Berlitz Dublin Dil Okulu

Berlitz Dublin Dil Okulu, 1900 yılında kurulmuştur. Okul, binlerce öğrencinin İngilizce eğitiminde hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için mükemmel bir geçmişe sahiptir. İrlanda’da uygun maliyetli ve kaliteli İngilizce eğitimi için rahatlıkla tercih edilebilecek okullardan olan Berlitz, öğrenci dostu öğretmenleri ve aynı sınıfta belli sayıda öğrenciye eğitim vererek izlediği bire bir eğitim modeliyle modern butik okullar arasında yer almaktadır.

Berlitz Dublin dil okulu, Dublin’in merkezinde, şık Grafton Street alışveriş bölgesine beş dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bina genelinde ücretsiz Wi-Fi ‘den faydalanabilirsiniz.

Berlitz Dublin dil okulu ücretleri ödenmesinde kolaylık sağlamak için PayToStudy ile çalışmaktadır. Bu şekilde masraflara gerek kalmadan eğitim ücretinizi ödeyebilmektesiniz.

BERLITZ DUBLİN DİL OKULU FİYATLARI

İrlanda’da dil okulu fiyatları göz önüne alındığında Berlitz Dublin programları diğer okullara nazaran karşımıza daha düşük ücretler çıkmaktadır. ELT öğrencilerine özel yıl boyu süren ve %30’lara varan indirimler, ayrıca 25 hafta ve üzeri dil eğitiminizde çalışma izninizin olması da hesaba katılırsa İrlanda’da dil eğitiminizi çok uygun maliyetlerle alabilirsiniz. İrlanda dil okulu fiyatları ve Berlitz dil okulu güncel indirimleri hakkında ücretsiz bilgi almak için bilgi istek formumuzu doldurabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Berlitz Dublin, öğrencilerin ihtiyacına göre uyarlanabilen çok çeşitli İngilizce kurslarına sahiptir. Dil eğitiminiz konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız okulun size sunduğu kurs seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Berlitz Dublin’de dil kursu programları şöyledir;

Genel İngilizce

İletişim Becerileri
İş İngilizcesi
Yoğun İngilizce Kursu
Akademik İngilizce
Kariyer Geliştirme ve Staj
Demi Pair – Aile yanında konaklama ile ingilizce eğitimi

IELTS Hazırlık

Cambrige Sınavına Hazırlık
1 aylık ve 3 aylık Kariyer Geliştirme Kursu
Öğretmenlik Eğitimi
Spor ve Kültür Dersleri ile İngilizce Kursu
Aile ve Çocukları Kapsayan Kurslar

Yönetici İngilizce Kursları

İş İngilizcesi Becerileri
İş İngilizcesi Uzmanlığı
Özel Ders
Yoğun Program
Yönetici – Grup Dersi
Havacılık İngilizcesi
Askeri İngilizce

Akademik Yıl Programları

Genel İngilizce + Cambridge Hazırlık
Genel İngilizce + IELTS Sınavına Hazırlık
Genel İngilizce + PET Sınavına Hazırlık
Genel İngilizce + FCE Sınavına Hazırlık
Genel İngilizce + CAE Sınavına Hazırlık

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İrlanda’da dil eğitimi için Berlitz Dublin dil kursunu seçen öğrenciler, okulun organize ettiği bir çok etkinlikten ücretsiz olarak faydalanabilirler. Okulun tüm sınıflarında T.V olmasının yanı sıra, internet erişimli bilgisayar odası, kafeterya, öğrenciler için mutfak ve kütüphane gibi alanlara sahip olan okulda haftanın belirli günleri ücretsiz müze gezileri, şehir turu, önemli günlerde eğlenceli partiler ve konuşma grupları düzenlenmektedir.

KONAKLAMA

İrlanda ‘da dil eğitimi için Berlitz dil okulunu tercih ettiğinizde konaklama seçiminizi, eğitim merkezinizden çok uzakta olmayan ve tercihen toplu taşıma araçlarına yakın olan mekânları seçmenizi öneririz. Dublin ‘de konaklama seçenekleriniz geniştir. Aile yanında konaklama, öğrenci apartları, öğrenci yurtları, kiralık evler ve oteller olmak üzere seçenekler bulunmaktadır.

Aile Yanında Konaklama

Aile yanında konaklama, Dublin bölgesinde ve İrlanda aile hayatını deneyimlemek istiyorsanız sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Böylece İngilizce dil becerilerinizi sınıf dışında pratik yapabileceğinizi garanti edebilirsiniz. Öğrencilerin konakladıkları aileler, düzenli olarak okulun görevli personeli tarafından ziyaret edilmektedir.

Okulun, sizin için bağlantı kurduğu ailelerin tümü Dublin bölgesinde yaşamaktadır. Öğrenciler ev sahibi aile ve okul arasında toplu taşıma araçlarıyla (otobüs, tramvay veya tren) ortalama 30 dakikalık bir yolculuk yaparak eğitim merkezine ulaşabilmektedir.
Konaklamanıza , kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları da öğle yemeği dâhildir. Kahvaltı genellikle mısır gevreği ve tosttan oluşmaktadır. Öğle yemeği için öğrenciler genellikle sandviç, salata veya çorba tarzı gıdalar tüketmektedirler. İrlanda’da ana yemek akşam yemeğidir. Akşam yemeği genellikle her gece taze olarak hazırlanmaktadır.

Bazı ev sahibi aileler, vejetaryen gibi özel diyetler sunmaktan mutluluk duymaktadırlar. Yemek zamanları, ailenizle oturup o gün okulda öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri pratik yapmak için harika bir fırsattır. Birlikte kalacağınız aile size uygun çalışma ortamını sağlamaktadır. Öğrencilere kendi anahtarları verilmektedir. Tüm ailelerin internet erişimi vardır.

Ailenizden memnun kalmadığınız takdirde konaklama yöneticisi ile konuşarak, ev sahibi aileye bir hafta önceden haber verilmek suretiyle değişiklik yapılabilmektedir.

Apart Dairede Konaklama

Bu daireler, öğrencilerin kendi yemeklerini pişirebilecekleri bir mutfağa sahiptir. Öğrenci daireleri ortak veya özel banyoludur. Dairenizi kiraladığınızda size nevresim ve havlu temin edilmektedir.

Öğrenci Yurdu

Berlitz Dublin, yurtlarla anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Yurtlar mutfaklı olup yıl boyunca öğrenciler için odalar mevcuttur. Okulun anlaşmalı olduğu yurtlar mükemmel olanaklara sahip modern konaklama birimleridir.

Kiralık Daireler

Berlitz Dublin Dil Okulu, en az 6 ay kalan öğrenciler için kendi evlerini veya dairelerini kiralamayı tercih eden ev sahipleri ile anlaşarak size uygun bir konaklama yeri bulma konusunda yardım etmektedir. Daire kiralamak isteyen öğrencilerimiz okula varıştan sonra okulun yetkili birimi ile görüşüp bilgi alabilirler, ancak kısa süreli kurslarda ev kiralamanın kolay olmadığını ve kira ücretlerinin yüksek olabileceğini mutaka göz önünde bulundurmalısınız.

DUBLİN ŞEHRİ

Dublin 1.5 milyondan fazla nüfusa sahip hareketli bir şehirdir. Modern mimarisiyle ünlüdür. Dublin Körfezi’nin ağzında yer alan Liffey nehri, şehrin içinden geçmektedir. Şehirdeki otobüs turlarına katılarak Dublin‘i keşfedebilir, rehberler sayesinde gezdiğiniz yerlerin hikâyelerini dinleyebilirsiniz.

Yeni arkadaşlarınızla Dublin‘de sinemaya gidebilir ya da parklarda yürüyüş yapabilirsiniz. Şehir genelinde gece kulüpleri, stand-up kulüpleri, tiyatrolar, müzeler ve galeriler de bulunmaktadır. Yani okuldaki İngilizce derslerinizden arta kalan vaktinizde yapabileceğiniz birçok seçeneğe sahipsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl, Berlitz Dublin İngilizce Dil Okulu ‘nda binlerce öğrenci dil becerilerini geliştirmektedir. İrlanda dışında farklı ülkelerden öğrencilerin kurslara katılım oranları değişiklik göstermektedir. İrlanda’da dil eğitiminin son yıllarda popüler olması sebebiyle Dublin’de her ne kadar bir çok farklı kursta Türk öğrenciler bulunsa da, Berlitz dil okulunda diğer okullara nazaran daha az sayıda Türk öğrenci bulunması, uluslararası öğrencilerle daha yoğun iletişime geçmeniz ve İngilizce pratiği yapmanız açısından son derece önemlidir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA