GENEL BİLGİLER

Florida’nın ödül almış İngilizce dil okulu!
OHLA, 22 yıllık tecrübeye sahip 70’ den fazla ülkeden dil eğitimi almak için gelen öğrenciyi ağırlayan ödüllü bir dil okuludur. OHLA, Florida’nın en prestijli dil okulları arasında yer alır. Aynı zamanda 67 tane üniversite ile anlaşması bulunmaktadır. OHLA bünyesinde dil eğitimi alan öğrenciler bu üniversitelerde eğitim almak için Toefl ya da Ielts gibi sınavlara girmek zorunda kalmazlar.
OHLA özellikle beş ana unsur üzerinden dil becerilerini geliştirmeye odaklı bir müfredat kullanır. Okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dil bilgisi. Dil becerilerini geliştirmede en iyi yolun tamamen doğallık olduğuna inanan OHLA eğitmenleri dilin ezber yolu ile değil, sürekliliğinin sağlanması için günlük olarak kullanılması ve uygulanması gerektiği felsefesi ile eğitim verir.

OHLA Miami dil okulu Brickell’de Four Ambassadors kompleksinin içinde yer alır. Yüzlerce restoran, sinema salonu, alışveriş merkezleri, mağazalar, barlar okula yalnızca birkaç dakika mesafe uzaklığındadır. Metrorail sistemi Brickell’e ulaşmak için en rahat yoldur. Metrorail Dadeland Alışveriş merkezinden Hialeah ve Okeechobee’ye kadar uzanan bir hattı kapsar. Yoğun trafiğe takılmadan okula gitmenin en kolay yoludur.

OHLA Miami Okul Olanakları
Üç adet resepsiyon bölümü
25 adet sınıf
3 adet bilgisayar laboratuvarı
Öğrenme merkezi
Öğrenciler için ortak alan
Ücretsiz internet erişimi
Körfez manzaralı okul konumu

Okul Çevresi
Kampüs içi öğrenci yurdu
Kampüs dışı öğrenci yurdu
Fitness salonu
Yüzme havuzu ve jakuzi
Öğrenci kafeteryası
Güzellik salonu
Restoran ve lobi

OHLA MİAMİ DİL OKULU FİYATLARI

OHLA Miami, ELT öğrencilerine özel indirimli fiyatlar sunmaktadır. %30’ a kadar varan indirim oranları ile OHLA Miami’de hem kaliteli hem de ekonomik koşullarda dil eğitimi alabilirsiniz. Okulun kurs, konaklama, kayıt ücretleri ile ilgili tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Bu program haftada 20 ders eğitimi içermektedir. Bu programa turistik vizeye sahip olan öğrenciler katılabilir. Öğrenci vizesi (F1) için uygun değildir. Tatil ve İngilizce eğitimini bir arada planlayan öğrenciler için ideal bir kurstur. Ders dışında öğrencilere oldukça fazla zaman kalmaktadır. Programda konuşma, yazma, anlama, dinleme ve dil bilgisini geliştirmeye yönelik eğitim verilir.

Yoğun İngilizce Kursu

Bu programda öğrenciler haftada 25 ders İngilizce eğitimi alırlar, Yarı Yoğun İngilizce kursundan farklı olarak haftada 2 ders öğleden sonra ekstra ders yer alır ve bu derslere farklı öğretmenler girer. Okuma, telaffuz bilgisi, iletişimde akıcılık, iş hayatında İngilizce, sunum teknikleri, dil bilgisi alabileceğiniz seçmeli ders örnekleridir.

Süper Yoğun İngilizce Kursu

Süper Yoğun İngilizce kursunda öğrenciler haftada 30 ders İngilizce eğitimi alırlar. Bu program Genel İngilizce kursuna ek olarak öğleden sonraları ekstradan 6 ek dersi içerir, bu derslere de farklı öğretmenler girer. Kısa sürede İngilizce seviyesini yüksek düzeye getirmek isteyen öğrenciler için ideal bir kurs seçeneğidir.

Sınav Hazırlık / TOEFL Hazırlık

OHLA Miami’ de sınav hazırlık için en popüler kurs programı, Yarı Yoğun İngilizce Kursu ve sınav hazırlığın kombine edildiği programdır. Program haftada 35 ders şeklinde sunulur. Bu program uluslararası sınavlarda başarılı olmak isteyen ya da mevcut puanlarını yükseltmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

OHLA ,Miami’ de dil eğitimi alan öğrenciler için birbirinden renkli sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin sosyalleşmeleri ve bir araya gelip kaynaşmaları için geziler de yapılmaktadır. Okulda aktivite ve gezilerden sorumlu bir çalışan bulunmaktadır. Haftalık ve aylık aktivite programlarının duyurusu yapılır ve ilgilenen öğrenciler aktivite sorumlusu ile iletişime geçerek düzenlenen etkinliklere katılabilirler. Aktivite ve geziler haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri düzenlenir. Plaj aktiviteleri, barbekü, Orlando gezisi düzenlenen birkaç aktiviteye örnek olarak gösterilebilir.

KONAKLAMA

OHLA Miami öğrencilere yurt ve aile yanı olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Kampüs İçi Yurt

Okulla aynı komplex içerisinde yer alan bu yurtta aynı zamanda yüzme havuzu ve fitness salonu da bulunur. İki yatak odalı olan apartman dairelerinde öğrenciler 2-3 kişilik odalarda kalırlar. Odaların maksimum öğrenci sayısı 5 kişidir. Her apart dairede 2 adet banyo, oturma odası, yemek odası, tv ve internet mevcuttur.

Brickell Residence

Brickell Residence OHLA Miami dil okuluna yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Marry Brickell kasabası ve Brickell şehir merkezine Metrorail ile ulaşım sağlanabilir. Konaklama 2 yatak odalı studio tipi dairelerde sunulur. Tek kişilik ya da çift kişilik konaklama alternatifi mevcuttur. Haftada iki kez oda temizliği hizmeti vardır ve haftada bir kez nevresimler değiştirilir. Ücretsiz internet erişimi ve sabahları okula servis hizmeti de bulunmaktadır.

Brickell Residence Olanakları

Çift kişilik yatak, Özel banyo, Tam donanımlı mutfak, Kablolu TV, Haftalık oda temizliği, Çamaşır yıkama olanakları

Aile Yanı Konaklama

OHLA, tüm aile yanı konaklamaların seçiminde son derece titiz davranmaktadır. Konaklamadan sorumlu olan koordinatörleri her öğrencinin talebini uygun bir aile ile eşleştirmek için özenle çalışır. Aile yanı konaklamaların okula uzaklığı toplu taşıma ile 45-70 dakika arasında değişmektedir. Konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olup tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Bütün ailer evde İngilizce ya da İspanyolca konuşmaktadır.

MİAMİ ŞEHRİ

Miami yılda ortalama 3200 saat güneş alan bir şehir, bu şehirde kış mevsiminin yaşanmadığını söyleyebiliriz. Muhteşem plajlarının yanı sıra çeşitli müzeleri, sanat galerileri, doğa parkları, gece hayatı, mimari zenginliği ve renkli kültürü ile de Amerikalıların da dediği gibi gerçekten Sihirli Şehir. Kısacası Miami öğrencilere muhteşem bir deneyim yaşatmak için sahip olunabilecek her şeye sahip bir şehir.
Yüz yıl önce kurulan Miami’ de gidebileceğiniz bir sürü yer, kendinizi şımartabileceğiniz birbirinden değişik ve renkli aktivite seçeneği mevcut. Okyanus kıyısındaki konserlerin, araba gösterilerinin, sanat galerilerinin tadını çıkarabilir ünlü mağazalarında alışveriş yapabilirsiniz.
Miami’ de otantik Latin Amerika mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. South Beach, Coral Gables, Miami Beach ve Brickell’ de birbirinden ünlü restoranlar sizleri bekliyor.

Miami’ de Ulaşım
Miami’de halkın büyük çoğunluğunun kendi arabası vardır. Bu nedenle toplu taşıma da çok fazla tercih edilmez. Miami’ ye varışta havaalanında araç kiralama şirketleri ile görüşüp araç kiralayabilirsiniz. Toplu taşıma içinse Metrobüs, metrorail ve metromover tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma için aylık ulaşım kartı 120 Usd civarındadır.

Miami’de Gezebileceğiniz Yerler
Wynwood Walls, South Beach, Vizcaya Museum and Gardens, Art Deco Disctrict, Lincoln Road, Ocean Drive, Miami Beach Botanical Garden, Little Havana, Flamingo Park, Miami Seaquarium, Jungle Island, Freedom Tower.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

OHLA Miami’ de dünyanın tam 70 farklı ülkesinden öğrenci dil eğitimi almak için gelmektedir. Bu sebeple OHLA, Miami’de yer alan dil okulları arasında uluslararası milliyet karması açısından en zengin dil okullarından biridir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA