ILAC TORONTO DİL OKULU

ILAC (International Language Academy of Canada), 1997 yılında Kanada’da dil okulu olarak kurulmuştur. En seçkin ve deneyimli Kanada dil okullarından biridir. ILAC dil okulunun biri Toronto biri de Vancouver’da olmak üzere iki eğitim merkezi bulunmaktadır. Okul kurulduğu zamandan beri verdiği başarılı eğitimler ve öğrenci memnuniyeti ile birçok ödüle layık bulunmuştur. Okul tüm dersliklerinde teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak en etkili öğrenme metotlarını kullanmaktadır.

Okulun Toronto’da 6 farklı eğitim binası vardır. ILAC dil okulları başarılı öğrencilerine birçok seçkin üniversite ve koleje sınavsız girme fırsatı sunar. Öğrenciler okulun modern kampüslerinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle eğitim almanın keyfini sürerken, sınıflar yaş, seviye, profil gibi seçenekler göz önünde bulundurularak oluşturulur. ILAC Toronto dil okulu şehir merkezindedir. Toronto metro hattına çok yakın olup, Kanada’daki en büyük halk kütüphanesi olan Metro Referans Kütüphanesi’nin yanındadır. Metro Referans kütüphanesini kullanmak ILAC dil okulu öğrencileri için ücretsizdir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kurslar, öğrencilerin dil öğrenmedeki ihtiyaçlarına uygun olarak planlanmıştır. Yetişkin grupları, genç grupları olmak üzere iki farklı kurs grubu vardır. Tüm kursların yaz ve kış dönemi programları bulunmaktadır.

Genel İngilizce Kursları

Bu kurslar yetişkinler ve gençler olmak üzere iki farklı grupta düzenlenir. Yetişkin genel İngilizce grubu 19 yaş ve üzeri öğrencilerden, genç genel İngilizce grubu ise 16-18 yaş aralığındaki öğrencilerden oluşmaktadır. Cambridge Communicative Method ile verilen eğitimde dinleme, anlama, okuma, yazma gibi beceriler geliştirilir. Kurs seviye seviye ilerler, her seviye 4 haftadır. Program tamamlanmadan bir üst seviyeye geçilemez. İki haftada bir seviye belirleme sınavları yapılır. Intensive ve Power English olmak üzere temelde ikiye ayrılan kurslarda ders sayısı haftalık olarak sırası ile 30 ve 38 ders şeklindedir.

İş İngilizcesi Kursları

Bu kurs, profesyonellerin İngilizceyi en akıcı şekilde kullanmasına odaklanmaktadır. Öğrenciler öğrendikleri kariyer odaklı dil becerilerini işlerinde etkili bir şekilde kullanmayı kısa zamanda öğrenmektedir. Kursta öğrenciler İş İngilizcesi Sınavı (BEC) ile test edilir. Bu gelinen seviyenin belirlenmesinin en etkili yoludur. Aynı zamanda bu sınav uluslararası tanınmakta ve dünyanın en iyi şirketleri tarafından kabul edilmektedir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Cambridge sınavlarına hazırlık kursu, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşma, anlama ve iletişim kurabilmenin en etkili yoludur. Bu program öğrencileri uluslararası kabul görmüş sınavlara hazırlar. Kurs boyunca deneme sınavları yapılır. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilerin sınavlardaki başarı yüzdeleri oldukça yüksektir.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS, özellikle İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyenler için İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS hazırlık kursu, IELTS sınavında başarılı olunabilmesi için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini uygulamalarla gösterir. Sınavdan iyi bir puan alınması ve sınav süresinin etkili kullanılması için gereken taktikleri verir.

TOEFL Sınav Hazırlık Kursları

TOEFL, standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. TOEFL sınav hazırlık kursları, görevli uzman öğretmenlerinin rehberliğinde, öğrencilerin TOEFL sınavına girmek ve istenen puanı elde etmek için gerekli beceri, güven ve teknikleri kazanmalarını sağlamaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil eğitimi için gelen öğrencilere ILAC çok özel sosyal aktiviteler planlamaktadır. Düzenlenen turlar ve gezilerle Kanada ve kültürünü keşfetmenin keyfine varılır. Niagara Şelalesi, Montreal ve Quebec, Rockies, Whistler, Algonquin Parkı, New York ve daha fazlası gezi ve tur programındadır. Sosyal faaliyetler sayesinde öğrenilen dil becerileri, dünyanın her yerinden öğrencilerle sınıf dışında kullanılır. Kanada’da dil öğrenmek, sevgililer günü, cadılar bayramı, noel ve ILAC’ın dünyaca ünlü yaz tekne partisi gibi heyecan verici mevsim partileriyle çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Aynı zamanda Kanada doğa güzellikleriyle birçok spor etkinliğinin en güzel yapılabildiği yerlerden biridir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce öğrenmek için ILAC’ı tercih eden öğrenciler üç farklı konaklama seçeneğini kullanabilirler.

Aile Yanı Konaklama

ILAC okullarının özenle seçtiği ailelerden biriyle kalarak yaşam boyu anılar ve bağlantılar oluşturulabilir, ailelerle pratik yaparak dilinizi geliştirebilirsiniz. Aile evlerinde kalan öğrencilerin toplu taşıma araçları ile okula geliş süreleri ortalama 45-55 dakika kadar sürer.

Öğrenci Yurdu

ILAC Toronto dil okuluna 30 dakika mesafede bulunan Dream House en çok tercih edilen öğrenci yurdudur. Şehrin hareketli bir bölgesi olan St.Clair ve Barhurst bölgesinde yer alır. Yurtta özel odalar bulunmaktadır. Odalarda ortak mutfaklar, ortak öğrenci alanları, wi-fi, tv olmakla birlikte haftada bir temizlik yapılmaktadır. Yemek ise hizmetlere dahil değildir.

Parkside Öğrenci Yurdu okula 15 dakika mesafede, şehir merkezinde bulunur. Restoran ve alışveriş merkezlerine çok yakındır. Parkside Residence ise özellikle çift olarak ya da yalnız kalmak isteyenlerin tercih ettiği bir konaklama seçeneğidir. Öğrenci yurtları bakımından oldukça zengin olan okulun her bütçeye uygun yurt seçenekleri mevcuttur.

TORONTO ŞEHRİ HAKKINDA

Toronto lüks restoranlar, tarihi müzeler, birçok turistin aradıklarından fazlasını buldukları bir şehirdir. Şehirde yüksek yaşam standardı, düşük suç oranı, temiz ve modern yapı dikkatleri çekmektedir. CN Tower Toronto’nun en önemli sembolüdür. Mükemmel manzarasıyla ünlüdür ve dünyanın en uzun kulesidir. Kuzey Amerika’nın en büyük müzelerinden biri olan Royal Ontario Müzesi birçok ünlü sanat koleksiyonuna sahiptir.

Doğa harikası olan Toronto Adalarında birçok spor aktivitesi yapma olanağı bulunmaktadır. Toronto’da çok güzel plajlar, eğlence parkları, piknik alanları ve sanat galerileri vardır. Ontario Gölü sayesinde Toronto’nun iklimi daha ılımandır ve kışın karın az yağdığı bir bölgedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada’nın en çok öğrenciye sahip dil okulu olma özelliğindeki ILAC, her yıl 14.000’den fazla uluslararası öğrenciye dil eğitimi vermektedir.

ILAC TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

ILAC Toronto dil okulu, ELT öğrencilerine özel yıl boyu %35’lere varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA