GENEL BİLGİLER

Kaplan International New York , Manhattan’ın kalbinde Central Park’ın hemen yanında bulunmaktadır. Times Meydanı, Rockefeller Center ve Museum of Modern Art ‘a yürüme mesafesindedir. Tüm New York’a ve büyük metro istasyonlarına çok yakın mesafededir. Okul her gün çeşitli günlük aktiviteler planlar, bunlar müze gezileri, Broadway oyunları ve spor aktiviteleri olabilir. Okulda İngilizce gelişiminiz için Real Life kurslar, kariyer gelişimi workshopları üst düzey yetkililer tarafında düzenli olarak sağlanmaktadır. Okulda Türkçe konuşan bir yetkili bulunmaktadır. Okul 2 katlıdır ve toplam 15 sınıf bulunmaktadır. Sınıflar ortalama 12 kişiliktir.
Öğrencilerin gelişimi düzenli olarak izlenir ve öğrencilere destek verilir.  Okulun ortalama öğrenci sayısı 260’dır.  Okulda akıllı tahta ile eğitim verilmektedir. Bu öğrencilerin eğitimine büyük katkıda bulunmaktadır.  Ayrıca okulda bilgisayar laboratuvarı, öğrenci salonu, wifi ve klima mevcuttur. Kaplan Dil Okulu,  Amerika dil okulları arasında köklü geçmişi ve uluslararası bilinirliğiyle Türk öğrencilerin en fazla tercih ettiği kurumlardandır.

FİYAT TABLOSU

Amerika dil okulu fiyatları incelenirken Kaplan International’ın yıl boyunca Türk öğrencilere uyguladığı özel promosyonlara mutlaka göz atılmalıdır. New York şubesine ait kurs ve konaklama fiyatlarını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Okulun sunduğu programlar kısa süreli ve uzun süreli akademik olarak değişmektedir.

Genel İngilizce

Genel İngilizce dersleri haftada 20 dersten oluşur. Bu dersler öğrencinin seviyesine göre okul tarafından oluşturulur. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan tüm öğrenciler bu kursa katılabilir.Kursun hedefinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma vardır. Programa Amerika vize kurallarına göre en fazla 12 hafta katılınabilir.

Yarı Yoğun İngilizce

Yarı Yoğun İngilizce 20 ders + 7 oturum dersinden oluşur. Bu dersler öğrencinin seviyesine göre okul tarafından oluşturulur. Orta seviyeden ileri seviyeye kadar olan bütün öğrenciler içindir. Kursta okuma, yazma,konuşma ve dinleme hedeftir. Ayrıca günlük hayatta bu bilgileri nasıl kullanabileceğinize dair ipuçları öğrenebilirsiniz. Oturum dersleri öğretmenlerinizin yönetimi ve gözetiminde yapılır. Öğrenciler dil becerilerini günlük akışta ilerletirler. Online materyal ve alıştırmalarla ilerlemeniz öğretmenler tarafından anında kontrol edilebilir.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce dersleri 20 ders + 8 özel beceri dersi + 7 oturum dersinden oluşur . Bu dersler öğrencinin seviyesine göre okul tarafından oluşturulur. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan tüm öğrenciler bu kursa katılabilir. Kursun hedefinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma vardır.  Ayrıca günlük hayatta bu bilgileri nasıl kullanabileceğinize dair ipuçları alabilirsiniz. Özel beceri derslerinizde kelime, iş İngilizcesi veya yerel kültür gibi özel alanlara yoğunlaşabilirsiniz. Oturum dersleri öğretmenlerinizin yönetimi ve gözetiminde yapılır. Öğrenciler dil becerilerini günlük akışta ilerletirler. Online materyal ve alıştırmalarla ilerlemeniz öğretmenler tarafından anında kontrol edilebilir.

Yoğun İş İngilizcesi

Yoğun İş İngilizcesi dersleri İş hayatında etkili iletişim kurabilmeniz için gereken  tüm temel İngilizce derslerinde oluşur. Haftada 20 ders iş İngilizcesi, 8 özel beceri dersi ve 7 oturum dersi bulunmaktadır.  Kendi alanınıza uygun olan örnek olaylarla işlenen bir ders sistemi bulunmaktadır. Özel yetenek dersleri sayesinde Cv nizi genişletme, sunum yapabilme gibi iş yeriniz için özel dil gelişimi olan spesifik alan dersleri alabilirsiniz. En az 1 hafta en çok 24 hafta eğitim alabilirsiniz. Yoğun iş İngilizcesi kurslarına katılabilmek için en az orta seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Tamamlayıcı İş İngilizcesi

Tamamlayıcı iş İngilizcesi kursları kendi ülkenizde işe girebilme olasılığınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz etkili bir sertifika almanın en iyi yollarındandır. Alacağınız derslerde iş hayatına yönelik mülakat görüşmeleri, sunum yapabilme , muhtemel müşterilerle iletişim kurabilme dersleri içermektedir. Haftada 20 ders iş İngilizcesi, 8 özel beceri dersi ve 7 oturum dersi bulunmaktadır.  Gelecek öğrencilerin en az orta seviyede İngilizce bilmesini şart koşar. Tamamlayıcı iş İngilizcesi dersleri en az 1 hafta, en çok 12 hafta alınabilir.

TOEFL  Yoğun Hazırlık

Toefl Kuzey Amerika’da en popüler olan İngilizce sınavıdır.  Toefl sınavına karedite olan Kaplan kursunda  sınav teknikleri alacak, sınavda iyi bir puan alabilmeniz için ihtiyacınız olan en iyi taktikleri alabileceksiniz. Kaplan Toefl yoğun hazırlık kursunda alanında en başarılı öğretmenlerden sınavın içeriğine dair tüm bilgileri alabilirsiniz. Sınav örnekleriyle birlikte ders yapacak, online Toefl simülasyonu da deneyimleyebileceksiniz. Bu kursa en 1 hafta en fazla 24 hafta katılabilirsiniz.

GRE Sınavına Hazırlık

Amerika’da yüksek lisans veya doktora yapmak isteyenler için gerekli olan sınav GRE. Bu sınava hazırlık olarak Kaplan GRE sınavı yapısını, karşılaşacağınız soru tiplerini ve puanınızı nasıl yükselteceğiniz hakkında bilgi verir. Gre Sınav hazırlık kursuna katıldığınızda Kaplan Yüksek Puan Garantisine de girmiş oluyorsunuz. Bu sayede kursunuz bittiğinde sınava girmeye hazır değilseniz veya aldığınız puandan memnun değilseniz,  Kaplan Online Erişim ’ine 12 hafta daha ücretsiz sahip olabilirsiniz.

GMAT Sınavına Hazırlık

Amerika’da MBA Programına katılmak veya iş dünyasına atılmadan önce cv nizi kuvvetlendirmek istiyorsanız, tüm dünyada çok popüler olan GMAT Sınav Hazırlık kursuna katılabilirsiniz. Bu kursta kullanacağınız tüm materyaller de alacağınız eğitime dahildir. GMAT Sınav  Hazırlık kursuna katıldığınızda Kaplan Yüksek Puan Garantisine de girmiş oluyorsunuz. Bu sayede kursunuz bittiğinde sınava girmeye hazır değilseniz veya aldığınız puandan memnun değilseniz, Kaplan Online Erişim ’ine 12 hafta daha ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Yoğun Akademik Sömestr/Yıl

Altı aydan 1 yıla kadar sürebilen, içerisinde hem akademik hem günlük hem sınav hazırlık hem de iş İngilizce bulanabilecek tek bir kurs arıyorsanız yoğun akademik sömestr eğitimini alabilirsiniz. Yoğun Akademik Sömestr/Yıl dersleri 20 ders + 8 özel beceri dersi + 7 oturum dersinden oluşur . Bu dersler öğrencinin seviyesine göre okul tarafından oluşturulur. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan tüm öğrenciler bu kursa katılabilir. Kursun hedefinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma vardır.  Ayrıca günlük hayatta bu bilgileri nasıl kullanabileceğinize dair ipuçları alabilirsiniz. Özel beceri derslerinizde kelime, iş İngilizcesi veya yerel kültür gibi özel alanlara yoğunlaşabilirsiniz. Oturum dersleri öğretmenlerinizin yönetimi ve gözetiminde yapılır. Öğrenciler dil becerilerini günlük akışta ilerletirler. Online materyal ve alıştırmalarla ilerlemeniz öğretmenler tarafından anında kontrol edilebilir.

University Experience Year

Kaplan Dil Okulları’na özel akademik ara yıl programı toplamda 32 hafta sürer. 3 haftalık bir ara tatili bulunmaktadır.  Birinci dönem eğitiminizde yopun İngilizce dersleri sayesinde İngilizce de tüm temel bilgileri edinip, akıcı bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. 2. Dönem İngilizce derslerinizde Kaplan’da devam edecek, ayrıca Kaplan’ın partner Üniversitelerinden UC Santa Barbara, Pace University, The George Washington University’de okumak istediğiniz bölümün derslerine girebilir, üniversite eğitiminize başladığınızda bu derslerin kredilerini saydırabilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

New York’un sembollerinden olan Central Park Manhattan’da bulunmaktadır. Dersten sonra arkadaşlarınızla birlikte parkta yürüyüşe çıkabilirsiniz. Barok tarzında yapılan park ilk peyzaj çalışmasıdır. Central Park’ta 120 farklı bitki türü, 26.000 den fazla ağaç ve 25 farklı türde kuş bulunur. Park tüm yıl boyunca ziyaret edilebilir. Kaplan öğrencileri arasında en popüler olan etkinliklerden biri Central Park’tır. İçerisinde bulunan hayvanat bahçesini ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Ellis Adası’na giden feribota bin ve özgürlük heykeline tırmanın. Meşalenin ucundan tüm New York’u izleyebilirsiniz. Amerika’nın sembolü olan özgürlük heykeli 1886 senesinde New York Liberty adasına inşa edilmiştir. Heykelin içinden 168 basamaklı merdiveni çıkıp tüm New York’u en yukarıdan seyredebilirsiniz.

New York’un ünlü binalarını gezin. Flat Iron, Empire State gibi ünlü mimarların en büyük eserlerinden olan bu binalar gün içerisinde birçok ziyaretçinin uğrak mekanlarındandır. Şehrin temposunu, New York’un ticaretin merkezi olduğunu anlayacaksınız.

New York’un en ünlü meydanlarından Times Meydanı ve Madison Square Garden’ı ziyaret edin.  Bu meydanlar gün içerisinde New York’un en kalabalık olduğu çevrelerdir. Times ve Madison Square birçok ünlü köşenin birleştiği meydanlardır.

Broadway Müzikallerini izleyin. Sınıf arkadaşlarınızla birlikte Operadaki Hayelet, Alaaddin , Aslan Kral gibi ünlü müzikallerini kaçırmayın.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Kaplan New York’ta aile yanı konaklamalar Manhattan’da ve Manhattan dışında olacak şekilde ikiye ayrılır. Aile yanı Konaklamalarınız okul tarafından özenle seçilmiştir. Bu şekilde farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelip İngilizce pratiğinizi devam ettirebilirsiniz. Aile yanında ailenizle birlikte sabah ve akşam yemeklerinizi birlikte yiyebilirsiniz.

Öğrenci Yurdu

Kaplan’ın çoğu yurdu okula bisikletle 15 dakika mesafededir. Öğrenciler için özel planlanmış, zevkle döşenmiş olan yurtlardır. Çift ve tek kişilik odalarda ortak banyolu veya özel banyolu seçenekleriyle öğrencilere sunulur. Özel yurtlar sayesinde öğrenci arkadaşlarınızla birlikte kalın ve bol bol sosyalleşin.

NEW YORK ŞEHRİ

Aynı isimli New York eyaletiyle karıştırılmaması amacıyla NYC veya New York City olarakta anılan New York Amerika’nın en kalabalık ve en büyük metropolitan şehirlerinin başında gelir. Birçok büyük merkez New York’ta bulunmaktadır. Şehir ticaret, sanat,eğlence,fuar,eğitim,moda , araştırma gibi her alanda büyük katkılara sahip, dünyanın kültür başkenti olarak bilinir. New York senede 40 milyon turist ağırlar. En çok  ziyaret edilen yerleri ise Central Park, Empire State Binası, Times Meydanı, Brooklyn Köprüsü, Broadway, Metrpolitan Sanat Müzesi, Modern Sanat Müzesidir. New York Şehri 5 bölümden oluşur,Manhattan,Brooklyn,Bronx,Queens,Staten Island. Her biri o kadar büyüktür ki, aslında kendi başlarına şehir olabilecek 5 bölümdür.

New York şehrinin her bir köşesinde keşfedilecek birşeyler vardır. Hayallerinizin ötesinde bir şehirdir. Neredeyse 50 ulusun bulunduğu bu şehir ülkenin en kozmopolit şehridir.

Dünyanın en eski metro hattı New York metro hattının toplam 48 hattı vardır. Bu sayede şehirde ulaşamayacağınız bir nokta olmayacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Okul birçok ulusun en çok tercih ettiği lokasyondadır. Okulda en çok bulunan uluslararası öğrenciler ise şu ülkelere ayrılmaktadır; Brezilya, Kolombiya, Şili, Çin, Türkiye, Almanya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Kore ve Tayvan.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA