Work and Travel Şartları Nelerdir?

Başarılı bir WAT deneyimi için, Work and Travel şartları ve başvuru süreci hakkında doğru bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Work and Travel programına temel başvuru şartı, örgün eğitim veren bir üniversitede lisans veya yüksek lisans öğrencisi olmanızdır. Work and Travel katılımcılarının programdan maksimum verim elde etmeleri için en az orta seviyede İngilizce konuşabiliyor olmaları gerekmektedir. ELT, WAT programı için 18-26 yaş arası adayları kabul etmektedir. Başarılı vize başvurusu için adayların akademik not ortalamalarının 4 üzerinden en az 2 olması tercih edilmektedir.

Bu fırsattan siz de yararlanın!

ELT, Work and Travel katılımcılarını en uygun pozisyona yerleştirebilmek için her bir adayı İngilizce mülakat ile değerlendirmektedir. Mülakat sonucunda dil yeterliliği ve programa uygunluğu tespit edilen adayların kayıtları alınmaktadır. Teknik yeterlilikleri sağlıyor olsa da, Work and Travel programına katılması uygun bulunmayan adayların başvurusu kabul edilmemektedir. Öğrenciler, Work and Travel program ücretini, uygunluk görüşmesinden sonra öderler.

ELT Work and Travel katılımcılarının doğru seçim ve bilgilendirilmesine büyük önem verir!

Work and Travel programına katılacak olan öğrencilerin bu programın amacını doğru anlamış olmaları çok önemlidir. ELT, öğrencilerin program beklentilerini en doğru biçimde düzenlemekte, öğrencilerin bu programdan maksimum verim elde etmelerini sağlamaktadır. ELT, Work and Travel programını bireysel gelişim fırsatı olarak gören, Amerika’da yerine getirmesi gereken önemli sorumlulukları ve uyması gereken kurallar olduğunu kabullenen, bu programdan kazancını para olarak değil, çalışma hayatını tanıma, unutulmaz anılar biriktirme ve hayat deneyimi edinme fırsatı olarak gören adayları kabul etmektedir.

Kimler Work and Travel Yapabilir?

ELT’nin en çok önem verdiği konu, öğrencilerin doğru beklentilerle programa katılmaları ve programdan maksimum memnuniyet ve verimi elde edebilmeleridir. Work and Travel programında beklentileriniz ne kadar gerçekçi ve doğru ise, alacağınız verim ve memnuniyetiniz o oranda yüksek olacaktır. Work and Travel programında kazanacağınız para Amerika’daki giderlerinizi karşılamaya rahatlıkla yetecektir ama Work and Travel programına para kazanmak, yanınızda para getirmek için katılmamalısınız. Programdan verim almak için en az orta seviyede İngilizce konuşabiliyor olmak çok önemlidir.