İngilizce, yaygınlığı bakımından eğitim, ticaret, sanat, ekonomi ve daha birçok alanda “ortak iletişim dili” olarak kabul edilmekte. İngilizceyi İngiltere’de öğrenmeyi tercih eden uluslararası öğrenciler, gramer kurallarını öğrenirken aynı zamanda öğrendiklerini günlük hayatta kolaylıkla pratik yapma imkanı yakalar, dilin inceliklerine ve güncel kullanımına hakim olur. Bu nedenle her yıl binlerce öğrenci İngilizce öğrenmek için İngiltere’yi tercih etmektedir. Öğrenciler, İngilizce eğitimi sırasında çok değişik ülkelerden gelen kişilerle tanışma, sosyal açıdan kendilerini geliştirme, öz güvenlerini artırma ve farklı kültürleri tanıma şansı da yakalar.

İngiltere dil okulları, British Council bünyesindeki kurumlarca akredite edilmekte ve denetlenmektedir. İngiltere’de altı yüzün üzerinde akredite dil okulu bulunur. Dil okullarının onaylı olması, İngiltere’de alacağınız dil eğitiminin belirli bir standartta olması anlamına gelir. Bu durum, İngiltere dil okullarına duyulan güveni artırmaktadır.

İngiltere dil okulları her yaştan öğrenciye ev sahipliği yapmakta; üstelik hem yetişkin, hem genç, hem de çocuklar için İngilizce eğitimin yanı sıra pek çok sosyal, kültürel, sportif etkinlik sunmaktadır. Bu etkinlikler öğrencilerin sosyal hayatta daha fazla İngilizce konuşmalarını sağlar.

İngiltere dil okulu fiyatları 2024

İngiltere dil okulu fiyatları, ihtiyacınız olan kurs programına (genel, mesleki, sınavlara hazırlık vb), haftalık ders saatine (yarı-yoğun, standart, yoğun vb.), İngilizce dil okulunun bulunduğu şehre, kurs süresine (haftalık, akademik dönem vb) hatta kayıt olduğunuz döneme göre değişiklik gösterir.

Bazı akredite olmayan dil okullarının çok düşük fiyatlarla öğrenci çekmeye çalıştığını görebilirsiniz. Fakat, unutmayın ki, British Council tarafından akredite bir dil okulu her zaman için çok daha güvenilirdir.

Sıra Sende

Shakespeare, Beatles, James Bond ve Kraliçe’nin ülkesi; İngilizce hayalinizi gerçekleştirmek için en uygun seçenekler arasında…
Dil okullarımız hakkında ücretsiz bilgiyi danışmanlarımızdan edinebilirsin.

Haydi, ne duruyorsun? İngiltere dil okulları seni bekliyor!

Ücretsiz Bilgi Al

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?