyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Avustralya’da da yüksek lisans eğitiminizi alacağınız şehir konaklamanızın fiyatını belirleyecektir. Bu durumu Türkiye’de olduğu gibi; İstanbul’daki ev kiralarıyla, Burdur’daki ev kiraları arasındaki fark gibi düşünebilirsiniz.

Üniversite bünyesindeki kampüs içi yurtlar
Bu yurtlar genellikle üniversiteye yürüyüş mesafesindedirler, zira çoğu zaten kampüs içindedir. Üniversitenin devlet üniversitesi yada özel üniversite olmasına göre değişiklik göstermekle birlikte aylık 150 ile 250 AUD arasında fiyatları vardır. Bu yurtlar kontenjan açısından erken hareket edilmesi gereken konaklamalardır. Okul kaydınızla birlikte başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuruların zamanında yapılması profesyonel ELT akademik danışmanınız kontrolünde olacaktır.

Özel yurtlar
Avustralya’da üniversitesi olan her şehirde uluslararası ve başka şehirlerden gelen öğrencilerin kalabilmesi için her türlü ihtiyaca cevap verecek nitelikte özel yurtlar bulunmaktadır. Özel yurtlarda ısınma, sıcak su, elektrik, isteğe göre özel banyo, mutfak gibi her türlü donanım mevcuttur. Genellikle merkezi lokasyonlarda bulunan özel yurtlar sayesinde üniversitenize ulaşımınız kolaylaşmaktadır. Özel yurt ücretleri kalacağınız odanın kişi sayısı ve fiziki şartlarına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama aylık 350 ile 700 AUD arasında değişiklik gösterir.

Paylaşımlı öğrenci evi konaklaması
Dilerseniz özel yurt kıvamında ancak ev şeklinde dizayn edilmiş olan paylaşımlı ev konaklamasını tercih edebilirsiniz. Türkiye’deki öğrenci evi mantığıyla inşa edilmiş bir site düşünün. Sitede kalanlar genellikle öğrenciler oluyor ve 3 odalı bir evi odalarda bir kişi kalacaksa 3 kişi, odalarda 2 kişi kalacaksa duruma göre 5-6 kişi gibi bir grup olarak paylaşıyorsunuz. Yine evin durumuna göre kendinize özel banyonuz yada mutfağınız olabiliyor. Özel yurtlardan daha özgür bir ortam istiyorsanız paylaşımlı ev konaklamasını tercih edebilirsiniz. Paylaşımlı ev konaklamaları fiyatları evin durumuna ve kalacağınız odadaki kişi sayısına göre kişi başı aylık 300 ila 600 AUD arasında değişebilir.

Özel Ev konaklaması
Arkadaşlarımla yaşamak istemiyorum kendi evimde kalmak istiyorum diyorsanız kendi evinizi de tutabilirsiniz. Ev fiyatları yine eyalete, şehre, evin şehir içindeki semtine, şehir merkezine uzaklığına, binanın durumuna, oda sayısına göre değişiklik gösterecektir. Tek başına kalacağınız dayalı döşeli 1 +1 şeklindeki bir eve ortalama 800 ila 1.500 AUD arasında konaklama ücreti ödeyeceğinizi düşünün. Buna ek olarak ödemeniz gereken haftalık, su, doğalgaz ve elektrik faturalarınızın olacağını da hesaba katmalısınız.