SCHOOL OF FORM (Dizayn ve Tasarım Okulu)

School of Form, SWPS’ye bağlı bir dizayn ve tasarım okuludur ve üniversitenin Varşova kampüsünde bulunur.

School of Form, öğrencilerine, eğitimlerinin ilk yıldan itibaren önemli projelerde bulunma şansı tanır ve ikinci yıllarında işbirliği yaptığı şirketlerde staj yapma ve eğitim alma gibi ayrıcalıklar sunar. Bu şekilde öğrenciler gerçek bir tasarım ekibinde nasıl çalışacaklarını öğrenirler ve kendi yeteneklerini ve potansiyellerini keşfetme şansı yakalarlar. Üniversitenin iş ortakları arasında Skoda, İkea gibi firmaların yanı sıra dünya çapında faaliyet gösteren bir çok endüstri ve dizayn firmaları yer almaktadır.

Portfolyo

School Of Form, başvuru aşamasında öğrencilerden bir portfolyo hazırlamasını ister. Kendinize ait bir koleksiyonun, okula kabul edilme olasılığını arttıran bir avantaj olacağını unutmamalısınız.

Portfolyonuza; sanat projelerinizi, kendi becerilerinizle ortaya çıkardığınız eserleri ve çizimlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca size referans verebilecek tasarımcılardan alacağınız referanslar, daha önce katıldığınız proje, yarışma ve sergiler veya yazılarınızın bulunduğu yayınlar portfolyonuzun daha etkili bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Giriş Sınavı

Okul kabul komitesi, aday öğrenciler ile daha önceden ilan edilen bir tarihte Skype üzerinden mülakat gerçekleştirir. Bu mülakatta öğrencinin kreatif yetenekleri değerlendirilirken bir yandan da öğrencinin geleceğini bir tasarımcı olarak nasıl gördüğü, tasarımcının toplumdaki rolünü nasıl anladığı, vizyonunu ve hedeflerini anlatması gerekir.

Hazırlık Sınıfı

Hazırlık Bölümü, öğrencinin dil becerilerini geliştirdiği yoğun ingilizce dersleri ve aynı zamanda görsel iletişim tasarımı ve ürün tasarımı derslerinin verildiği bir yıllık bir programdır. Tasarımın genel kavramlarının öğrenciye hazırlık döneminde aktarılması hazırlık döneminin öğrenci açısından çok verimli bir süreç olmasını sağlar. Farklı çizim ve tasarım teknikleri temel seviyede öğrenciye verilerek öğrenci birinci sınıfa hazırlanır.

Birinci Dönem: Haftada 16 saat İngilizce, 4 saat tasarım
İkinci Dönem: Haftada 12 saat İngilizce, 4 saat çizim,4 saat kültürel kavramlar
Full Hazırlık: 3.800 Euro
Program Hakkında: 760 Saat İngilizce + 120 Saat Çizim Dersleri + 40 Saat Kültürel Dersler

Bölümler

Ürün Tasarımı Bölümü: Her proje araştırma ile başlar, dersler seramik, kumaş ve ahşap ile uygulamalı işlenir. Partner firmalarla ortak tasarım dersleri yapılarak uygulamalı saha eğitimi alınır. 1 akademik yıl ücreti: 5.800 Euro’dur. Eğitim süresi 7 sömestr yani 3,5 yıl sürer.

School of Form İngilizce Lisans Bölümleri

BölümlerSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)Başlangıç
İngilizce Hazırlık2€ 3.800Ekim
Endüstriyel Ürün Tasarımı7€ 6.500Ekim

Varşova Dizayn Okulundan Görüntüler

SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM