OHLA

OHLA

Open Hearts Language Academy (OHLA)

Open Hearts Language Academy (OHLA), Amerika’nın kaliteli eğitim anlayışı ile ön plana çıkan butik dil okullarındandır. İngilizceyi ana dili gibi konuşmak isteyen birçok insan tarafından tercih edilen okulun merkezi Miami, Florida’da yer almaktadır. Aynı zamanda okulun Orlando’da da bir şubesi yer almaktadır. Öğrencilerin eğitimleri sadece kitaplar ile sınırlı kalmamaktadır. Etkinlikler, geziler ve aktiviteler ile öğrencilerin aldıkları eğitimler desteklenmektedir. Öğrencilerine kişisel olarak yaklaşan Open Hearts Language Academy, eğitim memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Öğrenciler, katıldıkları etkinlik, gezi ve aktiviteler sayesinde Amerikan kültür ve yaşamını da yakından tanıyacaklardır. Okulun öğrenci yelpazesi oldukça geniştir. Her milletten öğrencinin aralarında yer aldığı okulda öğrenciler birçok milletten arkadaş edineceklerdir. Open Hearts Language Academy alanında uzman ESL yeterliliğine sahip eğitimciler ile çalışmaktadır. Aynı zamanda öğretmenlerin çoğunun ana dili İngilizcedir. Eğitime gelen her öğrenciye okul tarafından tahsis edilen bir öğretmen rehberlik hizmeti sunmaktadır. Okulun lokasyonu, Amerika’da dil eğitimi almanın yanı sıra sosyal aktivitelere katılmak isteyen öğrenciler için de mükemmeldir. Aynı zamanda yazın eğitim alacak öğrenciler uçsuz bucaksız Florida sahillerinin tadını çıkarabilirler.

Open Hearts Language Academy Dil Programları

OHLA, her kesimden dil öğrenmek isteyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitlilikte eğitimlere sahiptir. Öğrenciler eğitime başlamadan önce seviye sınavına katılarak hangi seviyede dil bildikleri ölçülmektedir. Başlangıç seviyesinden, akademik yeterlilik seviyesine kadar dil eğitimleri bulunmaktadır. Öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca danışmanları tarafından gelişimleri takip edilmektedir. Ara sınavlar ile öğrenciler sürekli gelişim içerisinde tutulurlar.

OHLA öğrencilerini TOEFL, IELTS, Cambridge gibi önemli dil sınavları için de hazırlamaktadır. Alacağınız kursun niteliği katılacağınız sınava göre değişiklik göstermektedir. Kursa kayıt olmadan önce katılacağınız sınavın tarihinden emin olmanız oldukça önemlidir. Sınavlara hazırlık eğitimleri yaklaşık 4 hafta sürmektedir. Dersler hafta içi yapılmaktadır. Her sınıfta en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri takdirde etütlere katılarak sürekli pratik yapabilmektedirler. Sınavlara hazırlık kurslarında haftada 60 saat ders yapılmaktadır.

Öğrencilere sunulan bir diğer ders seçeneği ise birebir İngilizce dersleridir. Bu derslerde öğrenciler genel İngilizce, iş İngilizcesi gibi yandaş derslere katılabilirler. Birebir alınan bu dersler hızla ilerleme sağlamaktadır. Birebir dersler öğleden sonraları yapılmaktadır.

OHLA kendi içerisinde öğrencilere sertifika programları da sunar. İşletme, Pazarlama, Proje Yönetimi gibi sertifika programları bulunmaktadır. Sertifika programlarına katılabilmek için Upper Intermediate seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Sertifika programları 8 hafta sürmektedir. Öğrencilerin öğrenci vizesine sahip olmaları da gerekmektedir.

Dileyen öğrenciler üniversite hazırlık sınıfını atlayabilmek için OHLA’da üniversiteye hazırlık sınıflarına katılım sağlayabilirler.

Open Hearts Language Academy Konaklama

Open Hearts Language Academy, öğrencilerine eşsiz konaklama fırsatları sunmaktadır. Miami’de Brickell Residence, Coral Gables Residence, Open Hearts Residence yer almaktadır. Aynı zamanda aile yanında konaklama imkânı da bulunmaktadır. Konaklama yerleri okula 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yerleşkeler metro ve ulaşım araçlarına yakın bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda okulun kendi servisi de yerleşkelerden okula öğrencilerin ulaşımını sağlamaktadır. Öğrenciler 16 yaşından büyük oldukları takdirde yerleşkelerde konaklayabileceklerdir. Eğer 16 yaşından küçükseniz yalnızca aile yanında konaklama yapabilirsiniz. Open Hearts Residence, okul kampüsünün içinde bulunmaktadır. Okulun kendine ait olan bu yurtta 2 ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır. Aynı zamanda odaların ortak kullanımına sunulmuş 2 banyo, mutfak, yemek ve oturma odaları bulunmaktadır. 18 yaşından büyük öğrencileri bünyesinde ağırlayan okul yurdu öğrencilerin güvenliğini sağlamakla hükümlüdür.

Aile yanında konaklama seçeneği okula en uygun aile evlerinde yapılmaktadır. Aileler birden fazla dil bilen ailelerdir. Öğrenciler ailelerin yanında çokça pratik yapma fırsatı yakalamaktadırlar. Öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği konaklama ile dahil verilir. Tek veya iki kişilik odalarda konaklanabilmektedir. Aynı zamanda bu evler okula oldukça yakındır ancak öğrenciler aile yanında konakladıklarında kendi ulaşımlarını sağlamak durumundadırlar.