Dublin City University Dil Okulu

Dublin City University 1992 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana 30.000’i aşkın öğrenciye eğitim vermiş ve onları hayata hazırlamıştır. Bünyelerinde yer alan İngilizce okulu ile öğrencilere dil eğitimi vermektedirler. Dublin City University eğitim alanında aldığı ödüller ile tanınmaktadır. ELT Ireland, ACELS, MEI Ireland, Trinity College London, Education in IRELAND ve World University Rankings tarafından akredite edilmektedir.

Öğrenciler üniversite kampüsünden gönüllerince faydalanma hakkına sahiptirler. Kampüsün içerisinde banka, spor salonları, bilgisayar salonları, restoran ve bahçeler, kütüphaneler ve tiyatro salonları bulunmaktadır.

Öğrenciler eğitim süresince; kariyer planlama, konuşma sınıfları, alışveriş gezileri, bowling, dans, müze ve şehir gezileri gibi aktivitelerle keyifli vakit geçirirken kendi eğitimlerini pratik hale getirebilirler. Dublin City University öğrencilere ömür boyu hatırlanacak deneyimler kazandırmayı garanti eder.

Dublin City University School English Dil Eğitimleri

Akademik Yıl Programı
Uzun süreli çalışmalar için uygundur. Maliyeti oldukça düşüktür. Yılın herhangi bir zamanında başlanabilmektedir. Sınav dersleri ücretsiz olarak alınabilmektedir. Toplam süresi 25 haftadır. Seviye şartı aranmamaktadır. Haftada 20 saat ders yapılır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenciye yer verilmektedir. Öğrenciler programa kayıt olduklarında ekstra sınıflardan, sosyal programlardan ve kampüs tesislerinden ücretsiz olarak faydalanabilirler. Kursun bitiminde öğrencilere sertifika verilmektedir. Dileyen öğrenciler bu kursa katıldıktan sonra Dublin City Universty’e lisans veya yüksek lisans için başvuruda bulunabilirler. Okul uluslararası kulvarda oldukça kaliteli bir dil eğitimi vermektedir.

Genel İngilizce Programları
İngilizceyi akıcı bir biçimde kullanabilmeyi hedefleyen kişiler için uygundur. Ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilmektedir. En az bir hafta katılım sağlanabilen bu programlarda seviye şartı aranmaz. Haftada 20 saat ders yapılmaktadır.

Kısa dönem İngilizce Kursu
5 veya 10 hafta süresince alınabilir. Yaz aylarında yapılmaktadır. Orta seviyede İngilizce bilginizin olması gerekmektedir. Haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Üniversitede hazırlık okuma zorunluluğu bulunan öğrencilerin başlangıçta bu programa katılmaları tavsiye edilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları
Uluslararası kariyer hedefi olan kişilere yöneliktir. Ticari iletişim becerileri ve şirket içi faaliyetler konusunda kendinizi geliştirmenizi sağlamaktadır. Ortak amaçları güden kişileri bir araya getirmektedir. Bu sayede portföyünüzü de geliştirmenizi sağlamaktadır. Toplamda iki hafta sürmektedir. Orta üst seviyede İngilizce bilginizin olması şarttır. En fazla 15 kişinin bulunduğu sınıflarda eğitim alabileceğiniz gibi birebir derslerle de alabilirsiniz.

Akademik Amaçlı İngilizce Kursları
Kısa dönemli kurslardır. 3 hafta sürmektedir. Öğrencilerin akademik hayatta ihtiyaç duyacakları becerileri mümkün olan en kısa sürede geliştirmeleri hedeflenmektir. Ağustos ayında yani akademik dönemin başında düzenlenmektedir. Üst ve orta seviyede öğrenciler için uygundur. Haftada 20 saat ders 15 kişilik sınıflarda yapılır.

Sınavlara Hazırlık Kursları
Öğrenciler TOEIC, Cambridge FCE ve CAE kurslarına Dublin City University ‘de hazırlanabilirler. Akademik hayatın içerisinde yer alan bu kurslara katılmak öğrencilere hedeflerini daha iyi belirlemelerinde yardımcı olur. Sınavların gerektirdiği bilgi ve beceriler öğrencilere kazandırılmaktadır. Kompozisyon yazma, konuşma, okuma, anlama ve dinleme becerileri katılım sağlanacak sınava en uygun eğitim metodu ile öğrenciye aktarılmaktadır. Kurslarda aynı zamanda öğrenciler zamanı iyi kullanmak konusunda da eğitilirler.

Dublin City University School English Konaklama

Şehre gelen öğrenciler, yabancı öğrencilere ayrılan kampüs yurtlarında veya aile yanında konaklayabilirler. Yurtlar kız ve erkek öğrencilerin karma olarak yaşadıkları yerlerdir. Bunun akılda bulundurulması faydalı olacaktır. Aile yanında konaklama seçeneği oldukça caziptir. İrlandalı bir aile ile konaklama yapmak öğrenciye pratik yapma şansı sağlayacaktır. Öğrencilerin emanet edildiği aileler üniversite tarafından sürekli denetim altında tutulmaktadır.