GENEL BİLGİLER

Öğrenciler tarafından Malta’nın en iyi dil okulu” seçilen ESE Malta Dil Okulu, 1996 yılında Claret Group’a bağlı olarak St. Julians şehrinde kurulmuştur. Alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar, gece hayatı ve eğlencenin fazlasıyla yoğun olarak bulunduğu bir bölge olan Paceville’de konumlanan ESE Malta, yurtdışında dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler için her zaman ilk seçeneklerden biri olmayı başarmıştır. Donanımlı eğitim kadrosu, kaliteli müfredatı, yüksek memnuniyet oranı ve güvenilir yapısıyla ön plana çıkan ESE Malta, ayrıca şehirdeki en modern binaya sahip dil okulu olarak da bilinmektedir. Okul binasındaki kafeterya ve ortak alanları ile öğrencilerinin birbirleri ile iletişimini en üst seviyede tutmalarını sağlayan ESE Malta aynı zamanda konaklama birimleri kendisine ait olan nadir okullardan biridir. Okul binasında yer alan öğrenci rezidansının dışında ayrıca okula yakın bir bölgede yine kendisine ait 5 yıldızlı bir otele sahiptir. Bu seçenekler dışında öğrenciler okula birkaç dakika mesafede yer alan dairelerde de konaklayabilmektedirler. ESE, Malta dil okulları içerisinde konaklama konusunda en başarılı okullardan biridir.

ESE Malta Dil Okulu, Malta’da en fazla akreditasyona sahip dil okulu olma özelliğine sahiptir. Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir kurum olmakla birlikte ayrıca ALTO (Association of Language Travel Organisation) ve FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisation) üyesidir. Trinity College London’ın TESOL Teacher Training Centre kursu veren Malta’daki tek sertifikalı okul olan ESE Dil Okulu, IALC’in (International Asscoication of Language Centres) Malta’daki tek üyesidir. İngilizce dil eğitimini birçok farklı şekilde öğrencilerine sunan ESE dil okulunun en dikkat çeken özelliği eğitimlerini paket şeklinde sunması ve bu paketlere uçak biletlerini de dahil etmesidir. Uçaktan iner inmez okul yetkilileri tarafından karşılanan ve yeni gelenler için düzenlenen hoş geldin partisine katılan öğrenciler ESE Dil Okulu’nda Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Sınavlara Hazırlık, 13-17 Yaş Junior Yaz Kampları, 50 Yaş üstü özel programları ve daha birçok farklı türde İngilizce dil eğitimi alabilmektedirler. Tüm bu özellikleri ile Malta’nın en iyi dil okullarından biri olan ESE, ELT öğrencileri tarafından da sevilen ve tercih edilen bir okuldur.

Malta dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Malta vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Malta’da İngilizce eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Malta’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

ESE MALTA DİL OKULU FİYATLARI

Malta dil okulu fiyatları, anadili İngilizce olan diğer ülkelere oldukça uygun ve caziptir. Malta, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masraflarınızı hesapladığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. ESE Malta dil okulu, uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve yıl boyu %30’a varan indirimleri ile ön plana çıkan başarılı bir kurumdur. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, uçak bileti, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ESE MALTA (St Julian's)
Eğitim
Genel İngilizce + Aile Yanı (1-7 Hafta) 910
Genel İngilizce + Superior Apart (8 Hafta ve Üzeri) 2720 4080 5440 8160 12240
Genel İngilizce + Superior Plus (8 Hafta ve Üzeri) 3240 4860 6480 9720 14580
Genel İngilizce + Ekonomi Apart (1-7 Hafta) 840
Genel İngilizce + Superior Plus (1-7 Hafta) 1070
Genel İngilizce + Ekonomi Apart (8 Hafta ve Üzeri) 2480 3720 4960 7440 11160
Genel İngilizce + Superior Apart (1-7 Hafta) 920
Genel İngilizce + ESE Residence (1-7 Hafta) 1080
Genel İngilizce + Aile Yanı (8 Hafta ve Üzeri) 3080 4620 6160 9240 13860
Diğer
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Ders Materyal Ücreti 25 25 25 25 25 25
Konaklama Kayıt Ücreti 25 25 25 25 25 25
Konaklama Servis Ücreti 50 200 300 400 600 900
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360
Yoğun İngilizce Farkı 190 600 900 1200 1800 2700
Tek Kişilik Oda Farkı 340 1360 2040 2720 4080 6120

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

ESE’nin en popüler programlarından biri olan Genel İngilizce programına katılmak için 18 yaşın üzerinde olmak yeterlidir. Herhangi bir seviye şartı aranmayan bu programa en düşük seviyeden en üst seviyeye kadar İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler katılabilmektedirler. Maksimum 12 kişilik özel sınıflarda haftada 20 veya 30 ders Genel İngilizce eğitimi alınabilmektedir. Okuma, konuşma, yazma ve dinleme özellikleri üzerine yoğunlaşan Genel İngilizce programına her Pazartesi günü başlanabilmektedir.

Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen bir diğer programlardan biri olan Yoğun İngilizce programı, kısa sürede İngilizce seviyelerini geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Okuma, konuşma, yazma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan Yoğun İngilizce programına katılmak için 18 yaşın üzerinde olmak yeterlidir, herhangi bir seviye şartı aranmamaktadır. Öğrenciler maksimum 12 kişilik sınıflarda haftada 20 ders grup ile birlikte, 10 ders ise bireysel olarak eğitim almaktadırlar.

İş İngilizcesi

Profesyonel iletişim becerilerini (toplantılar, müzakereler, telefon görüşmesi, yazma ve sosyalleşme) ve dilini geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen İş İngilizcesi programına katılmak için 18 yaşın üzerinde olmak ve en az B1 düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir. Maksimum 6 kişilik sınıflarda verilen İş İngilizcesi eğitimi haftada 20 ders olarak ayarlanmıştır. Kariyer odaklı düşünen, mesleki anlamda kendini geliştirmek ve konumunu yükseltmek isteyen ancak yeterli düzeyde İngilizcesi olmayan çalışanlar ve yöneticiler tarafından tercih edilen bu programda okuma, konuşma, yazma ve dinleme yetenekleri gelişirken aynı zamanda birçok mesleki terim ve kelime de öğrenilmektedir.

Akademik İngilizce / Sınav Hazırlık Programları

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, Avrupa ya da Afrika’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen ya da Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerin nitelikli göçmenlik programlarına katılmak isteyen ancak yeterli düzeyde İngilizcesi ve dil sertifikası olmayan öğrenciler için düzenlenen bu program IELTS, TOEFL IBT, TOEIC ve Cambridge sınavlarına yoğunlaşmaktadır. Haftada 30 ders eğitim verilen Sınav Hazırlık programlarına katılmak için 17 yaşın üzerinde olmak ve en az B1 düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir.

13-17 Yaş Junior Kampları / Yaz Okulu

ESE Malta’da 18 yaş altındaki öğrenciler için düzenlenmiş birçok farklı program bulunmaktadır. Yaz kampı ya da yaz okulu olarak adlandırılan bu programlar çeşitli yaş grupların ayrılarak düzenlenmektedirler. Kısa süreli İngilizce eğitimi alırken aynı zamanda çeşitli sosyal aktivitelere katılmak, spor ve sanat etkinliklerine dahil olmak ve yaz aylarında tatil yapıp yeni arkadaşlıklar edinirken dil pratiği yapmak isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Yaz okulu ve yaz kampı programlarından en uygun olanını seçmenizde ELT Danışmanları size yardımcı olacaktır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Malta dil okulları arasında ESE’yi tercih eden öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. ESE Malta dil okulu, St. Julians şehrine gelen öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan ve aktivite programını öğrencilerin maksimum faydalanabileceği bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler. Malta’da dil eğitimi alırken mutlaka görülmesi gereken yerler ve sevilen aktivitelerden bazıları Mdina gezisi, Grand Harbour turu, Three Cities turu, Blue Grotto ve St. John’s Cathedral gezileri ile bot turları, dalış etkinlikleri olarak sıralanmaktadır.

KONAKLAMA

Malta’da İngilizce eğitimi için bulunan öğrenciler, ESE MALTA’da okul rezidansı, öğrenci evi ve otel olmak üzere 3 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar.

Okul Rezidansı
ESE Malta’ya ait olan okul binasında yer alan rezidans, okula yakın olmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tek kişilik ve çift kişilik oda seçeneklerine sahip olan rezidansın tüm odalarında kablosuz internet, televizyon, klima, özel banyo ve 7/24 resepsiyon hizmeti bulunmaktadır. Rezidansın bulunduğu bölge kafeler, restoranlar ve alışveriş merkezleri ile çevrili Paceville bölgesidir. Öğrencilerin tüm imkanlara ulaşması oldukça kolaydır. Öğrenci rezidansında kalmak için erkenden kayıt olmak ve rezervasyon yapmak gerekmektedir.

Öğrenci Evi
ESE’ye ait olan öğrenci evlerinde, okul rezidansında olan tüm imkanlar sağlanmıştır. Tek kişilik ve çift kişilik odaların bulunduğu öğrenci evlerinde ayrıca dairede kalan öğrencilerin ortak olarak kullandığı mutfak ve oturma odası da mevcuttur. Klima, televizyon, kablosuz internet gibi hizmetlerin sağlandığı öğrenci evleri, ESE ana binasına ortalama 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Oteller
Malta’da ESE’nin bağlı bulunduğu Claret Group’a ait olan 3 farklı otel mevcuttur. Bu oteller Malta’ya gelen turistler için tasarlanmış ve işletiliyor olsa da ESE öğrencileri için de ayrılmış alanlar mevcuttur ve ESE öğrencileri de konaklayabilmektedirler. 3 ve 4 yıldızlı olan oteller okula maksimum 15 dakika uzaklıkta olup, biri okulun hemen yan binasındadır. Öğrencilerin konforu için tasarlanmış hem tatil yapmak hem de eğitim almak isteyen öğrenciler için en ideal seçeneklerdir. Özellikle yaz okulu ve yaz kampına gelen öğrenciler tarafından tercih edilmektedirler.

ST. JULIANS ŞEHRİ

3 büyük ve 2 küçük adadan oluşan Malta, bir takımada ülkesidir. Akdeniz’in ortasında, Avrupa ve Afrika kıtalarının arasında yer alan konumu ile yüzyıllar boyunca birçok kültür ve uygarlık tarafından istenilen bir bölge haline gelmiştir. Arkeolojik kalıntıları, kültürel yapıları, mimarisi ve muhteşem doğası ile dev bir açık hava müzesini andırmaktadır. 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Malta, 1800’lü yılların başından itibaren uzun yıllar boyunca İngilizlerin egemenliği altında kalmış ve 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir.

Uzun yıllar boyunca adada söz sahibi olan İngiltere, kendi kültürünü Malta’ya yaymak istemiştir ve nitekim de başarılı olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu’na üye olan Malta’nın resmi dili İngilizcedir ve trafik tıpkı İngiltere’de olduğu gibi sol şeritten akmaktadır. Malta ayrıca 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir ve Schengen Vizesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tüm bu özellikleri ile turistler için de popüler noktalardan biri olan Malta’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biri St. Julians, başkent Valetta’nın kuzeyinde yer almaktadır. Özellikle oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri ve gece kulüplerinin yoğun olarak bulunduğu Paceville bölgesi şehrin en popüler noktasıdır.

Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerler; National Museum of Archaeology, National Museum of Fine Arts, War Museum, The Palace Armoury, Ghar Dalam Cave & Museum, Tarxien Temples, Hagar Qim & Mnajdra Temples, Maritime Museum (Ex-Naval Bakery), Inquisitor’s Palace, Hal Saflieni Hypogeum, National Museum of Natural History, History Museum of Roman Antiquities, St. Paul’s Catacombs şeklinde sıralanabilir.

Türkiye ile arasında 1 saatlik zaman dilimi farkı bulunan Malta’ya Türk Hava Yolları ve benzeri havayolu şirketleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Yaklaşık 2 saat 15 dakika süren uçak yolculuğunun fiyatı gidilecek olan döneme göre değişiklik göstermektedir. 2019 yılında yapılan sayıma göre Malta’nın nüfusu 493.559 kişi olurken, EC English’in yer aldığı St. Julians şehrinin nüfusu 13.792 olarak belirlenmiştir. Oldukça ılıman bir iklime sahip olan Malta’da kış aylarında bile denize girmek mümkündür. Sıcak ve kuru geçen yaz aylarının ortalama sıcaklığı 22 derece iken, ılıman bir şekilde geçen kış aylarının ortalama sıcaklığı 12 derecedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA