ELT ile başvurabileceğiniz paketler ve avantajları:

  • IELTS veya TOEFL gibi uluslararası dil sınavlarına girme zorunluluğu olmadan lisans veya master öğrenimine başlamanıza yardımcı oluyoruz. ELT farkıyla Avustralya’da eğitim almanın avantajından faydalanan öğrencilerimiz, Avustralya’daki bazı üniversitelere bu sınavlara girme zorunluluğu olmadan lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabiliyorlar.
  • Avustralya’daki İngilizce eğitiminizden sonra devam edeceğiniz lisans ve yüksek lisans programlarını da kapsayan, 3 ila 5 senelik uzun süreli uzatılabilir vize almanıza olanak sağlıyoruz. ELT olarak İngilizce eğitiminin sonrasında lisans veya yüksek lisans eğitimi görmek isteyen öğrencilerimize baştan uzun vize alarak, vize uzatma sıkıntısından kurtarmış oluyoruz!
  • Avustralya’da lisans, yüksek lisans ve doktora yapmanız için ABD ve diğer ülkelerdeki İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki pek çok bölümde yüksek lisans ve doktora programları için girilmesi gereken GRE ve GMAT sınavlarına girmenize gerek kalmıyor. ELT olarak “paket program” başvurunuzla Avustralya’da istediğiniz programa sınavsız hemen başlamanıza yardımcı oluyoruz.
  • Eğer öğrenci ilk vizesinde ancak uzatılabilir vize almışsa dil eğitimini tamamladıktan sonra vizesini uzatmak için vize işleminin gereği olarak tekrar sponsor ve banka hesabında yüklü miktarda para göstermek zorundadır. ELT olarak paket eğitim avantajlarından yararlanan öğrencilerimiz için böyle bu zorunluluk ortadan kalkmaktadır!
  • Avustralya konsolosluğu, bazı durumlarda öğrenci vizesinin üzerine “sadece dil eğitimi süresince kalabilir” kaşesi basar. Bu not öğrencinin eğitimi bittikten sonra Türkiye’ye geri dönerek tekrar başvurması anlamına gelmektedir. Ancak ELT’nin sağladığı paket eğitim avantajında böyle bir risk asla yoktur.
  • Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra Avustralya’daki üniversitelere tekrar kayıt yaptırmak için uğraşmanız gerekmeyecektir. ELT olarak size paket eğitimle, dil eğitiminizden sonra üniversite kaydınızı vizeye başvurmadan önce daha siz Türkiye’deyken garanti ediyoruz!
  • Dil eğitimi başvurularında öğrencinin vize aşamasında bir sponsor, düzenli gelir belgelemek ve bankasında 3 ay para bekletme şartı vardır. ELT ile gerçekleştireceğiniz paket eğitim vizesinde başvuru yüksek lisans başvurusu olduğu için tüm bu zorunluluklar ortadan kalkmış olacaktır. Paket eğitim vizesinde, sponsorun bankada sadece 1 yıllık eğitim masrafları karşılığı olan parayı göstermesi yeterli olacaktır.
  • Avustralya devleti, Avustralya’da yüksek öğrenim görmüş kişilere ayrıca eğitimlerinin sonunda çalışma şartı ile göçmenlik başvurusunda kolaylık sağlamaktadır.