GENEL BİLGİLER

ELI Dil okulu, öğrencilerine yüksek standartları sağlamak, harika bir deneyim yaşamalarını sağlamayı amaçlar. Bunun için, yapılan tüm eğitimler ve aktivitelerde, öğrencilerine en yüksek standartları sağlamak ELI’nin başlıca ilkelerindendir.

ELI Dil okulu profesyonel eğitmenleriyle öğrencilerini öğrenmeye teşvik etmesi, etkinlik ve sosyal aktivitelerden faydalanmalarını ve edinilen bu tecrübe ve bilgiyle iyi birer birey olmalarını amaçlar. Öğrencilerine her zaman en iyisini sunmayı ilke edinmiştir. Bu nedenle öğrencileri için, uygun fiyat seçenekleriyle, yüksek kaliteli bir eğitimi sunabilmek adına iki harika lokasyonda eğitimlerine devam etmektedir. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için okul şubelerinden biri Dublin’de, diğer de Drogheda’dadır.

Yeni ve kültürel bir şehir olan Dublin, müzik, sanat ve kültürel etkinlikleriyle öne çıkan bir şehirdir. Dublin merkezinde ulaşım çok rahat ve kolaydır. Böylelikle öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla giderirler. ELI Dil okulunun lokasyonu, en iyi alışveriş, eğlence ve kültür alanlarına sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Özellikle şehir deneyimi arayan öğrencilerin için Dublin en uygun seçeneklerden biri olacaktır.

Kanalın yanında harika bir yerleşkede yer alan sınıflarda, yüksek pencereler ve tavanlar olmakla birlikte, çeşitli sanat eserleri ve modern mobilyalar ile tasarlanmıştır. Öğrenci kafeteryasında, vakit geçirme ve güneşli bir açık havada, bahçe terası ile çok uygun fiyatlarla hem sağlıklı hem de daha lezzetli aperatifler öğrencilere sunulmaktadır.

ELI Dil okulunda daima bağımsız olarak onaylanmış ve tanınan kalite güvence prosedürlerini uygulamak için çalışmalarını her zaman sürdürmektedir. Ayrıca, öğrenciler için daha iyi hizmetler ve deneyimler geliştirmekle olan organizasyon ve aktivitelere katılım sağlamaktadır. Bununla beraber ALTO Derneği veya Dil Seyahat Organizasyonları üyesidir.

FİYAT TABLOSU

İrlanda dil okulu ücretleri değişkenlik göstermekle beraber ELI Dil okulunun yıl boyu uyguladığı promosyonlar öğrenciler için uygun bir seçenek olmasını sağlar. Özellikle 25 hafta ve üzeri kayıt olursanız hem alacağınız vize ile çalışma hakkına sahip olacaksınız. Hem de %30’a varan promosyonlu fiyatlardan yararlanmış olacaksınız.

 

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

SUNULAN PROGRAMLAR

ELI Öğretim kadrosunun tümü, İrlanda’da ve yurt dışında uluslararası kabul görmüş öğretim nitelikleri ve önemli öğretim tecrübesi olan üniversitelerde eğitim almış uzman kişilerden oluşmaktadır. Tüm öğrenciler bireysel olarak değerlendirilir. Gelişimlerini takip etmek için haftalık testlerle birlikte, seviyelerini değerlendirmek içinse geldikleri ilk günde bir konuşma testi uygulanır. Sınıf mevcudu en fazla 15 öğrenciden oluşmaktadır. Toplam olarak ELI Dublin’de 11 sınıf bulunmaktadır. Bu da öğretmenlerin sınıftaki her öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına odaklanmak için zamanlarının olduğu ve ders planlarını gerektiği gibi uyarlayabilecekleri anlamına gelmektedir.

ELI Akademik ekibi, her bir seviye boyunca, tanımlanmış bir kurs ve çalışma kitabının yanı sıra gerçek yaşam bağlamında yüksek kaliteli materyaller ve uygun bir metot kullanımı ile öğrencilerine rehberlik etmektedirler.

Genel İngilizce 15 Saat programı

Öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmekle birlikte, aynı zamanda Dublin’i keşfetmeleri ve eğlenmeleri için daha fazla zamana sahip olmak isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Genel İngilizce 15 saat programı sabah 09:00-12:15 ve öğleden sonra 13:30-16:45 olarak iki farklı zaman seçeneği vardır. Bireysel dil bilgisi ve kelime haznesi geliştirirken, dört ana beceriye odaklanan genel bir yaklaşım arayan öğrenciler için uygun bir programdır.

Genel İngilizce 20 saat programı

Öğrencilerin temel programlarının 15 saatlik kısmına ek olarak, her hafta 5 saat ek dersi ile tamamlamalarını sağladığı için popüler bir seçenektir. Ek ders seçenekleri yıl boyunca değişmekle birlikte, genel olarak; Telaffuz, dilbilgisi, okuma, konuşma ve dinleme becerileri ve de sınav hazırlık gibi dersleri seçebilirler. (FCE, CAE, IELTS) Böylelikle öğrenciler kendilerini eksik gördükleri derslere yoğunlaşabilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELI Ekibi ücretsiz yürüyüş turuyla, öğrencilerini karşılayıp okul çevresi ve okul hakkında oryantasyon verir. Şehri, dükkanlarının nerede olduğunu ve öğrencilerin seyahat kartları gibi pratik şeyleri nereden satın alacakları konusunda bilgilendirir.

ELI’nin özel sosyal aktivite ekibi yıl boyunca çeşitli ve eğlenceli turlar, ziyaretler, partiler ve daha fazlasını öğrencileri için düzenler. Bu sosyal aktiviteler özellikle öğleden sonra ve akşamları çeşitli ücretsiz ve ücretli giriş etkinliklerini içermektedir. ELI eğitmenleri öğrencilerin özellikle bu sosyal aktivitelere katılmasını ister ve destekler. Çünkü derste kazanılan teorik bilginin pratiğe dönüşmesinde çok önemli bir adımdır. Diğer öğrencilerle konuşmak ve kaynaşmak öğrencilerin konuşma becerilerine ciddi katkısı vardır.

KONAKLAMA

ELI her zaman öğrencileri için doğru konaklamayı bulmayı ilke edinmiştir. Öğrencileri için sunduğu konaklamalardan öncelikli olarak aile yanı konaklama diyebiliriz. Güvenli bir ev sağlamak temel bir gereklilik, ancak öğrencileri için bundan çok daha fazlasını istemektedir. Öğrencilerinin İngilizceye ve İrlanda kültürünü daha çok hissetmesi ve her gün etkileşim halinde olmalarını istemektedir. Doğru aile ile kalmak, mutlu hissetmek ve ömür boyu sürecek bu anıları yaratmak için çok önemlidir. Tüm aileler ELI konaklama ekibi tarafından denetlenmiş ve çok iyi araştırılmıştır.

ELI öğrencilerine aile yanı konaklama kahvaltı ve akşam yemeği dahil olan yarım pansiyon seçeneğini sunmaktadır. Pazartesi’den Cuma’ya, kahvaltı ve akşam yemeği, buna ek olarak Cumartesi ve Pazar günleri de öğlen küçük öğle yemeği öğrencilerin seçecekleri aile yanı konaklama seçeneğine dahildir. Aileler 45-50 dakikalık toplu taşıma mesafesindedir.

ELI Dil okulu öğrencilerine diğer bir konaklama seçeneği olarak yurt konaklamasını sunuyor. Yurt konaklama seçeneği de yine yarım pansiyon olarak sunulmaktadır. Yani sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil şeklinde. Yurt seçeneği lokasyon olarak okula ve merkeze aile yanı konaklama seçeneklerinden daha yakındır. Bu sebeple fiyatları aile yanı konaklamalarına göre yüksektir.

DUBLIN ŞEHRİ

Dublin İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehridir. 2019 nüfuz sayımlarına göre yerleşik 1 milyon 380 bin kişi yaşamaktadır. Dublin şehri M.S. 9. Yüzyılda kuzeyden gelen Vikingler tarafından kurulmuş bir şehirdir. Liffey Nehri Dublin şehir merkezinden doğu batı yönünde geçer ve şehri kuzey Dublin ve güney Dublin olarak ikiye böler. Güney Dublin’deki mimarı eserler Kuzey Dublin’e göre daha fazla korunmuştur. Örnek olarak St.Patrick Kathedrali ve Christ Church görülmeye değer güzel örneklerdendir. Bunun yanı sıra biraz şehir dışına doğru çıktıkça harika yemyeşil kırsalları bizi karşılar. Ayrıca şehir merkezine yakın birçok halka açık parkları vardır. Parklardan sonra turistlerin en çok ilgisini çeken viski ve bira müzeleri, pazarları ve geleneksel pubları yer alır.

Dublin’de kesinlikle İrlanda kültürünü sonuna kadar hissedebilirsiniz. Modernleşmenin yanında koruduğu kültürü ve tarihi dokusuyla her zaman ziyaretçilerine İrlanda kültürünü hissettirir.

Dublin ılıman bir iklime sahiptir. Kışın çok fazla kar yağışı görülmemekte ve yazın da sıcaklık ortalaması 21-23 derece arasında seyreder.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELI Dil okulunda 35 kadar farklı ülkeden öğrenciye eğitim vermektedir. Bu çeşitlilik, öğrencilerin daha renkli bir atmosferde ve kültürde İngilizce pratiği yapmalarını sağlar. ELI Dil okulunun yıllık ortalamasında 2019 yıllık öğrenci milleti ortalaması verilerine göre Türk öğrenci oranı oldukça düşüktür. Belirtmekte fayda var ki ELI Drogheda yerleşkesinde Türk öğrenci oranı hemen hemen yok denecek kadar azdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA