Krakow Ekonomi Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi 1925 yılında kurulmuş Polonya’nın en büyük ekonomi üniversitesi, ayrıca Polonya’nın eğitim şehri olan Krakow’un da en büyük üçüncü üniversitesidir. Üniversitenin 4 ana fakültesi vardır;

  • İktisat ve Uluslararası İlişkiler
  • Finans
  • Ticaret bilimleri
  • İşletme ve Yönetim fakültesi

Üniversitede eğitim gören öğrenci sayısı 20.000’dir. Üniversite, 17 dönümlük kampüsüyle, Krakow kentinin tarihi merkezinde bulunur ve şehir içi toplu taşıma olarak çok avantajlı bir konumdadır. Bir çok yer ise okula sadece yürüme mesafesindedir. Krakow ana kampüsünde, Krakow bölgesindeki değişik şehirlerdeki öğrenciler için hizmet veren 6 farklı uzaktan eğitim merkezi de bulunmaktadır.

Üniversitede birçok organizasyon ve öğrenci kulübü aktif olarak çalışmaktadır. Öğrenci hükümeti,Bağımsız Öğrenci Birliği, AIESEC (International Association of Economics and Commerce Students), ESN (Erasmus Student Network), SIFE (Students in Free Enterprise) bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Merkezi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Sağlık Merkezi, çeşitli cafe ve restaurantlar, büfeler, Uluslararası Programlar ve Uluslararası İlişkiler Ofisi üniversite kampüsünde bulunan ve öğrencilere hizmet veren kuruluşlardır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi dünya çapında 200’den fazla uluslararası partnere sahiptir. Avrupa, Amerika ve Asya’dan birçok üniversite ve organizasyonla ortak projeler yürütülmektedir.

Krakow Ekonomi Üniversitesi‘nin en büyük avantajlarından birisi de lisans ve yüksek lisans alanlarında %100 ingilizce eğitim vermesi ve bu sayede öğrencilerine uluslar arası alanda geçerli bir eğitim fırsatı tanımasıdır. Ayrıca üniversite, Erasmus, CEEPUS, EMBS, Direct Entry gibi çeşitli değişim programları sayesinde birçok öğrencisinin mutlaka en az bir dönemini yurtdışında okumasını sağlamaktadır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi’nin üyesi olduğu bazı organizasyonlar; EUA (European University Association), ICDE (International Commission on Distance Education), DRC (Danube Rectors Conference), NIBES (Network of International Business and Economic Schools), EMBS (European Master of Business Studies).
Krakow Ekonomi Üniversitesi’nin çok geniş bir eğitim ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Modern, büyük kütüphanesi, ücretsiz internet erişimi sunan IT Merkezi, E-Learning Merkezi, Üniversite Basım ve Yayım Merkezi bulunmaktadır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi, bugün hemen hemen bütün Avrupa Birliği üniversitelerinde uygulanan Bologna Anlaşması’na tabidir ve bu doğrultuda 3 yıl lisans, 2 yıl master ve 3 yıl doktora esasına göre eğitim vermektedir. Ayrıca okul, kendilerini profesyonel alanda geliştirmek isteyenler için de çok özel programlar uygulamaktadır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi, öğrencilerini lisans eğitimine hazırlayacak tam donanımlı bir ingilizce hazırlık eğitimi vermektedir. Klasik ingilizce derslerinin yanında iş ingilizcesi, ekonomi ingilizcesi, ingiliz kültürü ve Polonya’da konuşulan Lehçe gibi yan alanlarda da eğitim verilmektedir. Dersler üniversite profesörlerinin yanında yurtdışındaki partner okullardan gelmiş öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Bu sayede öğrencilere çok dolu bir hazırlık programı sunulmakta ve ingilizce olarak öğrencilerin tüm eksiklikleri giderilmektedir.

Üniversite, öğrencilerin yaz aylarını da en iyi şekilde değerlendirebilmesi için staj seçenekleri de sunmakta özellikle Krakow ya da Varşova, Katowice gibi şehirlerde öğrencilerin yetenekleri, kariyer ve meslek beklentileri doğrultusunda staj yapabilecekleri şirketlere öğrencileri yerleştirmektedir.

Krakow Ekonomi Üniversitesi Bölümleri ve Eğitim Fiyatları

BölümlerSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Zloty)Başlangıç
Lisans Programları (İngilizce)
Kurumsal Finansman (BSc Corporate Finance and Accounting)66.000 PLNEkim
Uluslararası İşletme (BSc International Business)66.000 PLNEkim
Uygulamalı Informatik (Applied Informatics)66.000 PLNEkim
Modern İşletme Yönetimi (Modern Business Management)66.000 PLNEkim
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
Applied Informatics46.000 PLNEkim
Kurumsal Finansman (MSc Corporate Finance and Accounting)46.000 PLNEkim
Uluslararası İşletme (MSc International Business)46.000 PLNEkim
Modern Yönetimde Sayısal Method (Quantitative Methods in Modern Management)46.000 PLNEkim
Business Logistics46.000 PLNEkim

**** Bu ücretler ELT tarafından talep edilen danışmanlık hizmet ücreti değildir.Belirtilen ücretler bilgilendirme amaçlı olarak sunulmakta olup, üniversitenin web sitesinden alınmıştır. Üniversiteler bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bilgiler de farklılık olması durumunda üniversitenin resmi web sitesindeki güncel ücretler esas alınıcaktır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi
Krakow Ekonomi Üniversitesi
Krakow Ekonomi Üniversitesi