GENEL BİLGİLER

Amerika’ da dil eğitimi veren en büyük okullardan olan ELS toplam 34 farklı lokasyonda hizmet vermektedir. Yüksek standartlarda kaliteli dil eğitimi sunan ELS dil okullarının merkezlerinin büyük çoğunluğu ise üniversite kampüslerinde yer almaktadır. Üniversite kampüslerinde yer alan ELS merkezlerinde eğitim almayı tercih eden ELT öğrencileri bir Amerikalı öğrencinin yararlandığı bütün kampüs olanaklarından yararlanabilmektedirler. ELS’in neredeyse Amerika’nın bütün eyaletlerinde merkezi bulunmaktadır. Amerika’da üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerin de en fazla tercih ettikleri dil okulları arasında yer almaktadır. ELS’nin Amerika’ da anlaşmalı bulunduğu 600’ e yakın üniversite bulunmakta ve bu üniversitelerin neredeyse tümü Toefl ya da Ielts skoru yerine öğrencilerin ELS dil okullarında almış oldukları dil eğitimini ve sertifikasını kabul etmektedir. ELS dil okulları, kendi bünyesinde dil eğitimi alan öğrencilere ücretsiz üniversite danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Dil eğitiminde en son teknolojileri takip eden ELS dil okulları öğrencilere kişisel becerilerini geliştirmeleri doğrultusunda eğitim vermektedir.

ELS Miami dil okulu ise Barry Universitesi’nin kampüsünde yer almaktadır. Barry Üniversitesi kampüsü çok çeşitli ve çok kültürlü yapıya sahip bir kampüstür. Öğrenciler kampüs olanaklarından ücretsiz yararlanabilmektedirler. Toplu taşımaya yakın bir mesafede yer alır. Okul Miami’nin en huzurlu ve güvenli bölgesinden yer almaktadır. Miami şehir merkezine, South Beach ve Miami Beach’e oldukça yakın konumdadır.

ELS Miami Barry University olanakları;

Beyzbol sahası

Basketbol kortu

Kafeterya

Bilgisayar labaratuvarı

Fitnes salonu

Ücretsiz park yeri

Jimnastik salonu

Kütüphane

Müzik odası

Tenis kortu

Yüzme havuzu

ELS MIAMI DİL OKULU FİYATLARI

ELS’in bütün merkezleri için kurs ücretleri aynıdır, konaklama ve diğer ücretler ise merkezden merkeze göre değişmektedir. ELS aynı zamanda yılın belli dönemlerinde ELT öğrencileri için indirimli fiyatlar sunmaktadır. Aşağıdaki tablodan okulun kurs, konaklama ve diğer hizmetleri ile ilgili ücretlerine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ELS dil okullarında her öğrencinin dil gelişimi farklı olduğu düşünülerek farklı kurs seçenekleri sunulmaktadır. ELS Miami merkezinde sunulan kursları aşağıda görebilirsiniz;

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Bu program haftada 20 ders şeklinde sunulmaktadır. Her ders 50 dakika sürmektedir. ELS dil okullarında her sezon 4 hafta sürer. Her sezon ise bir seviyeye eşittir. ELS Miami dil okullarında toplamda 12 seviye vardır. Kurs programları Amerika’da yer alan dil okullarından farklı olarak her Pazartesi değil her ay başlar. Ortalama sınıf mevcudu ise 15 kişidir. Bu program öğrencilerin İngilizce öğrenmelerine ve aynı zamanda gerçek bir kültürel tecrübe kazanmalarına olanak sağlar. Güçlü ELS İngilizce müfredatı ile İngilizce seviyenizi geliştirirken ders dışında kalan zamanlarınızda sosyalleşerek dil pratiği yapabilirsiniz.

Yoğun İngilizce Programı

Bu kurs programı, dil öğrenimi için en üst düzeyde yeterlilik sağlamayı hedefleyen en kapsamlı dil eğitim programıdır. Program içeriği, öğrencilerin dilin tüm ögelerine hakim olup başarılı olabilmeleri için titizlikle hazırlanmıştır. Program dinleme, konuşma, yazma, anlama, dil bilgisi ve kelime bilgisini geliştirme odaklıdır. Yoğun İngilizce programı haftada 30 ders şeklinde düzenlenmiştir.

American Explorer Programı

Hem tatil yapıp hem de İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Ancak bu programa turistik vize ile katılım sağlanabilmektedir. Öğrenci vizesi ( F1 ) için uygun bir program değildir. Eğitim haftada 15 ders şeklinde olduğu için öğrencilere ders dışında oldukça fazla zaman kalmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS Miami dil okulu öğrencilerin ders dışında sosyalleşmeleri ve birbirleriyle kaynaşmaları için sosyal aktivitelere de önem vermektedir. Aktivite ve gezi planları aylık olarak düzenlenerek öğrencilere duyurusu yapılmaktadır. Okulda aktivite ve gezilerden sorumlu olan bir personel bulunmaktadır. Beraberce pizza restoranında öğlen yemeği, Boat Show, caz konseri, müze gezisi, barbekü partisi düzenlenen aktivitelerden yalnızca birkaçıdır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Ev sahibi aileler Miami Shores ve North Miami bölgesinde yer alır. Odalar tek kişiliktir ve sabah kahvaltısı akşam yemeği verilmektedir. Ailelerin bazıları kampüse yürüme mesafesinde yer alırken bazıları ise toplu taşımayı kullanmak gerekmektedir. Tüm aile yanı konaklamalarda wi-fi ve klima bulunmaktadır.

Kampüs içi Öğrenci Yurdu

Kampüs içi öğrenci yurtlarında konaklamayı tercih eden öğrenciler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle aynı ortamda bulunarak aynı zamanda sosyalleşme fırsatını da yakalarlar. Bu şekilde iletişim becerilerinizi de geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Yurtta kablolu tv, wifi, ortak salon, çamaşırhane, çalışma masası, sandalye ve dolap bulunmaktadır. Aynı zamanda haftada 19 öğün yemek dahildir.

MIAMI ŞEHRİ HAKKINDA

Miami şehri Amerika’nın en hareketli ve en canlı şehirlerinden biridir. Ayrıca Miami’ de yaşayan halkın büyük çoğunluğunun Küba, Haiti ve Karayiplilerden oluşması şehre Latin kültürünün vermiş olduğu renkliliği de yansıtır. Sihirli Şehir olarak isimlendirilen Miami’de gece ya da gündüz mutlaka yapacak bir şey bulmanız mümkündür. Miami’ de dil eğitimi aldığınız süre boyunca hiç boş kalmayan plajların tadını çıkarabilirsiniz. Şehir 24 saat boyunca canldır. Miami’de aynı zamanda Latin mutfağının en güzel örneklerini tadabilirsiniz. Miami aynı zamanda son yıllarda sanat ve mimarisi ile de ön plana çıkmıştır.

Sanata ilgi duyan öğrencilerimiz için birkaç öneri;

Biscayne Boulevard ve The Wynwood Art District’ te gerçekleşecek olan sergilere katılabilirsiniz. Design Miami, Art Miami, Verge, Bridge fuarlarını gezebilirsiniz.1930 yılında inşa edilmiş Versace Mansion’u gezebilirsiniz.

Alışveriş meraklıları için Lincoln Road üzerinde yer alan dükkanlar ve mağazalar ilgi çekicidir.

Bayfront Park’ta çeşitli konserer ve bot turları düzenlenmektedir. Doğaseverleri için Everglades National Park mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Zoo Miami ve Miami Seaquarium’u ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda Little Havana’yı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burası Küba’nın küçük halidir. Caddeler,sokaklar her yer Küba’yı andırmaktadır. Her yılın Mart ayında binlerce kişinin katıldığı Calle Ocho festivali düzenlenir ve bu festivalde Kübalılar geleneklerini yaşatırlar.

Miami farklı kültürle bir arada zaman geçirmek isteyen, hareketli gece hayatını seven, alışveriş ve güneş tutkunları için en ideal şehirlerden biridir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELS Miami’ de milliyet ve yaş çeşitliliği kurs türlerine göre değişmektedir. Okula dünyanın dört bir yanından öğrenci dil eğitimi için gelmektedir. Portekiz, İspanya, Suudi Arabistan en fazla öğrencinin bulunduğu ülkelerdir. Türkiye’den eğitim almaya giden öğrencilerin ortalama oranı ise %6 civarındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA