Erken Başvuru Neden Önemli?

Erken Başvuru Neden Önemli?

En popüler iş ve bölge seçenekleri, kontenjanları en çabuk dolanlardır. Hızlı hareket ederek en popüler işlere başvuru yapabilirsiniz.

Work and Travel programına katılım inanılmaz bir hızla büyürken, Türkiye dünyanın en büyük WAT marketlerinden biri olmaya başladı. Bu yoğun katılım nedeniyle programa doğrudan hizmet veren sponsor kuruluşlar gibi, konsolosluklar, havayolu şirketleri gibi yan hizmet veren kuruluşlar da önemli zorluklarla karşılaşıyor. Türkiye’de öğrencilerin çoğunun Work and Travel programını bir yaz programı olarak görüp başvuru ve işlemlere geç (Ocak ayı ve sonrasında!) başlaması nedeniyle ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bu nedenle erken kayıt yaptırmak artık “hayati öneme” sahiptir.

Erken kayıt Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında kayıt olmak demektir. Ocak ayından itibaren kayıt yaptıran öğrenciler erken kayıt avantajlarından yararlanamayabilir.

Erken kayıt, evrak teslimi ve ödeme tamamlama indirimlerinden yararlanın.

Erken kayıt dönemi içinde kayıt olup, belge ve ödemelerini tamamlayan öğrencilerimize özel indirimimizden yararlanın, daha gitmeden para kazanmaya başlayın!

ELT İş Fuarlarına Katılarak İşverenlerle Yüz yüze Görüşün!

En güvenli work and travel deneyimi için işveren ve sponsor kuruluş yetkilisiyle yüz yüze görüşmeniz önerilir. Sponsor kuruluşlar iş fuarlarına önceden belirlenmiş sınırlı bir kontenjanla gelirler. İş fuarları genellikle Şubat ayında yapılır ve fuarlar için çok fazla öğrenci katılım talebinde bulunur. Fuara kabul edilecek olan öğrenciler başvuru tarihlerine göre kabul edilerek, öncelik erken kayıt yaptırmış olan öğrencilere verilir. Fuarlara katılmak için mutlaka erken kayıt yaptırmalısınız.

Erken kayıt yaptırmak demek sadece indirim anlamına gelmiyor. Erken kayıt olarak hem önemli maddi tasarruf sağlayacak, hem de çıkması muhtemel birçok sorunu daha oluşmadan önleyeceksiniz.

En popüler, en büyük işletmeler kontenjanlarını en çabuk dolduran iş seçenekleridir.

Büyük eğlence parkları, otel, resort, casino ve restaurant zincirleri kadrolarını mümkün olduğunca erken bir tarihte, tercihen Şubat ayının sonuna kadar doldurmayı tercih ederler. Bu nedenle erken kayıt döneminde kayıt yaptıran öğrenciler büyük ve popüler işletmelerde işe girerler ve genellikle çok daha iyi bir WAT sezonu geçirirler.

İşlemleriniz erken tamamlansın, Vize başvurunuz işkenceye dönüşmesin!

Öğrencilerin çoğu geç kayıt yaptırdığı için vize görüşmelerinin %75’i Nisan ve Mayıs aylarına yığılmaktadır. Bu durum özellikle geçtiğimiz sezonlarda çok önemli sorunlara yol açmış, çok sayıda öğrenci ya istedikleri tarihlerde görüşmeye girememiş ya da vize randevusu alamadıkları için Haziran sonuna hatta Temmuz ayına kadar vize görüşmesi beklemişlerdir.Bu nedenle işlerine geç başlayan öğrenciler aynı zamanda işe alınmama tehlikesiyle de karşı karşıya kalabilmektedir. Lütfen mümkün olan en kısa zamanda kayıt olun ve vize başvurunuzu en erken tarihte yapın.

Uçak biletiniz ekonomik olur!

Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artar ve bu artış oranı %70lere kadar varabilir. Vize başvurunuzu erken yaparsanız, biletinizi de erken alır ve önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz.