Varşova Ekonomi Üniversitesi (SGH Warsaw School of Economics)

1906 yılında kurulan Varşova Ekonomi Üniversitesi (Szkola Glowna Handlowa Warszawie, SGH) Polonya’da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesidir.

Bologna kriterleri çerçevesinde eğitim veren Varşova Ekonomi Üniversitesi, ekonomi ve sosyal bilimler alanlarında size lisans, master ve doktora derecesinde bir çok farklı program seçeneği sunuyor. Master derecesinde -MBA de dahil olmak üzere- İngilizce ve Lehçe dillerinde doksanın üzerinde farklı eğitim programı ve bölüm seçeneğiniz bulunmaktadır.

Dünya çapında iki yüzden fazla üniversite ile işbirliği içerisinde bulunan Varşova Ekonomi Üniversitesi, yıl boyunca bir çok uluslararası araştırma, toplantı, seminer ve workshopa da ev sahipliği yapmakta, ayrıca her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir çok öğrenciye de eğitim vermektedir.

Varşova Ekonomi Üniversitesinin en büyük avantajlarından birisi de ekonomi alanında dünya çapında eğitim veren 27 üniversite ve 60’dan fazla çok uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyesi olması ve CEMS Master of International Management Programı’nı uygulamasıdır. Günümüzde, dünya çapında 35 farklı ülkeden 2.500’den fazla genç mezun Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı Msc. Programı olarak gösterilen bu master programına katılmaktadır. Okul ayrıca PIM – Partnership in International Management üyeliğiyle de dünya çapındaki MBA öğrencileri arasında değişim programları uygulamaktadır. Ayrıca okul, Avrupa üniversiteleri sıralamasında 36. sırada yer almaktadır ve bu listede Polonya üniversiteleri arasında en yüksek sıralamaya sahiptir.

Varşova Ekonomi Üniversitesinin kampüsü, tarihi Varşova kentinin merkezinde bulunmaktadır. Kampüste bulunan 5 modern binasıyla eğitim veren üniversite; yüzme havuzu, tırmanma duvarı, fitness salonu gibi tam donanımlı spor tesisleri, bin yatak kapasiteli yurt binası ve ekonomi alanında Polonya’nın en geniş kaynaklarını barındıran bir kütüphaneye sahiptir.

Varşova Ekonomi Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

BölümlerSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)Başlangıç
Lisans Programları (İngilizce)
Uluslararası Ekonomi (International Economics)64.000Ekim
Ekonomi ve Bilgi Sistemleri (Quantitative Methods in Economics and Information Systems)64.000Ekim
Yönetim (Management)64.000Ekim
Küresel İşletme, Finans ve Yönetim (Global Business, Finance and Governance)64.000Ekim
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
İleri Data Analizi (Advance Analytics – Big Data)43.800Ekim
Küresel İşletme, Finans ve Yönetim (Global Business, Finance and Governance)43.800Ekim
Uluslararası İşletme (International Business)43.800Ekim
Finans ve Muhasebe (Finance and Accounting)45.100Ekim