GENEL BİLGİLER

ELS Language Centers, Amerika’nın en büyük dil okuludur. 1961 yılında ilk şubesini açan ELS, günümüzde Amerika’da 33 ve Kanada’da 2 farklı merkezde eğitim vermektedir. Okullarının çoğu üniversite kampüsü içinde yer almaktadır. Dil eğitiminin yanı sıra 600’den fazla üniversite ve college ile anlaşmalıdır. Öğrenciler dil eğitimlerinin ardından lisans ve yüksek lisans programları ile eğitimlerini sürdürebilirler. Öğrencilerine kişiselleştirilmiş yaklaşımı ve başarıya olan bağlılığı ile dünyada en çok tercih edilen dil okullarının başında gelmektedir.

ELS / New York – Manhattan dil okulu; Tribeca ile dünyanın en önemli kültür merkezlerinden biri olan popüler SoHo bölgesi arasında, Aşağı Manhattan’ın kalbinde konumlanmaktadır. Adelphi Üniversitesi’nin şehir kampüs binasında yer alır. Öğrenciler sınırsız kültürel aktivitelerden, ikonik kent simgelerinden, birinci sınıf sanat ve tiyatrodan sadece kısa bir yürüyüş veya metro yolculuğu uzaklığındadır.

En gelişmiş dil teknolojisi merkezleri, çoklu test hizmetleri ve üniversiteye kabul yardımı ile ön plana çıkmaktadır. ELS Manhattan‘da İngilizce öğrenmeyi seçen öğrenciler, kütüphaneyi ve bilgisayar laboratuvarlarını boş zamanlarında kullanabilirler. Öğrenim merkezinde aynı binada salata, sandviç ve sıcak yemekler sunan eksiksiz bir restoran da bulunmaktadır. Broadway tiyatrosu, Central Park, Wall Street ve daha fazlası Manhattan’da sizleri bekliyor!

ELS MANHATTAN DİL OKULU FİYATLARI

Büyüleyici New York şehrinde, ELS ile kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. ELS dil okulunun yıl içerisinde belirlenen eğitim ücretleri, Amerika genelinde aynıdır. Sadece konaklama ücretleri farklılık göstermektedir. Yıl içerisinde bazı dönemlerde Türkiye’ye özel %20’ye varan promosyonlu fiyatlar uygulanmaktadır. Dil okulu maliyetleri, seçtiğiniz kurs programına ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerini sizin için hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz;

SUNULAN PROGRAMLAR

ELS, çoğu dil okulundan farklı olarak kurslarını her pazartesi günü değil ayın ilk pazartesi günü başlatır. Seviye belirleme sınavına giren öğrencinin İngilizce okuma, yazma, konuşma, dinleme becerileri değerlendirilir. Düzeyine göre toplam 101-112 arası 12 seviyeden birisinde eğitimine başlar. Her seviye 4 haftalık bir eğitimden oluşur. 109 seviyesine sahip olan öğrenci, ELS dil belgesi ile başka bir belge olmaksızın Amerika’da yüzlerce college’a başvuru yapabilir. 112 seviyesi ise lisans ve yüksek lisans başvuruları için geçerlidir. ELS New York dil okulu, öğrencilerin dil gereksinimlerine göre çeşitli programlar sunmaktadır:

Yarı-Yoğun İngilizce Kursu

Yarı Yoğun İngilizce programı, sabah derslerinde konuşma, kelime bilgisi ve dilin yapısı gibi İngilizce dil yeterliliğinin yapı taşlarına odaklanır. Her hafta 50 dakikalık 20 dersten oluşmaktadır. Başlangıçtan ileri seviyeye her öğrenciyi kabul etmektedir. Sınıf mevcudu maksimum 15 kişiden oluşmaktadır. Öğrencilere İngilizce dil eğitimi verirken aynı zamanda öğleden sonraları kültürü keşfetme ve deneyimleme özgürlüğünü de sunmaktadır.

Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce kursu, öğrenciyi akademik başarıya hazırlar. Kapsamlı müfredat, bir kolej veya üniversite kampüsünde rahat olmanızı sağlamak için akademik iletişimin tüm yönlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır. Haftada 50 dakikalık 30 dersten oluşmaktadır. Bir ABD kolejinde veya üniversitesinde başarılı olmak için, temel İngilizce dil becerilerinden daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Yoğun İngilizce programı, size eleştirel düşünme, sunumların nasıl yapılacağı, topluluk önünde konuşma, not alma, akademik araştırma ve daha fazlasını öğretmeye odaklanmaktadır.

Profesyonellere Yönelik İngilizce Kursu

İş İngilizcesi programı öğrencilerini profesyonel ve küresel dünyaya hazırlar. Müfredat sadece İngilizce konuşmayı değil, aynı zamanda bir iş ortamında bunu nasıl uygulamanız gerektiğine dair dersler içerir. İş İngilizcesi kursunun odak noktalarından biri işyeri becerileri. Buna sunum yapma, anlaşmaların müzakere edilmesi ve toplantıya katılımın yanı sıra e-posta yazma ve ağ oluşturma eğitimi dahildir.

Sınav Hazırlık Kursları

ELS İngilizce Sınav Hazırlık kursları; TOEFL®, IELTS ve TOEIC sınavlarında başarı oranlarını artırmak için tasarlanmıştır. Eğitim veya iş yaşantısında İngilizce dil yeterliliğini göstermek isteyen kişiler için idealdir. Okuma, yazma, dinleme, konuşma üzerine özel sınav teknikleri öğrencilere sunulmaktadır. ELS Manhattan aynı zamanda bu sınavlar için resmi test merkezidir.

Tatil İngilizcesi / American Explorer Kursu

Amerika’ya bir tatil planlayan ve seyahat ederken İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen kişiler için uygun bir programdır. Haftada 15 ders olarak sunulur. Dersler sabah yapıldığı için öğleden sonra ve akşamın geri kalanında şehri keşfedebilirsiniz. Vize şartları gereği maksimum 12 hafta eğitim alınabilir.

Gençlere Yönelik New York Yaz Okulu (14+)

New York’taki yaz programı; dünyaca ünlü gösteri sanatları konservatuvarı Julliard School kampüsünde düzenlenir. 14 yaşın üzerindeki öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında düzenlenen program, 2-3 ya da 4 hafta süreli olarak seçilebilir. Haftada 15 ders Genel İngilizce ve 5 ders Amerikan kültürü kursu verilir. Çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle de Amerikan kültürünü deneyimlemeleri amaçlanır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS New York – Manhattan dil okulu, öğrenmenin sadece sınıfla sınırlı olmadığına inandığı için New York şehrinde birçok sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlemektedir. Öğrencinin diğer uluslararası öğrencilerle sosyalleşmesi, yeni arkadaşlıklar kurması ve Amerikan kültürünü deneyimlemesi hedeflenmektedir.

Ünlü New York simgeleri Ellis Adası’ndaki Özgürlük Heykeli, Times Meydanı, Central Park, modern çağa adanmış ilk müze olan Modern Sanat Müzesi, Empire State Binası, dünyanın en ünlü alışveriş yerlerinden Beşinci Cadde ve Wall Street gezip görebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Broadway’e ev sahipliği yapan, dünyanın en önemli sanat merkezlerinden olan New York’ta öğrenciler oyunlara, gösterilere gitme şansı bulabilir. DUMBO ve Brooklyn köprüsü yürüyüşü, Apollo Tiyatrosu turu, Coney Adası gezisi de aktivite programı içerisinde yerini alabilmektedir. Dünyanın kültür başkenti sizleri bekliyor!

KONAKLAMA

Konforlu ve güvenli bir konaklama seçimi, dil eğitimi kadar önem arz eden bir durumdur. ELS New York – Manhattan dil okulu öğrencilerine aile yanı ve rezidans konaklaması seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler isteklerine ve bütçelerine göre seçim yapabilir.
Aile yanı konaklamaları; Manhattan içi ve dışı olarak ayrılmaktadır. Manhattan içi evler; popüler New York cazibe merkezlerine, restoranlara, tiyatrolara ve diğer eğlence mekanlarına oldukça yakın konumdadır. Manhattan’ın dışındaki evler Queens, Brooklyn ve Staten Island’ın popüler mahallelerinde bulunur. Her iki seçenek de metro ve otobüs istasyonlarına yürüme mesafesindedir. Anadili İngilizce olan aile bireyleri ile sınıf dışı pratik yapabilir, Amerikan kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Düzenli olarak kontrol edilen aileler güvenli ve konforlu bir konaklama seçeneğidir. Aileler, öğrenciye tek kişilik oda ve kahvaltı sunmaktadır.

ELS New Yorker Rezidansı, Penn İstasyonu’na sadece birkaç adım uzaklıktadır. Kentin popüler cazibe merkezlerine yakındır. New York’ta daha bağımsız hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Rezidansın yakın zamanda yenilenmiş öğrenci salonunda mutfak, çalışma odaları, bilardo masası ve öğrencileri rahat ettirmek için birinci sınıf kablolu TV bulunmaktadır. Rezidans herhangi bir yemek öğünü sunmamaktadır. Tek kişilik odalarda özel banyo, küçük buzdolabı, klima ve kablosuz internet bulunmaktadır.
ELS New York – Manhattan dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. Başvurudan Amerika’ya gidene kadarki süreçte ve sonrasında, her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz.

NEW YORK MANHATTAN HAKKINDA

New York City, Amerika’nın en büyük şehridir. Ülkenin borsasına, Wall Street ve One World Trade Center’a ev sahipliği yaptığı için ABD’nin finans başkentidir. New York beş bölgeye ayrılmıştır – Brooklyn, Queens, Staten Island, Bronx ve en ünlüsü Manhattan. Manhattan; Empire State Binası, Central Park, Times Meydanı, Chrysler Binası gibi şehrin en gözde turistik yerlerinin çoğunu bulacağınız yerdir. Ellis Adası’ndaki Özgürlük Heykeli’ne giden feribotlar Aşağı Manhattan’dan kalkmaktadır. Manhattan’ın en iyi manzarasını görmek için Rockefeller Center’daki Top of the Rock’a gidebilirsiniz.

New York, binlerce turistin tüm yıl boyunca ziyarete geldiği ünlü Times Meydanı’na ev sahipliği yapıyor. Şehirde Broadway, dünyanın dört bir yanından en iyi tasarımcıların koleksiyonlarını sergilediği New York Moda Haftası, özellikle yaz aylarında Central Park’ta ünlü sanatçıların sayısız konserleri ve Özgürlük Heykeli gibi diğer cazibe merkezlerini bulabilirsiniz. Şehirde çeşitli bütçelerde binlerce film çekilmektedir ve herhangi bir zamanda Manhattan’da film ekibini çalışırken görebilirsiniz. New York’ta dünyanın en ünlü sanat müzelerinden biri olan Met’i ve son derece iyi bilinen Guggenheim Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Sanatın yanı sıra, son derece ünlü Amerikan Doğa Tarihi Müzesi de görülmeye değer.

Dünyanın en uluslararası şehrine, dünyanın birçok ülkesinden öğrenci eğitim almaya gelmektedir. Bir yabancı dili öğrenmenin en iyi yolu yoğun pratik yapmaktır. Bu da dilin herkes tarafından konuşulduğu yerde gidip ve yaşamak anlamına gelir. Bu şekilde, onu her yerde duyarsınız ve her gün kullanmak zorunda kalırsınız. New York, İngilizce konuşulan bir şehirdir. Elbette, dünyanın her yerinden her türlü dili konuşan birçok insan var, ancak New York’un evrensel dili İngilizce’dir. “Asla uyumayan şehir”, öğrencilerin başka hiçbir yerde bulamayacakları çok çeşitli kültürler ve deneyimler sunar.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA