Gezi ve Faaliyetler

Gezi ve Faaliyetler

Yaz okullarının gezi ve faaliyet çizelgeleri genellikle birbirine çok benzer, ancak içerikleri farklılık gösterir. Aktivite programlarında, günlük ve haftalık olmak üzere farklı faaliyetler bulunur. Genellikle standart bir aktivite programında haftada 1 tam gün 1 yarım gün kampüs dışı gezi yapılır. Bu geziler okulun tahsis edeceği aktivite liderleri ve rehberler tarafından organize edilir.Tam günlük gezilerde, okula yakın mesafede bulunan önemli turistik bölgelere ve şehirlere günübirlik geziler yapılır.

Yarım günlük gezilerde ise okula yakın bölgelerdeki, müze, tarihi mekanlar, eğlence parkları ya da alışveriş merkezlerine gidilir. Bu gezilerden, pakete dahil olanları için ekstra ödeme yapılması gerekmez. Ancak paket dışında bulunan ekstra geziler için ekstra ücret talep edilir. Gezi boyunca öğrencilerin bireysel harcamalarıni kendileri yapmaları gerekir. Bazı okullarda gezilerdeki giriş ücretleri fiyata dahilken, bazı okullarda gezilerde gidilen yerlere giriş ücretlerini öğrencilerin vermesi gerekir. Tercih ettiğiniz okulun sözleşmesinde bu detayları görebilirsiniz.

Gezilerin yanısıra okullarda, günboyu sürekli öğrencilerin aktif tutulacağı faaliyet programları uygulanır. Okullar bu amaçla aktivite liderleri görevlendirirler. Yaş gruplarına göre değişen çok sayıdaki seçenekten öğrenciler hangisini dilerse katılabilir. Futbol, basketbol, yüzme,eğlenceli takım oyunları, bowling, akşam disco eğlenceleri, ve yarışmalar genellikle tüm okulların sunduğu aktivitelerdendir. Bazı okullar tenis, binicilik, go-kart vb. ek aktivite seçeneklerini de ekstra ücret karşılığında sunarlar.

Öğrencilerin haftalık gezi ve faaliyetlerde kullanmak üzere yanlarında haftalık 60-70 GBP götürmelerini tavsiye ediyoruz.