GENEL BİLGİLER

 1952 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Stafford House International dil okulunun Amerika, Kanada ve İngiltere’nin birçok şehrinde şubesi bulunmaktadır. Yüksek kaliteli eğitimi ile Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği okulların başında gelir. Okulun San Francisco şubesi, körfez bölgesine yürüme mesafesinde bulunmakta ve bu merkezi konumu sayesinde öğrenciler istedikleri her yere rahat bir şekilde ulaşmaktadırlar. Okul ACCET, English Us, BPPE ve IBHE tarafından akredite edilmiştir.

165 kişilik öğrenci kapasitesi ile Stafford House International San Francisco 11 adet ferah sınıfları, modern eğitim materyalleri, bilgisayar odası, bireysel çalışma alanları ve kafeteryası ile öğrencilerine en iyi eğitimi sunmayı hedefler.

STAFFORD HOUSE SAN FRANCISCO DİL OKULU FİYATLARI

Stafford House San Francisco dil okulu, sunduğu kaliteli eğitimi ile birlikte yıl boyunca eğitim fiyatlarına uyguladığı çeşitli promosyonları ile de öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca okul, yılın belli zamanlarında uluslararası öğrencilere %25-30 indirim uygulamaktadır.

Aşağıda okulun sunduğu İngilizce dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Stafford House International San Francisco, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen her seviyedeki öğrenciye, ihtiyacına göre çeşitli programlar sunarak İngilizcelerini en iyi ve hızlı bir şekilde ilerletmelerine yardımcı olmaktadır.

Genel İngilizce

Her seviyeden öğrencinin katılabileceği programda; okuma, yazma, konuşma, anlama, becerilerini en iyi şekilde geliştirilme hedeflenmiştir. Haftalık 20, 25, 30, 35 ders alabileceğiniz genel İngilizce programının yoğunluğuna göre hızlı bir şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Öğrenciler günlük hayatta rahat bir şekilde iletişim kurabilmek için alanında tecrübeli öğretmenler ile tüm eksiklerini tamamlayabilmektedirler. Ayrıca kelime bilgisi, İngilizce dil bilgisi konuları da ayrıntılı bir şekilde öğretilmektedir.

İş İngilizcesi

Mesleki alanda daha fazla ihtiyacınız olacak İngilizce bilgisi üzerinde durulan programa, sınıf dersleri şeklinde katılabileceğiniz gibi birebir özel olarak öğretmenleriniz ile birlikte yapabilirsiniz. Öğrenciler, iş görüşmelerinde dikkat etmesi gereken noktaları, CV hazırlamayı, E mail göndermeyi, telefon görüşmeleri gibi konularda kendilerini geliştirmiş olurlar.

Sertifika Programları

Özellikle Pazarlama, Proje yönetimi ve İş yönetimi gibi alanlarda öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri hedeflenmiştir. Grup çalışmaları şeklinde yapılan dersler yanında şirketler ile yapılan ortak çalışma ile program yoğunlaştırılmıştır.

TOEFL Hazırlık

Yurtdışında lisan ve yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler, üniversite giriş koşullarından biri olan Toefl sınavına en iyi şekilde hazırlanırlar. Öğrenciler, sınavda dikkat edilmesi gereken noktaları ve sınavdan gerekli puanı alabilecek ayrıntıları alanında uzman öğretmenler eşliğinde kısa sürede öğrenebilmektedirler. Programa orta üzeri seviyede İngilizceye sahip olan öğrenciler katılabilmektedir. Toefl Sınav Hazırlık programına da sınıf ortamında derslere katılarak hazırlanabileceğiniz gibi, okulun sunduğu birebir program ile de hazırlanabilirsiniz.

Ayrıca Stafford House International San Francisco, öğrencilerin okulun anlaşmalı olduğu college ya da üniversitelere giriş programları ile eğitim hayatlarına dil okulu sonrası bu anlaşmalı okullarda devam edebilecekleri programlarda sunmaktadır.

Stafford Houes International San Francisco programları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm ELT ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

Stafford House International San Francisco dil okulu, kaliteli eğitimin yanında öğrencilerine eğitim süresi boyunca eğlenceli vakit geçirebilecekleri pek çok aktivite sunmaktadır.

Öğrencilerin San Francisco’yu daha yakından tanıyabilmeleri için düzenlenen şehir turlarının yanında, San Francisco yakınlarındaki şehirlere de ayrıca turlar düzenlemektedir. Gezilerde çeşitli tarihi mekanlar, Golden Gate gibi önemli ve dünyaca ünlü mimari yapılar, müzeleri görme şansını elde etmiş olursunuz.

Okul, öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanıyıp vakit geçirebilmeleri için sinema geceleri, çeşitli restoranlarda yemek organizasyonları gibi aktiviteler ile de öğrenci memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedefler.

KONAKLAMA

Okul öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurtları olmak üzere 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile yanında kalan öğrenciler, ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü eşya temin edilmiş kendilerine ait odalarında kalmakla beraber, mutfak ve banyo ortak kullanım alanıdır. Aileler öğrencilerin güvenliği ve konforu için son derece özenle seçilmişlerdir. Aile ile birlikte yenecek sabah kahvaltısı ve akşam yemeği öğrencinin İngilizce konuşma pratiği yapabilme ve farklı bir kültürü tanıma şansı verir

Okulun tercih edebileceğiniz Vantaggio Garland ve Colombus olmak üzere iki yurdu bulunmaktadır. Oldukça merkezi konumda olan iki yurt okula da yürüme mesafesindedir. Tek kişilik ya da paylaşımlı odalar ile uluslararası pek çok öğrenci ile birlikte kalacağınız bu yurtlarda farklı kültürleri de öğrenerek kalıcı dostluklar edinmiş olursunuz.

Ayrıca bu konaklama seçenekleri dışında konaklamak istediğiniz bir yer varsa okul iletişim konusunda öğrencilerine yardımcı olabilmektedir.

SAN FRANCISCO ŞEHRİ

San Farncisco Amerika’nın önemli kültürel, finans ve ticaret merkezlerinden biridir. Bu önemli konuma sahip olmasına rağmen Amerika’nın diğer şehirlerine göre kalabalıktan uzak düzenli bir hayat akışına sahiptir. Oldukça güvenli olması sebebi ile Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en başta tercih edebileceği yerlerden biridir.

Çok ucuz bir şehir olmasa da pek çok yemek kültürünü uygun fiyatlarda tanıyabileceğiniz çok fazla ve cazip restoranlar bulunmaktadır.

San Francisco’da gezebileceğiniz oldukça fazla mimari yapılar, parklar, müzeler bulunduğu gibi eğlenceli vakit geçirebileceğiniz cafe ve publar da fazladır. Ve tabii ki huzur bulacağınız ve okyanus havası alabileceğiniz plajı da sık gidebileceğiniz bir yerdir.

Ulaşımın oldukça rahat olduğu San Franscisco’da alış veriş merkezlerine ya da şehrin herhangi bir bölgesine metro, otobüs ile çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. İklim olarak ise şehir, tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl uluslararası milyonlara öğrencinin tercih ettiği Stafford House International San Francisco dil okulunda net bir oran belirtilmemekle birlikte en çok yoğunlu oluşturan ülkeler; Brezilya, Japonya, Tayvan, Kore, Tayland, İtalya, Fransa, Çin, Kolombiya’dır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA