University of Europe for Applied Sciences

University of Europe for Applied Sciences (UE, Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) 2017 yılında BITS İşletme Yönetimi Enstitüsü ile BTK Teknoloji ve Tasarım Üniversitesinin birleşmesiyle kurulan, Avrupa’nın en büyük uygulamalı bilimler üniversitelerindendir. İşletme, Psikoloji, Medya ve İletişim, Spor Yönetimi, Sanat ve Tasarım alanlarında geleceğin yöneticilerini ve tasarımcılarını yetiştirmeyi hedefleyen okul, Berlin veya Hamburg’da üniversite okumak ya da Iserlohn’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin öncelikli tercihidir.

University of Europe for Applied Sciences, inovatif uygulamalar ve dijital düşünme metotlarıyla, sosyal ve dijital bilimler alanlarında İşletme 4.0’ın gereksinimlerine göre hazırlanmış öğretim ve araştırma yaklaşımları sunar.

Neden University of Europe for Applied Sciences?

Yüksek Kaliteli Öğretim

Dünya çapında saygın öğretim görevlilerinden ders alacak, en yeni öğretim içeriğine, sanal öğretim olanaklarına ve araştırma imkanlarına sahip olacak, böylece alanınızda en yeni, en güncel bilgilere erişebileceksiniz.

İngilizce Eğitim

Almanya’da üniversite okumak isteyen uluslararası pek çok öğrenciye ev sahipliği yapan University of Europe for Applied Sciences, onlarca programda İngilizce eğitim sunmaktadır. Üniversite, Alman Bilim ve İnsani İlimler Konseyi (ABİİK) tarafından akredite edilmiş ve yüksek standartlarda sunduğu eğitimler ile çeşitli ödüller kazanmış bir üniversitedir.

Öğrenme Atmosferi

Uzun yıllara dayanan uzmanlığa sahip deneyimli öğretim görevlileri, küçük sınıflar, en yeni yazılımlara sahip iMac’lerle donatılmış laboratuvarlar, fotoğraf stüdyoları, sanal gerçeklik ekipmanları, yeşil ekran odaları, ses stüdyoları ve maksimum öğrenme başarısı elde etmenize yardımcı olacak daha birçok şey…

İkinci Yabancı Dil Olarak Almanca

UE Berlin kampüsündeki lisans, yüksek lisans programlarının %100’ü İngilizce olarak verilmektedir. İkinci yabancı dil olarak Almanca öğrenmek isterseniz, okul bünyesinde Almanca dil kursları bulunmaktadır.

Şirket ve Saha Gezileri

Eğitiminiz süresince Wolfsburg’daki Volkswagen, Silikon Vadisi’ndeki Google veya Amazon gibi şirketlere ve daha pek çok şirket ve saha gezilerine katılabilirsiniz.

Stajlar, Uygulamalı Projeler

Üniversite, Audi ve Unilever gibi dev şirketlerle iş birliği içindedir. Öğrenciler, bu şirketlere düzenlenen ziyaretlere katılabilir, bu firmalarla gerçekleştirilen ortak projelerde yer alabilir, bu firmalarda staj yapabilir, iş bağlantıları kurabilirler.

İş Bulma

University of Europe for Applied Sciences öğrencilerinin %68’i mezun olmadan önce, %93’ü mezun olduktan sonraki 12 aylık sürede iş bulmaktadır. Okulun kariyer merkezi sizi her adımda destekleyecektir.

Pratik Çalışmalar

UE’in; iş, medya, siyaset, sivil toplum, sanat ve kültür dünyasından kurumsal iş ortakları ile birçok projede pratik yapma deneyimi kazanacaksınız. Tüm fakültelerin disiplinler arası işbirliğinden de yararlanacaksınız.

Küresel Eğitim

University of Europe for Applied Sciences’in küresel odaklı programları, size sınır ötesi dersler ve küresel projeler yoluyla uluslararası bir sınıfta eğitim imkanı verecektir. Doksandan fazla ülkeden öğrencilerle çalışarak kültürel becerilerinizi bir üst seviyeye taşıyacaksınız.

University of Europe for Applied Sciences Başvuru Şartları

University of Europe for Applied Sciences (UE), Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri başvuru yapmadan önce tam anlamıyla bilgilendirmekte ve okulun sizin için ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlamanız için sıkı bir seçim süreci uygulamaktadır. Başvurular yalnızca, öğrencinin akademik çalışmalarını UE ile başarılı bir şekilde tamamlama gereksinimi olduğuna ikna olunursa kabul edilmektedir. Aynı şekilde öğrencinin UE’ye girmek için yeterince istekli olduğundan emin olunmalıdır. Uzman danışmanlarımız üniversite hakkındaki tüm başvuru, kabul, eğitim ve konaklama bilgilerini sağlıklı bir şekilde öğrencilerimize ileterek tüm süreci yönetmektedir.

Üniversiteye bahar ya da kış dönemi başlangıçlı olarak başvuru yapılabilir. Başvurular vize süreci de göz önüne alındığında eğitim başlangıç tarihinden minimum 3 ay öncesine kadar yapılmalıdır.

University of Europe for Applied Sciences‘da  İşletme, Spor, Psikoloji ve Teknoloji programları için ayrıca bir motivasyon mektubu hazırlanmasını istemektedir (en az 500 kelime). Sanat ve Tasarım bölümlerinde ise mektubunuza ek olarak sizden bir portfolyo sunmanız da istenecektir. Başvuru tamamlandıktan sonra, bazı bölümler için bir kabul testine katılım da gerekmektedir. Bu gereklilikleri yerine getirdikten sonra UE Germany’de okumak için uygun olup olmadığınız değerlendirmeye alınacaktır. Bazı gereklilikleri sağlamıyorsanız ve bunları yerine getirmek istiyorsanız bu durumda okulun foundation (akademik hazırlık) programı seçeneğinden yararlanabilir ve tüm gereksinimlere sahip olduğunuzdan emin şekilde bölüme başlayabilirsiniz.

University of Europe for Applied son başvuru tarihleri

Güz dönemi için (Ekim başlangıç): 1 Eylül
Bahar dönemi için (Mart başlangıç):  15 Ocak

University of Europe for Applied Sciences’da yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için de lisans başvuru koşulları geçerli olup, başvurular yukarıdaki tarihler göz önünde bulundurularak yapılabilir. Yüksek lisansa başvuru yapmak için öncelikle bir lisans programını tamamlamış olmak gerekir. Almanya’da özellikle devlet üniversitelerine başvuruda yaşanan not ortalaması sıkıntısı UE’de daha esnek koşullara bağlıdır ve üniversite öğrencilerini sadece not ortalamasıyla değerlendirmemektedir. UE’de, not ortalaması ya da İngilizce seviyesinden dolayı ara eğitim alması gereken öğrenciler için  foundation programı bulunmaktadır. Foundation eğitimi alan öğrenciler hem akademik İngilizce dil becerilerini geliştirir hem de akademik altyapılarını güçlendirerek lisans ya da yüksek lisans eğitimlerini çok daha verimli geçirirler.

 LİSANS PROGRAMLARIMASTER PROGRAMLARI
Başvuru formu: ELT tarafından hazırlanırBaşvuru formu: ELT tarafından hazırlanır
Lise DiplomasıLisans Diploması
IELTS5.5 ve üstü5.5 ve üstü
Duolingo95 ve üstü95 ve üstü
Cambridge ExamFirst (FCE) Grade C ve üstüFirst (FCE) Grade B ve üstü
PASSWORD Exam5.5 ve üstü5.5 ve üstü
%100 İngilizce MezuniyetiLisans eğitimi %100 İngilizce alınmış ise herhangi bir dil sertifikası aranmaz.
CV
Pasaport Kopyası
Motivasyon Mektubu
Bachelor’s QuestionnaireMaster Proposal
Yukarıdaki evraklarla başvuru yapıldıktan sonra online görüşme ve portfolyo aşamasına geçilir.
Admission Interview: Bölüm hocanız ile 30-45 dakikalık bir online görüşme
Admission Test: Business, Sports ve Media alanlarında sadece lisans başvurularında uygulanan motivasyon testi
Portfolyo: Art & Design bölümleri başvurularında 15-20 parçadan oluşan, fotoğraf, çizim, boyama gibi içeriklere sahip portfolyo sunulur.

University of Europe for Applied Sciences Hazırlık Programları

Foundation

Genel hazırlık eğitiminden farklı olarak EU, eğitimine bu üniversitede belirli bölümlerde devam etmek isteyen ancak İngilizce yeterliliği olmayan ya da sanat programlarına gidecek öğrenciler için portfolyo yeterliliği olmayan öğrenciler için bir eğitim dönemini (sömestr) kapsayacak uzunlukta hazırlık programları sunmaktadır. Foundation Diploma programları lisans başvuruları için gerekli şartların tümünü sağlamayan öğrencilere yöneliktir. Örneğin lisans başvurularında 5.5 IELTS skoru istenmektedir, öğrenci minimum 4.5 IELTS seviyesinde bir dil skoruna sahipse ilk dönem eğitimine foundation programında başlayabilir, ardından yeterli seviyeye gelerek doğrudan lisans programına devam edebilir.

Foundation programına katılan öğrenciler, hazırlık eğitimini sömestr olarak saydırarak toplam almaları gereken eğitim sürelerine dahil edebilirler. Altı dönem yerine bir dönemlik foundation eğitimiyle beraber yedi dönem eğitim alınsa da, son dönem eğitim ücreti ödenmez, böylece yine sadece 6 dönemlik ödeme yapılır. Bu anlamda foundation eğitiminin ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Bu eğitimler Business, Sports ve Art &  Design programları için Berlin ve Hamburg kampüslerinde verilirken Tech & Software bölümleri için Berlin ve Innovation Hub kampüslerinde İngilizce olarak verilmektedir. 

University of Europe for Applied Sciences foundation programlarında akademik dil eğitiminin yanı sıra teknik hazırlık eğitiminde bölüm başvurusu için kullanılacak portfölyö hazırlığı gibi çok detaylı eğitimler de verilmektedir.

Pre-Master Programı

Özellikle Business ve Art & Design gibi alanlarda Almanya’da master yapmak için Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni tercih edenler bu alanlarda daha yetkin hale gelmek ve başvuru koşullarını sağlamak adına pre-master kursları alma şansına sahiptirler. Bu kursları UE’de okumakta olan mevcut öğrenciler de başvurabilmektedir. Bu kurslar bir sömest sürmektedir ve eğitim İngilizce dilinde verilmektedir. Pre-master programı çoğunlukla lisans eğitiminden farklı bir master programına başvurmak isteyen adayların aldığı eğitimdir. Sanat bölümlerinden mezun bir aday işletme alanında master yapmak isterse, 1 dönemlik Pre-master eğitimi alabilir, bu eğitimde alacağı 30 ECTS (AKTS) krediyi kullanarak dilediği bölümde master eğitimin başlayabilir.

University of Europe for Applied Sciences Kampüsleri

Postdam Kampüsü (Innovation Hub)

Yeni bir yapı olan ve Berlin şehir merkezine sadece 25 dakika uzaklıkta olan UE İnovasyon Merkezi; SAP İnovasyon Merkezi, Volkswagen Group Future Center ve Oracle gibi inovasyonda öncü dünya lideri firmalara komşudur. Bu yönüyle öğrencilerin uluslararası markalara coğrafi yakınlıktan ve yaratıcı potansiyeli ve fikirleri teşvik eden bir atmosferden yararlanması amaçlanmaktadır.

Gelecek teknolojileri odaklı EU innovation Hub, 2017 yılında Almanya’daki 12 dijital merkezden biri olarak seçildi. Ayrıca bu yenilikçi kampüste verilecek kurslar en yeni araç ve teknolojileri yaratıcı tasarım çözümleriyle birleştirecek şekilde oluşturuldu. Bu kampüste yer alan programların neredeyse tamamı Almanya’da ingilizce üniversite eğitimi almak isteyen adaylar ve kampüsün vizyonu gözetilerek İngilizce eğitim dilinde hazırlanmıştır.

Berlin Kampüsü

Berlin Almanya’nın yalnızca başkent değil ayrıca üretkenlik merkezidir. Sayısız fırsata ve etkinliğe ev sahipliği yapan bu çok kültürlü metropol şehri Berlin’de eğitim almak isteyen öğrenciler için şehrin tam kalbinde, Potsdamer Platz’ın hemen yakınında EU Berlin Kampüsü yer almaktadır.

Hamburg Kampüsü

Bu yeni Şehir Kampüsü, Altona’daki limana ve Elbe Nehri’ne çok yakın ve bu nedenle Hamburg’un en hareketli bölgelerinden birinde yer almaktadır. Hamburg şehri, başlangıcından bu yana açık fikirliliği ve uluslararası tutumu ile tanınıyor. Sosyoekonomik yapısı sayesinde yenilikçi iş fikirleri için ilham kaynağı olan bu şehir EU öğrencileri için ideal bir ortam oluşturuyor.

Iserlohn Kampüsü

Almanya’nın en güçlü ekonomik bölgelerinden birinin merkezinde yer alan üniversite, kısa yollar ve eğitim ile yaşam arasında en uygun bağlantıları sunmaktadır. Okulun diğer kampüslerinde de olduğu gibi modern Kampüs ekipmanlarıyla donatılan bu yerleşkede yaratılan ortam yaşayarak öğrenmeyi amaçlamaktadır.

Burs Olanakları

2023  yılı içerisinde dönemlerinde başvuru yapacak Türk öğrenciler için tüm lisans bölümlerinde öğrencilerin not ortalamalarına göre ve master bölümlerinde ödeme türüne göre 40’a varan burslar verilmektedir.  Yıllık 6.000€ 9.000€ arasında çok uygun ücretlerle Avrupa’nın kalbi Almanya’da İngilizce ya da Almanca lisans & master eğitimi alabilirsiniz.  

Lisans Bursları

Lisans program ücretleri yıllık 12,100€’dur. University of Europe for Applied sciences kampüslerindeki lisans programları için, lise diploma notu 100 üzerinden;

60 – 89,99 arasında olan adaylar yıllık 4,840€ burs alarak yıllık 7,260€ öder
90 ve üstü ortalamaya sahip adaylar ise yıllık eğitim ücreti üzerinden 6,050€ indirim bursu alabilirler. Böylece Almanya’da İngilizce üniversite eğitimi hayallerini yıllık 12,100€ yerine sadece 6,050€ ödeyerek gerçekleştirebilirler.

Bu indirimlerden 2023 yılı içerisinde başvuru yapıp okul ödemesini 31 Aralık 2023 tarihine kadar gerçekleştiren öğrenciler yararlanabilir.

Master Bursları

University of Applied Sciences yüksek lisans programlarında ödeme şekline göre aşağıda belirtilen oranlarda burs verilir;

  • Tüm okul ücreti tek seferde ödeme: %40

University of Europe for Applied Sciences Bölümleri

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, ulusal ve uluslararası öğrencilerine İngilizce ve Almanca dil seçenekleri ile Sanat-Tasarım ve İşletme, Psikoloji, Medya, Spor alanlarında çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin University of Europe for Applied Sciences’da alabileceği bazı programlar şunlardır;

University of Europe for Applied Sciences Bölümleri

SANAT & TASARIM FAKÜLTESİ

LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Communication Design  (Berlin: İngilizce / Hamburg: Almanca)612,100€
Film & Motion Design (Berlin: İngilizce / Hamburg: Almanca612,100€
Photography & New Media (Berlin: İngilizce / Hamburg: Almanca612,100€
Game Design (Berlin: İngilizce)612,100€
Illustration  (Berlin: İngilizce / Hamburg: Almanca612,100€
Communication Design TopUp (Berlin: İngilizce / Hamburg: Almanca212,100€
UX/UI Design (UE Innovation Hub: İngilizce)612,100€
Digital Product Management (UE Innovation Hub: İngilizce)612,100€
Foundation Diploma Art & Design (Hazırlık)     (Berlin: İngilizce)1 (18saat/hafta)12,100€
Yüksek LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
New Media Design  (Berlin: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
Photography (Berlin: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
Visual and Experience Design  (UE Innovation Hub: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
Innovation Design Management  (UE Innovation Hub: İngilizce)2, 3 veya 413,000€

İŞLETME & SPOR FAKÜLTESİ

LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Business & Management
(Berlin: İngilizce/Hamburg:  İngilizce ve Almanca)
612,100€
Sport & Event Management
(Berlin: İngilizce / Iserlohn: Almanca/Hamburg: Almanca)
612,100€
Foundation Diploma (Hazırlık) 
(Hamburg & Berlin: İngilizce)
1 (18 saat/hafta)5,670 €/sömestr
Yüksek LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Master of Business Administration Full-Time
(Hamburg & Berlin-: İngilizce / Iserlohn: Almanca)
213,500€
International Sport & Event Management      (Berlin: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
International Business Management
(Hamburg & Berlin: İngilizce)
2, 3 veya 413,000€
MBA Shipping & Logistics (Hamburg: İngilizce) 318,500€ (1,5 yıllık ücret)
MBA Innovation & Technology Management
(UE Innovation Hub: İngilizce) Ocak ya da Haziran başlangıç
318,500€ (1,5 yıllık ücret)

TEKNOLOJİ & YAZILIM FAKÜLTESİ

LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
UX/UI Design (UE Innovation Hub: İngilizce)612,100€
Digital Product Management  (UE Innovation Hub: İngilizce)612,100€
Software Engineering (UE Innovation Hub: İngilizce)612,100€
Digital Business & Data Science
(UE Innovation Hub & Hamburg: İngilizce)
612,100€
Digital Media & Marketing
(UE Innovation Hub & Berlin: İngilizce)
612,100€
  Yüksek LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Visual and Experience Design (UE Innovation Hub: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
Innovation Design Management (UE Innovation Hub: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
Software Engineering  (UE Innovation Hub: İngilizce)2, 3 veya 413,000€
Data Science  (UE Innovation Hub: İngilizce)2, 3 veya 413,000€

PSİKOLOJİ FAKÜLTESİ

LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Business Psychology (Berlin: İngilizce)612,100€
Psychology
(Hamburg & Iserhlon & Berlin:  İngilizce)
612,100€
Yüksek LisansSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Clinical Psychology: Rehabilitation & Gerontopsychology
(Hamburg : Almanca)
413,000€

Kariyer Olanakları

University of Europe for Applied Sciences’ta üniversite eğitimi almak isteyen ulusal ve uluslar arası öğrencilerin, yetenek ve becerileri göz önüne alınarak kariyerleri desteklenmektedir. Üniversitenin mezunlarına sunduğu Mesleki Yeterlilik Sertifikası (PCC) ve proje tabanlı programları ile, dünya çapında başarılı şirketlerle çalışmak için kilit rol oynayan girişimcilik ruhu, yaratıcılık, liderlik becerileri, takım çalışması, sosyal sorumluluk ve iletişim gibi temel beceriler desteklenir. PCC size gelişiminizi ve ders dışı başarılarınızı kompakt bir biçimde sunma ve uygulamalardaki profesyonel kalitenizi vurgulama fırsatı sunar.

Eğitim diliniz İngilizce olsa dahi eğitim sürecinizde Almanca eğitim de alarak mezuniyetinizde iki dile de hakim olarak kariyerinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Üniversitenin kariyer ofisi de tüm öğrencilerine özellikle Almanya’da staj ve iş başvurusu konularında destek olarak mezuniyet öncesi CV’nizin şekillenmesine olanak sunmaktadır.

EU’dan mezun olan uluslararası öğrenciler 18 aylık çalışma sonrası vize almaya hak kazanırlar. Bu noktada Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Avrupa’nın en büyük üniversite ağının bir parçası ve sayısız uluslararası kuruluşun anlaşmalı üyesi olduğu için öğrencilerine sınırsız kariyer fırsatları sunmaktadır.

University of Europe for Applied Sciences mezunlarının %92’si mezuniyet sonrası istedikleri alanda bir işe kabul edilmekte ve kariyerlerine lokal ve uluslararası firmalarda devam edebilmektedirler.

Danışmanlık Hizmetlerimiz

University of Europe for Applied Sciences‘ın Türkiye resmi temsilcisi olarak, başvurunuzdan Almanya’ya gidişinize kadar tüm sürecinizde yanınızdayız. ELT aracılığıyla alacağınız hizmetler;

Başvuru Dosyasının Hazırlanması ve Resmi Başvuru Süreci: Başvuru dosyanızın düzenlenmesi ve üniversiteye resmi başvurunuzun yapılması konusunda size yardımcı oluyoruz. Başvurunuzun eksiksiz ve düzgün bir şekilde hazırlanması için profesyonel rehberlik sağlıyoruz.

Kabul Belgelerinin Getirtilmesi ve Ödeme İşlemlerinde Destek: Kabul belgelerinizi almanızda ve ödeme sürecinde size destek oluyoruz. Gerekli belgelerin tamamlanması ve ödeme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Almanya Vize Danışmanlığı: Almanya vizesi başvurunuzda ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Vize sürecinizde size rehberlik ediyor, gerekli belgelerin hazırlanması ve başvurunun yapılması konusunda size yardımcı oluyoruz.

Konaklama Seçenekleri: Üniversiteye gelişinizde konaklama seçenekleri konusunda size yardımcı oluyoruz. Okulun ilgili birimiyle birebir iletişim kurarak sizin için en uygun konaklama seçeneğini sağlıyoruz.

Üniversite Kaydı ve Resmi İşlemler: Üniversite kaydınızın tamamlanması ve resmi işlemlerin yapılması konusunda size destek oluyoruz. Gerekli evrakların hazırlanması ve üniversiteye kaydınızın gerçekleştirilmesi için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Almanya’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon: Almanya’ya varışınızdan önce size yönelik bir oryantasyon programı düzenliyoruz. Ülkeye uyum sürecinizde size yardımcı olmak ve bilgilendirmek amacıyla önemli bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Gidiş Sonrası Destek: Almanya’ya varışınızdan sonra telefon ve e-mail yoluyla size birebir destek sağlıyoruz. Herhangi bir sorunuz veya ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olmak için her zaman hazırız.

Ücretsiz Bilgi Al

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA