GENEL BİLGİLER

1974 yılından beri İngilizce dil eğitimi veren OHC Dil okulları kurulduğu günden bu yana hiç durmadan kendini geliştirip büyümeye devam etmiştir. İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya’ da birbirinden güzel merkezlerde dil eğitimi sunan dünyanın en büyük dil okulu zincirlerinden biri haline gelmiştir. OHC’nin cana yakın öğretmenleri kendi alanlarında son derece profesyonel ve kalifiye eğitimciler olup tüm deneyimlerini öğrencilere sunmada oldukça başarılıdırlar.
OHC’nin sınıfları maksimum 16 öğrenci kapasitelidir. Tüm programlar düzenli öğretmen rehberliği, sıkı iletişim ve geri bildirim içerir. Ayrıca öğrencilerin İngilizcelerini pratiğe dökebilmeleri ve yeni arkadaşlar edinebilmelerini sağlayabilmeleri için dinamik ve yoğun sosyal aktivite programı da sağlanmaktadır. OHC dil okullarında öğrenciler 2 haftadan bir akademik yıla kadar dil eğitimi alabilir, dil eğitimi programlarına resmi tatiller hariç her Pazartesi günü başlayabilirler. Aynı zamanda öğrencilerin OHC merkezleri arasında farklı lokasyonlara transfer olma imkanı da vardır. OHC’nin Miami dil okulu, Amerika’daki diğer merkezleri gibi ACCET akreditasyonuna sahiptir.

OHC’nin Miami dil okulu, South Beach bölgesinde Alton Road üzerinde yer almaktadır. Alton Road üzerinde birbirinden ünlü restoranlar, kafeler, mağazalar ve barlar bulunmaktadır. Okul dünyaca ünlü Lincoln Road alışveriş merkezine sadece birkaç adım mesafededir. Aynı zamanda Miami Beach’in tüm kültürel aktiviteleri ve ünlü Art Deco Distrrict OHC Miami dil okullarından yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır.
OHC Miami Beach dil okulu, Miami’nin dünyaca ünlü plajlarının ve gece hayatının eğlence ve güneşinin tadını çıkarırken İngilizce öğrenmek için harika bir fırsat sunmaktadır. Disney World ise OHC Miami’de kısa bir yolculuk mesafesinde yer almaktadır.

OHC Miami Dil OKulu Fiyatları

OHC Miami, Amerika’ da yer alan diğer dil okulları ile kıyaslandığında kaliteli bir dil eğitimini ekonomik olarak alabileceğiniz bir okuldur. Aynı zamanda okulun yılın boyunca ELT öğrencileri için uyguladığı özel indirimler ve promosyonlar mevcuttur. Aşağıdaki tablodan OHC Miami dil okulu ücretlerini görebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

OHC Miami, her öğrencinin dil gereksiniminin farklı olduğunu düşünen bir okuldur. Bu nedenle OHC Miami dil okullarında her ihtiyaca yönelik farklı dil kursu seçenekleri sunulmaktadır. OHC Miami dil kursu seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz;

Genel İngilizce

Bu kurs programında öğrenciler, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bulunduğu uluslararası sınıflarda temel dil becerilerinin gelişimine yönelik dil eğitimi alırlar. Kurs programı daha çok iletişim becerileri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Konuşma, yazma, anlama, dinleme ve telaffuz bilgisini geliştirme alanlarında eğitim verilir. Eğitim haftada 15 saat olarak düzenlenmiştir. Dersler sabah saat 09:00’ da başlar ve 13:20’ de sona erer. Bu kurs türü ile öğrenciler 12 haftaya kadar dil eğitimi alabilirler. Yalnızca turistik vize sahibi öğrenciler için uygun bir programdır.

Genel İngilizce Plus

Genel İngilizce Plus kursu, genel İngilizce programından farklı olarak öğrencilerin ekstradan seçmeli ders alarak daha yoğun bir dil eğitimi alabilecekleri tam zamanlı bir dil kursudur. Haftada 25 ders şeklinde verilen eğitimle kişisel hedefleriniz doğrultusunda farklı alanlarda konular seçerek amaçlarınıza daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Örneğin konuşma İngilizcenizi geliştirmek, gramer bilginizi güçlendirmek ya da yazma yeteneğinizi daha iyi seviyeye taşımak için dersler alabilirsiniz. Dersler sabah saat 09:00’ da başlar ve 14:20’ de sona erer. Programa katılım için minimum yaş 16’dır. Başlangıç-ileri seviye arası, dil seviyeniz hangi düzeyde olursa olsun bu programa katılabilirsiniz.

Yoğun İngilizce

OHC Miami’ de sunulan bu program sayesinde, daha hızlı ilerleme kaydederek hedeflerinize çok daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu kurs seçeneğinde öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırlar. Genel İngilizce kursundan farklı olarak haftada ekstra 6 ders daha eğitim verilir. Bu dersler sınav hazırlık (Toefl ya da Ielts), İş İngilizcesi, Telaffuz ya da konuşma dersleri olabilir. Okulun tecrübeli öğretmenleri ve koordinatörleri sizin için gerekli olan seçmeli dersler konusunda size tavsiyede bulunacaklardır. Kurs programı saat 09:00’ da başlar ve 15:20’ de sona erer. Programa katılım için minimum yaş 18’dir.

Cambridge Sınavına Hazırlık Kursu

OHC Miami dil okulunda University of Cambridge ESOL sınavları için hazırlık kursları sunulmaktadır. Bu kurslar, FCE (First Certificate of English), CAE (Cambridge Advanced English) , CPE (Cambridge of Proficiency) sınavlarına yöneliktir. Bu sınavlar uluslararası tanınırlığı olan dünyaca bilinen sınavlardır, işverenler ve üniversiteler tarafından İngilizcede yeterlilik göstergesi olarak kabul edilirler.

Yoğun TOEFL Hazırlık Kursu

TOEFL IBT dünya çapındaki üniversiteler, kolejler ve büyük işletmeler tarafından tanınan dünyaca bilinen uluslararası geçerliliği olan bir sınav türüdür. Toefl IBT’ye profesyonel bir şekilde hazırlanarak mesleki ve akademik hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Programda konuşma, yazma, okuma ve dinlemeye odaklanılır. Sık sık uygulanan deneme sınavları ile ilerlemeniz öğretmenler tarafından gözlemlenir. Bu şekilde öğrenciler test tekniği konusunda da kendilerini geliştirirler. Kalabalık olmayan sınıf ortamında en güncel ve gelişmiş eğitim teknolojileri kullanılmaktadır. Bu programa katılım için en az orta üstü seviyede İngilizce bilmek gerekmektedir. Programa katılım için minimum yaş sınırı 18’ dir.

Yöneticiler için İngilizce Kursu

Uluslararası iş dünyasında profesyonel bir şekilde iletişim kurmak isteyen yöneticiler için düzenlenmiş bir dil kursudur. Birebir eğitim, 6 kişilik mini gruplar ve şirketler için özel olarak hazırlanmış sınıf kursları arasından size en uygun olan kurs programını seçebilirsiniz.

Birebir Kurslar

Bu program kendi dil kurslarını kendi ihtiyaçlarına göre oluşturmak isteyen öğrenciler için idealdir. Hangi alanda İngilizce bilginizi geliştirmek istiyorsanız ona yönelik kendinize özel bir program hazırlayabilirsiniz. Örneğin konuşma İngilizcenizi, akıcılığınızı, telaffuzunuzu veya İngilizce yazma yeteneğinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Birebir İngilizce kursları her seviye için uygundur. Bu kursu diğer kurs türleri ile beraber kombine edebilirsiniz. Birebir kurslarda aynı zamanda IT İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi ve Teknik İngilizce gibi konuları da seçebilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

OHC Miami dil kursu öğrencilerin ders dışında kalan zamanlarını da verimli geçirmeleri ve birbirleriyle rahat iletişim kurup sosyalleşmeleri için aylık aktivite takvimi oluşturmaktadır. Bu aktiviteler arasında NBA Basketbol maçı, koşu klübü, Spa günü, film gecesi, fuar gezisi, Key West gezisi, Bahamalar turu, Everglades gezisi gibi etkinlikleri örnek gösterebiliriz.

KONAKLAMA

OHC Miami dil okulu, Miami’de dil eğitimi almayı tercih eden ELT öğrencilerine iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

OHC’ nin özenle seçilmiş aile yanı konaklama seçeneğini tercih ederek kendinizi evinizde hissedecek ve İngilizcenizi samimi bir ortamda pratik etme imkanı kazanacaksınız. Tüm aile yanı konaklama seçenekleri OHC Miami dil okuluna, South Beach’de yer alan mağazalara ve plaja en fazla 60 dakika mesafede yer alır. Her evde ücretsiz Wi-fi erişimi mevcuttur. Aile yanı konaklamanızı yalnızca oda kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği dahil olarak ayarlamanız mümkündür.

Student House ( Öğrenci evi)

Öğrenci evi konaklama seçeneğinde kısa süreli ya da uzun süreli olarak konaklamak mümkündür. Student House South Beach’te yer alır. Bu bölge Miami’nin en bilinen fazla turist çeken bölgesidir. Bütün öğrenci evleri okula 20 dakika yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda alışveriş merkezlerine, barlara, restoranlara ve plaja da yürüme mesafesinde yer alır.

MİAMİ ŞEHRİ

Miami, Florida eyaletinin ikinci büyük şehridir. Çok kültürlü yapısıyla öne çıkan Miami şehrinde halkın %60’ ı İspanyolca konuşmaktadır. Bunun sebebi ise Miami’ ye Latin Amerika’dan çok fazla göçün olması. Miami’ de aynı zamanda 5500 civarında da Türk yaşamaktadır. Tropikal bir iklime sahip olan Miami’ de hava her zaman sıcaktır, kışın hiç yaşanmadığını söyleyebiliriz. Kış mevsiminde fazla yağış alır. Miami kısa süreliğine tatil için gelen çok fazla sayıda turist çekse de uzun süreli kalmak için de ideal bir şehirdir. Muhteşem sahillerde güneşlenmek, alışveriş yapmak, farklı kültürlerden insanlar tanımak, eğlenmek ve bunları yaparken dil eğitimi almak istiyorsanız Miami tam size göre bir şehir.
South Beach, Design District, Coral Gables, Coconut Grave, Wynwood Art District, Everglades National Park, Little Havana, Key Biscayne mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.
SOBE Miami’nin yerel otobüs hattıdır. South Beach çevresi için bu hattı kullanabilirsiniz. Her 12 ila 20 dakika arası otobüs ile ulaşım imkanı vardır. Bu çevrede yer alan tüm popüler yerlere bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım ücreti haftalık 29, aylık ise 120 Usd’dir.

Miami’ de yeme -içme

Miami mutfağına Latin Amerika kültürü hakimdir. Liman şehri olması sebebiyle deniz ürünleri konusunda da oldukça iyidir. Özellikle sahillerde yer alan restoranlarda çok kaliteli deniz ürünü lezzetlerini tadabilirsiniz. Miami’ de %15 gibi bir bahşiş sistemi vardır. Bazen bu oran restoranlarda hesaba eklenip gelebilir. Yemek yemek için tavsiyemiz Happy Hours fırsatlarını değerlendirmeniz. Çünkü bu şekilde hesap %50 daha uygun geliyor.

Miami’ de Alışveriş

Sawgrass Mall, Miami’ de birçok ünlü markayı oldukça uygun fiyata alabileceğiniz en uygun fiyatlı alışveriş merkezidir. Bayside Marketplace, Aventura Mall ise diğer seçenekler.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

OHC Miami’ yi dünyanın yaklaşık 50 farklı ülkesinden öğrenci dil eğitimi için tercih etmektedir. Bu sebeple okulda uluslararası çeşitlilikte oldukça renklidir. Bu sayede farklı kültürlerden yeni insanlar tanıyıp hiç unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA