Yurtdışı Dil Okulları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışı Dil Okulları  Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?

Bir dil okuluna doğrudan başvurmak ile bunu ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yapmak arasında maddi anlamda hiç bir fark yoktur. ELT Yurtdışı eğitim danışmanlığı sizden sunduğu hizmet için danışmanlık ücreti almaz. Buna ek olarak bütün işlemleriniz eksiksiz ve hatasız olarak yürür ve istediğiniz bilgiye en kısa yoldan ulaşmış olursunuz.

İngilizce’yi en iyi hangi ülkede öğrenirim?

Bunun kararını vermek imkansız gibidir. Amaç İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde eğitim almak olduğuna göre, kararın geri kalanı sizin zevkinize ve isteklerinize bağlı olacaktır. Dil öğrenmek için geçireceğiniz süreyi nerede ve nasıl daha verimli geçireceğinizi düşünüyorsanız ona göre bir seçim yapmalısınız. Ülkeler arasında, ulaşım dışında ciddi bir maliyet farkı yoktur.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti nedir?

Yurtdışında dil eğitimi almanın maliyetini belirleyen birçok unsur vardır. Örneği nir ayda harcayacak olduğunuz ana giderleriniz

  • Okul ücreti
  • Konaklama Ücreti
  • Bireysel ve sosyal giderleriniz

Bu üç gruptaki harcamalarınızın toplamı aylık olarak ortalama bir tahminle en az 1000-1500 USD civarında olacaktır.

Yabancı dili yeni başlayan biri yurtdışında nekadar zamanda öğrenebilir?

Bu sorunun cevabı eğitimi alacak olan kişinin yaşına, eğitim durumuna ve seçtiği okul ve programın türüne göre değişir. Ancak genel olarak bir yorum yapmak gerekirse, 12-24 hafta arası eğitim alanlar o dili %35-40 kapasite ile konuşabilmektedirler.Eğitim süresinin uzunluğu ve yoğunluğu sonucu çok etkilemekte,24 – 36 hafta arası eğitim alanlar o yabancı dili ileri düzeyde konuşabilmektedirler.

Yoğun program seçimi yaparsam daha iyi öğrenir miyim?

Yoğun programlar, aynı sürede daha fazla eğitim almanızı sağlar. Eğitiminizin yoğunluğu, sonucu mutlaka olumlu etkileyecektir. Zaman sıkıntısı olan ya da sınava hazırlanan öğrenciler için yoğun programlar standart programlara göre daha verimli olmaktadır.

Akademik yıl programlarının içeriği farklımıdır?

Hayır. Bu programların genellikle içerik olarak standart programlardan farkı olmaz. Akedemik yıl ve akademik sömestre programları yılın belli dönemlerinde açılırlar. Genellikle standart programdan daha fazla ders saati içerir ama %25-30 oranında daha ekonomik olurlar.

Akademik yıl programlarının süresi nedir?

Akademik sömestre programları 20-24 Hafta, akademik yıl programları ise 33-36 hafta sürmektedirler.

Vize alabilir miyim?

Vize almanız için gerekli şartlara sahipseniz evet. Bu şartlara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için profesyonel bir danışmanlık almanızı öneriyoruz. Danışmanınız hatalı başvuru yapmamanız için gerekenleri size söyleyecektir.Vize almanızı etkileyen önemli faktörler şöyledir.

  • Yaş ve eğitim gerekçesi
  • Maddi yeterlilik
  • Göçmenlik risk oranı

Dil Okulunda İlk Gün Neler Yapılır?

Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınarak kendisine uygun bir gruba yerleştirilir. Dil okulları yeni kaydolan öğrencilere “Wellcome Pack” diye adlandırdıkları, içerisinde o şehre ait haritaların, bir kimlik kartının, çeşitli kullanışlı bilginin ve kurs ile ilgili malzemenin bulunduğu bir dosya verirler. First Day Orientation diye adlandırılan bir tanıtım programı ile etrafın ve olanakların tanıtılması sağlanır.

Boş zamanlarımda ne yapabilirim?

Dil okullarının neredeyse tamamı öğrencilerine hafta sonu turları, sportif faaliyetler, sinema – tiyatro gibi sosyal etkinlikler sunmaktadır. Bazı dil okulları bu hizmetler için ek ücret talep ederken diğerleri bu hizmetleri program dahilinde sunarlar.

Sertifika alabilecek miyim?

Dil okullarının kurslarına katılan öğrenciler süre ne olursa olsun, kurs sonunda sertifika alabilmektedirler. Elbette bu sertifikalar kurumların kendileri tarafından düzenlenen sertifikalardır. Bundan dolayı TOEFL, CAMBRIDGE ve IELTS gibi dünya çapında tanınan sertifikaların alınması Türkiye’de dil seviyelerini iş başvurularında göstermek isteyenler için daha uygundur.