GENEL BİLGİLER

LSI New York dil okulu, Grand Central mimarları tarafından tasarlanmış olan bir binada eğitim vermektedir. Dünya Ticaret Merkezine sadece bir blok uzaklıktadır. New York’un kalbinde bulunan merkezi birçok öğrenci tarafından özellikle tercih edilir hale gelmiştir. Dünya’da birçok öğrencinin hayali New York’ta dil eğitimi almaktır. LSI bu hayalinizi gerçekleştirebilir. Okulun konumu ve eğitim kadrosu dikkat çekicidir. LSI New York 15 sınıftan oluşur. Sınıfta en fazla 16 öğrenci olabilir. Öğrencilerin bol bol İngilizce pratik yapabilmesi ve iletişim kurabilmeleri için ortak öğrenci odası ve ortak bilgisayar odası bulunmaktadır.

Okul Hudson Nehri manzaralı sınıflarıyla hizmet vermektedir. Wall Street metro istasyonuna yürüme mesafesindedir. Öğrencilerin New York’un ünlü bölgesi aşağı Manhattan’da eğitim alması büyük bir fırsattır. Okul öğretmenleri ve çalışanları son derece sıcak ve çözüm odaklıdır. Öğrencilerin her konuda danışabileceği bir yetkili bulunmaktadır. Okul içerisinde ücretsiz wifi bağlantısı bulunmaktadır.

FİYAT TABLOSU

Okulun sene boyunca %30’a varan indirimleri bulunmaktadır. Bu eşsiz fırsatlardan yararlanmak için hemen akademik danışmanınıza ulaşın!

LSI New York Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 Hafta Kur
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (25) 940 3320 4860 6320 8520 12780 $
Genel İngilizce (20) 820 3000 4380 5680 7920 11880 $
Yoğun İngilizce (30) 1030 3760 5400 7040 9240 13860 $
Akademik İngilizce 5400 7040 9240 13860 $
İş İngilizcesi 1030 3760 5400 7040 9240 13860 $
TOEFL 1030 3760 5400 7040 9240 13860 $
Konaklama
Aile Yanı TK Oda HB - Zone 3690276039005200780011700 $
Aile Yanı TK Oda BB - Zone 355022003060408061209180 $
Aile Yanı TK Oda - BB Manhattan46018402520336050407560 $
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 95 95 95 95 95 95 $
Kurye Ücreti 75 75 75 75 75 75 $
Kayıt Ücreti 155 155 155 155 155 155 $
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900 $

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Amerika öğrenci vizesiyle eğitim alabileceğiniz bu programda haftada 20 ders işlenmektedir. Her ders 50 dakikadır. Alacağınız dersler okuma yazma konuşma ve dil bilgisine dayalıdır. Seviyenize bağlı olarak dersleriniz ayarlanmaktadır.Özellikle dil bilgisi, sözcük bilgisi,telaffuz dersleri okulda popülerdir.

LSI New York’un Genel İngilizce programına katılabilmek için 16 yaş üstü olmanız ve başlangıç seviyesinde İngilizce bilmeniz yeterlidir. Programda alacağınız tüm dersler seviyenize uygun materyallerden oluşturulur. Sınıflar ise tüm öğrencilerin bireysel olarak çözeceği seviye tespit sınavıyla belirlenecektir. Öğrenciler bu sayede kendi seviyelerinde öğrencilerle İngilizce pratiği yapabilirler.

Yoğun İngilizce(25 ders)

Amerika öğrenci vizesiyle eğitim alabileceğiniz bu programda haftada 25 ders alabilirsiniz. Her ders 50 dakikadır. Genel İngilizcenin yanı sıra seçmeli dersleri de seviyenize göre seçip hafta içi uygun günlerinize ekleyebilirsiniz. Seçmeli ders yelpazeniz dramadan haberlere, cv hazırlamadan günlük diyaloglara kadar çok seçmelidir. Her öğrencinin ilgi alanına göre planlama yapılır ve bu şekilde sunulur. Alacağınız dersler için başlangıç seviyesinden ileri İngilizce seviyesine kadar her seviyeye uygun sınıflar mevcuttur.

Yoğun İngilizce sayesinde ders ortamında İngilizcenizi ileriye taşıyabilir , muhteşem geleceğinizi bu şekilde planlamaya başlayabilirsiniz.

Yoğun İngilizce (30 ders)

Genel İngilizce derslerinin yanı sıra haftada 10 ders seçmeli derslerle öğrencinin her türlü eksiğini kapatmak için özel olarak oluşturulmuş olan yoğun İngilizce Amerika’da dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler tarafında en çok tercih edilen programlardandır. Yoğun İngilizcede öğrenciler dramadan müziğe, haberlerden ekstra dil bilgisi derslerine kadar çok seçenekleri seçmeli derslere girebilirler. Her öğrencinin ilgi alanına göre planlama yapılır ve bu şekilde sunulur. Alacağınız dersler için başlangıç seviyesinden ileri İngilizce seviyesine kadar her seviyeye uygun sınıflar mevcuttur.

Öğleden sonra İngilizce

İngilizce de akıcılık , dil bilgisi ve pratik İngilizce üzerine kurulmuş olan bir programdır.Dilin gündelik kullanımına odaklanılır. Sinema televizyon, haberler gibi konular üzerine tartışılarak konuşma dersleri yapılmaktadır.  Öğrenciler en fazla 11 hafta bu kursa katılabilirler. Turistik vizeyle bu eğitim programına katılabilirsiniz.

GMAT-SAT-TOEFL Hazırlık

LSI New York merkezinde haftada 20 ders genel İngilizce derslerinin yanı sıra haftada 10 ders sınav hazırlık dersleri alabilirsiniz.  Sınav hazırlık dersleri sayesinde gireceğiniz sınavın daha yüksek skorunu en kısa sürede alabilirsiniz. Alanında uzman öğretmenlerle seviyenize uygun sınav hazırlık dersleri Amerika’da dil eğitimi ve ardından eğitimine devam edecek öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programdır.

Birebir Dersler

Genel İngilizce derslerinin yanı sıra alanında uzman öğretmenlerden istediğiniz sıklıkta özel ders alabilirsiniz. Bu şekilde iş hayatında, mülakat veya birebir sohbetlerde İngilizcenizi rakiplerinizi önüne geçirebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

LSI New York merkezinde her gün hem hafta içi hem hafta sonu öğrencilerin New York’ta en merak ettiği mekanlar, müzeler ve müzikallere kendi arkadaş grubuyla gidebileceği aktiviteler programlanır.  Unutmayın New York’ta bir çok müze girişi ücretsizdir!

Times Square, Central Park, Empire State Building, 5th Avenue ve Özgürlük Heykeli ziyareti gibi bir çok aktiviteyi LSI New York temsilcileri sizin için hazırlamaktadır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Dil eğitimi öğrencileri arasında en çok tercih edilen konaklama şekli aile yanı konaklamalardır. New York’un yoğun şehir hayatını ve Amerika kültürünü tanıma fırsatı yakalamak istiyorsanız aile yanı konaklama tam size göredir. Aileler okulun Konaklama servisi tarafından özenle seçilen ailelerden oluşmaktadır. Düzenli olarak ziyaret edilir ve kontrol edilirler. Birçok Manhattan aile yanı konaklama okula metroyla 30-40 dakika uzaklıktadır. Yıl boyunca öğrencilere sunulmaktadır.

Okulun sunduğu aileler yıl boyunca ziyaret edilir ve kontrollerden geçerler. Öğrencilerin konaklamalarında özellikle tercihi varsa bunu danışmanınıza bildirmesi yeterlidir. Konaklamalarda paylaşımlı banyo ve ya özel banyo seçenekleri mevcuttur.

Yurt ve Otel

Hem ekonomik hem de lüks seçenekleri bulunmaktadır. New York’ta kalacak öğrenciler için her iki seçenekte sunulabilir. Öğrencinin Vanderbilt yurdunda kalması durumunda öğrenci paylaşımlı banyo ve mutfaktan yararlanabilecek. Ve konaklamasında İngilizce pratiğine devam edebilecektir. Okulun paylaşımlı daireleri ise okula yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. Paylaşımlı ve özel odalar olarak çeşitleri bulunmaktadır. Paylaşımlı mutfak kullanımı mevcuttur. Yıl boyunca öğrencilere açıktır.

Yurt konaklama opsiyonu otel opsiyonuna göre tabi ki daha ekonomiktir. Bu öğrencinin bütçe hesaplamasına göre değişecektir. Elt danışmanınız size bir telefon kadar uzak. Hemen ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Paylaşımlı Daire

Manhattan, Queens ve Brooklyn’da bulunan paylaşımlı daireler son derece modern ve zevkli döşenmiş dairelerden oluşur. Okula uzaklıkları yaklaşık 40-50 dakikadır. Bazı paylaşımlı dairelerin fitness salonu vardır. Ortak alanlarında masa tenisi gibi ortak kullanıma açık oyunlar bulunmaktadır. Yıl boyunca öğrencilere açıktır.

Paylaşımlı daire opsiyonu sayesinde öğrenciler New York’lu gibi yaşayabilir, New York’un hızlı hayatına karışabilirler. Dairenizi paylaşacağınız kişileri seçme şansınız yoktur fakat Lsi öğrencilerin uyumlu ve aynı ulustan olmaması konusunda son derece dikkatli davranır.

NEW YORK ŞEHRİ

Amerika’da dil eğitimi alan her öğrencinin gidip göreceği tek şehir New York’tur. Her öğrencinin zevkine uygun moda, yemek ve eğlence bulmak mümkündür. Gününüzün her saatini New York’un bir köşesinde geçirebilirsiniz.

Times Meydanı, Brooklyn Köprüsü, Özgürlük heykeli tüm bu yerlere bir günde gidebilir, gezebilirsiniz. Çok bağlantılı metro hattı sayesinde hem havaalanlarına hem de ünlü mekanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hayallerin şehri, neredeyse 50 farklı uluslu barındırır bünyesinde ve bu sayede New York’a gittiğiniz de her ulustan arkadaş edinebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her ulustan öğrenci ağırlayan bir okuldur LSI. Öğrencilerinin yoğunluğu merkezden merkeze değişmektedir. New York merkezinde ise aşağıdaki tabloda detayları görebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef