Malta dil okulları, son dönemlerde İngilizce dil eğitimi için öğrencilerin en çok tercih ettiği lokasyonlar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Türk öğrenciler için Malta dil okullarını çekici kılan birçok neden bulunmaktadır.

Malta Dil Okulu Fiyatları Oldukça Ekonomik

Malta dil okulları birçok yönden avantajlı: Malta’nın iklimi ve diğer ülkelerle kıyaslandığında hem yaşam giderlerinin hem de dil okulu ücretlerinin oldukça ekonomik olması.

Muhteşem Akdeniz iklimi

Malta, tipik Akdeniz iklimine sahip bir ülkedir. Bu nedenle Malta dil okulları yılın her döneminde tercih edilebilir. Yaz aylarında tatil ve dil eğitimini birleştirmek isteyen öğrenciler için en güzel seçeneklerden biri. İspanya, İtalya gibi ülkelere yakın olması sebebiyle Avrupa’dan gelen öğrenci oldukça fazla Malta’ya. Bu da Türk öğrencilere farklı kültürlerden gelen öğrencilerle aynı ortamda bulunma ve dil pratiği yapma şansı tanıyor. Su sporları, dalış gibi etkinliklere ilgi duyan öğrenciler için ise eşsiz bir seçenek.

Bütçenizi sarsmayacak fiyatlar

Yaz döneminde kısa süreli eğitim almak isteyen öğrencilerin yanı sıra, Eylül ayından itibaren akademik sömestr ve akademik yıl dil eğitimi için Malta’da eğitim alan öğrenci sayısı da oldukça fazla. Bunun nedeni ise okulların sunmuş oldukları ekonomik fiyatlı, konaklama dahil paket programlar. Malta dil okulu fiyatları İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelere kıyasla son derece uygun.

İngilizce resmi dil

Malta, 1964 yılında İngiltere’ye karşı bağımsızlığı kazanan bir ülke olduğu için ülkede Birleşik Krallığın etkileri hala devam ediyor. Yaşam tarzı, eğitim yapısı ve bir çok açıdan İngiltere’nin izlerini taşıyan Malta için “küçük İngiltere” demek yanlış olmaz. Yıllarca İngiliz hakimiyetinde kaldığı için trafik soldan akıyor mesela, bu yönüyle size doğrudan İngiltere’yi anımsatıyor. İngilizce, bu güzel adada resmi dil.

İki saatlik mesafede eğitim fırsatı

Malta’yı öğrenciler için çekici kılan diğer bir artısı ise Türkiye’ye olan yakınlığı. Türk Hava Yolları ve diğer özel şirketlerin İstanbul’dan günlük seferleri bulunmakta. Mesafe yalnızca iki saat… Gidiş dönüş bileti 250-350 Euro gibi fiyatlara bulmak mümkün.

En kolay vize

Malta, vize konusunda da oldukça rahat bir ülke, İngilizce konuşulan diğer ülkelere kıyasla Malta vizesi daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Özellikle yeşil pasaport sahipleri için oldukça avantajlı, 12 haftaya kadar dil eğitimi alacak öğrenciler in vizeye başvurma zorunlulukları bulunmuyor. Aynı zamanda Malta’dan diğer Avrupa ülkelerine de rahat geçiş yapılabiliyor. Özellikle uzun dönem dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler; İspanya, İtalya gibi ülkeleri ziyaret edebilirler.

Marka dil okulları

Malta küçük bir ülke olduğu için, Malta dil okulları ülkenin önemli bir gelir kalemini oluşturmakta.

Malta dil okulları büyük oranda St Julian’s şehrinde yer almaktadır. Ancak Sliema ve Gzira’da dil okulları mevcut. St Julian’s gece hayatının oldukça canlı olduğu bir şehir. Ülkede bulunan en önemli dil okulları EC, ESE, SPRACHCAFFE, LINGUATIME, LAL, CHAMBER COLLEGE ve CLUBCLASS. Bu okullarda eğitim almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler farklı alanlarda İngilizce kurslarına katılabiliyorlar. Genel ve Yoğun İngilizce, TOEFL ya da IELTS Hazırlık Kursları, Akademik İngilizce gibi.

Ekonomik konaklama seçenekleri

Okullar aynı zamanda öğrencilere oldukça geniş konaklama seçenekleri sunuyor. Malta aynı zamanda bir turizm ülkesi olması sebebiyle ülkede oldukça fazla sayıda otel de mevcut. Dil eğitimin yanında ikinci gelir kaynağı da turizm çünkü. Dil okullarının öğrencilere sundukları konaklama seçenekleri ise aile yanı, yurt ve apartman daireleri. Özellikle paylaşımlı apartman daireleri ve yurtlar öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen konaklama seçenekleri. Özellikle uzun dönem eğitim tercih eden öğrenciler için çok avantajlı, bu şekilde konaklayan öğrenciler aynı dairede farklı ülkelerden gelen öğrencilerle beraber kalarak farklı kültürler tanıyıp dil pratiği yapma fırsatı da yakalayabilirler. Apart dairelerde ortak bir salon ve mutfak yer alıyor. Öğrenciler isteğe göre tek kişilik ya da paylaşımlı odaları seçebiliyorlar.