Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS)

Özel Yüksek Öğretim Kurumları içinde “Üniversite” unvanına sahip tek kurum!

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS), 1996 yılında üç seçkin Psikoloji profesörü tarafından Varşova’da kurulmuştur. Polonya’nın beş farklı şehrinde (Varşova, Wroclaw, Sopot, Poznan ve Katowice) sekiz fakültede, 35 programda, yaklaşık 15 bin öğrenciye lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir. SWPS, bu özeliği ile Polonya’nın en büyük özel üniversiteleri arasındadır.

SWPS, eğitimde yüksek standart ve geniş bir yelpaze sunuyor

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinde 35 farklı bölümde eğitim alabilirsiniz. Üniversite özellikle Psikoloji ve İngiliz Dil Bilimi alanında öne çıkmaktadır. Buna ek olarak üniversitede İngilizce olarak Uluslararası İşletme eğitimi de alabilirsiniz.

Öğrencilerine, yüksek donanıma sahip kampüslerde, modern bir eğitim olanağı sunmakta olan SWPS,  Polonya’da uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversitelerden biridir.

Uluslararası İşbirliği!

SWPS, öğrencilerine Erasmus Plus, Atlantis ve Santander Universidades gibi birçok değişim programı sunarak öğrencilerin eğitimlerinin bir kısmını başka bir Avrupa birliği ya da deniz aşırı ülkede almalarını sağlayıp tecrübe kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Yine New York the College of Saint Rose gibi eğitim kurumlarıyla yapılan anlaşmalar sayesinde öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri’nde de değişim programlarına katılabiliyorlar.


Araştırma Alanında Seçkinlik

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, kurulduğu yıldan bu zamana kadar araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Araştırma merkezi ve laboratuvarında her yıl 300’ün üzerinde araştırma projesi yürütmektedir. SWPS üniversitesi, Ulusal bilim merkezi tarafından verilmiş en büyük 5. araştırma kurumu ödülünün sahibidir.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitenin Bölümleri ve Ücretler

(Rakamlar bilgilendirme amaçlı olup, ELT hizmet satış ücreti değildir.)

Başvuru Ücreti: € 20

BölümlerSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)Başlangıç
Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık – 2 Sömestr2€ 3.200Ekim
İngilizce Hazırlık + Temel Seviye Lehçe (600 ders İngilizce + 120 ders Lehçe) – 2 Sömestr2€ 3.700Ekim
Lehçe Hazırlık (600 ders) – 2 Sömestr (Poznań 2000 EUR)2€ 2.500Ekim
İngilizce Yaz Kursu – 1 Ay (180 Saat ) 14.08.2024 – 22.09.2024Bir Ay€ 800Ekim
Lisans Programları
Psikoloji (Lisans 3 yıl – Varşova Kampüs)6€ 6.800Ekim
Psikoloji (Lisans 3 yıl – Krakow Kampüs)6€ 6.800Ekim
Psikoloji (Lisans 3 yıl – Wroclaw Kampüs)6€ 6.800Ekim
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies)-English in Business and Media, Translation Studies, English Teaching Studies and Intercultural Communication and Travel.613.200 PLNEkim
Management – İşletme ve Yönetim (Lisans 3 yıl)6€ 5.750Ekim
İngilizce – Çince Dil Çalışmaları614.500 PLNEkim
İngilizce – Almanca Dil Çalışmaları614.500 PLNEkim
İngilizce – İspanyolca Dil Çalışmaları614.500 PLNEkim
İngilizce – Japonca Dil Çalışmaları614.500 PLNEkim
İngilizce – Kore Dili Çalışmaları614.500 PLNEkim
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies)413.200 PLNEkim
Psikoloji4€ 7.750Ekim
Klinik Psikoloji4€ 7.750Ekim
Psychology in Organization and Technology4€ 7.750Ekim
Yönetim ve Liderlik4€ 5.850Ekim

SWPS Üniversitesinde İngilizce Hazırlık

SWPS Üniversitesi, Varşova’daki kampüsünde, kendi bünyesinde sunmuş olduğu İngilizce hazırlık programlarıyla lisans veya yüksek lisans eğitimlerine başlamak isteyen fakat gerekli dil yeterliliğini karşılayamayan öğrencileri akademik İngilizcelerini geliştirecek şekilde yükseköğrenim eğitimlerine hazırlamaktadır. Üniversitenin sunmuş olduğu İngilizcesi hiç olmayan öğrenciler için 1 yıllık, belirli bir seviyede İngilizcesi olan öğrenciler için de 1 dönemlik İngilizce hazırlık programları vardır.

Varşova’da İngiliz Dil Çalışmaları Okumak

Varşova’da bulunan SWPS Üniversitesi uluslararası öğrencilere İngiliz Dil Çalışmaları bölümünü hem lisans hem de yüksek lisans programları olarak sunmaktadır. Varşova’daki özel üniversiteler arasında bu bölümün eğitimini veren tek kuruluş olmakla beraber oldukça kaliteli olan akademik eğitmen kadrosuyla öğrencileri eğitimlerinin sonunda İngiliz diline oldukça hâkim ve başarılı bir şekilde mezun etmektedir. İngiliz Dil Çalışmaları okumak isteyen öğrenciler SWPS üniversitesinde dilerlerse kendilerine ikinci bir yabancı dil olarak Almanca, Çince, Japonca ve İspanyolca gibi dillerden birini de seçebilmektedirler.

Psikoloji Bölümünde Polonya’nın En İyisi

SWPS Üniversitesi, Psikoloji alanında vermiş olduğu lisans eğitimiyle oldukça iddialı bir üniversitedir. Psikoloji bölümünde öğrencilere psikolojinin temelleri tanıtılır. Beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri gibi alanların temel ilkelerini öğretir. Öğrenciler gerekli dil şartlarını taşıyorlarsa direkt olarak 3 yıl süren psikoloji lisans programına katılabilmektedirler. Uygun şartları taşımayan öğrenciler ise 1 yıl İngilizce hazırlık alacak şekilde 4 yıllık programa katılabilirler.

SWPS Üniversitesi, ayrıca Varşova’da Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için de farklı programlar sunmaktadır. Öğrenciler için sunulan programlar Klinik Psikoloji, Uygulamalı Sosyal Psikoloji ve Psikoloji bölümleridir. Bu bölümler arasından özellikle klinik psikoloji bölümü Varşova’da en çok tercih edilen bölümlerden bir tanesidir. Klinik psikoloji okuyan öğrenciler ayrıca SWPS üniversitesinin anlaşmalı olduğu özel kurumlarda staj imkânı da bulabilmektedirler.

Konaklama Seçenekleri

Varşova Sosyal Bilimleri Üniversitesi’nin kendisine ait bir üniversite yurdu bulunmamaktadır. Öğrenciler üniversitenin anlaşmalı olduğu özel yurtlara başvuru yapabilmektedirler. Bu yurtlarda sadece SWPS üniversitesi öğrencileri değil, farklı üniversitelerin öğrencileri de konaklamaktadır. Yurtlarda genel olarak 2,3 kişilik odalarda konaklama sağlanmaktadır. Yurt ücretleri ortalama olarak aylık 450-750 Euro civardır.
Yurt konaklaması yapmak istemeyen öğrenciler paylaşımlı öğrenci evlerinde de konaklama sağlayabilirler. Paylaşımlı öğrenci evlerinin aylık ücretleri ise 350-750 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Üniversiteden Görüntüler

SWPS Varşova
SWPS Polonya
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi SWPS
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi SWPS
Varşova Psikoloji Üniversitesi SWPS
Varşova Üniversitesi SWPS
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi
Sosyal Bilimler ve Psikoloji
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi
Varşova Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi SWPS
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi SWPS