GENEL BİLGİLER

1981 yılında kurulan CEL dil okulları öğrencilere kurulduğu yıldan bu yana yüksek kalitede dil kursları ve sınav hazırlık kursları sunmaktadır. Okul, Amerika’da California şehrinde San Diego, Pacific Beach ve Santa Monica olmak üzere 3 merkezde eğitim vermektedir. Deneyimli bir öğretim kadrosuna sahip olan CEL dil okulları düşük mevcutlu sınıflarda eğitim sunar. CEL dil okulları CEA (Commission of English Language Accreditation) onaylıdır.

CEL Los Angeles dil okulu Santa Monica’ da Willshire Bulvarında yer almaktadır. Okulda modern teknoloji le donatılmış sınıflarda eğitim verilir. Okulda 11 adet sınıf, öğrenciler için ortak alanlar, internet erişimi ve bilgisayar odası bulunmaktadır. Dersler interaktif bir şekilde işlenir. CEL dil okullarının kullandığı interaktif öğretim yöntemleri öğrencilerin öğrenme potansiyellerini daha da artırmaktadır. Tecrübeli CEL öğretmenleri, öğrenci hizmetleri servisi öğrencilerin her türlü sorun ve talebine anında cevap vermektedir.

Los Angeles’ ta kaliteli ve ekonomik dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun fiyatlı dil okulu seçenekleri arasında yer alır.

CEL LOS ANGELES DİL OKULU FİYATLARI

CEL dil okulları ELT öğrencilerine özel indirimli fiyatlar sunmaktadır. Yılın her dönemi devam eden indirimli fiyatlarla CEL Los Angeles dil okulunda dil eğitimi alabilirsiniz. Okulun kurs, konaklama ve diğer hizmetleri ile ilgili fiyatları ile ilgili sizlere özel tekliflerimizi inceleyebilmek için size en yakın ELT ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

CEL dil okulları Los Angeles’ ta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı kurs seçenekleri sunmaktadır. Kurs süreleri ve başlangıç tarihleri esnektir. Bireysel dil gereksinimlerinize göre kendinize en uygun olan kurs türünü seçebilirsiniz.

Genel İngilizce / Intensive Plus

Bu kurs programı haftada 24 ders Genel İngilizce eğitimini içermektedir. Eğitimler ortalama 7, maksimum 12 kişilik sınıflarda verilir. Temel seviyeden ileri seviyeye kadar her seviyeye uygundur. Dilbilgisi, konuşma, yazma, anlama, dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu kurs türüne katılım için minimum yaş sınırı 16’dır. Her ders süresi 45 dakikadır.

Genel İngilizce / Super Intensive Plus

Super Intensive Plus kurs seçeneği haftada 30 derslik eğitimden oluşmaktadır. Eğitimler 7 kişilik küçük sınıflarda verilir, maksimum sınıf mevcutları 12 kişiden oluşur. Kurslar her Pazartesi başlamaktadır. Temel seviyeden ileri seviyeye kadar her türlü dil seviyesi için uygundur. Bu programda öğrencilerin konuşma, yazma, anlama, dinleme, telaffuz ve gramer bilgilerini geliştirmeye yönelik eğitim verilmektedir. Dersler hafta içi sabah saat 08:45- 14:00 arasında yapılır.

Akademik Yıl Kursu

Bu kurs programının minimum süresi 24 haftadır. Amerika’ da uzun süreli dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla tercih ettiği kurs türüdür. Akademik yıl İngilizce kursu öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerine ve akademik başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bir müfredatı kapsar. Bu program ile öğrenciler okuma, yazma, anlama, dinleme ve dil bilgisi alanlarında akıcılık kazanır ve kendilerini hızla geliştirirler. Kurs programının içeriği Genel İngilizce kursu ile aynıdır. Ancak bu programda öğrencilere atanan mentorler tarafından akademik danışmanlık hizmeti verilir. Sınıf mevcutları da az olduğu için her öğrenciye bireysel ilgi gösterilir. Bu kursa katılım için minimum yaş sınırı 16’dır. Akademik yıl kurs programında haftada 24 ya da 30 ders şeklinde eğitim verilir.

TOEFL Sınav Hazırlık

Toefl sınavı Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere de dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede 9000’den fazla üniversite ve yüksek okul tarafından kabul gören saygın bir dil yeterlilik sınavıdır. Bu sınav İngilizce konuşulan ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçer. CEL TOEFL hazırlık kursu yalnızca öğrencilerin sınava odaklanmalarını sağlar. Deneyimli öğretmen kadrosu öğrencilere sınavda başarılı olabilmeleri için gerekli stratejileri ve test tekniklerini öğretirler. Bu kursa katılım için gerekli minimum İngilizce seviyesi C1’dir. Haftada 26 ders ya da haftada 30 ders olan kurs programlarından size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Özel Dersler

CEL dil okulları alanında tecrübeli uzman bir öğretmen ile bire bir ders almak isteyen öğrenciler için bu programı sunmaktadır. Bire bir dersler her öğrencinin öğrenme seviyesine ve dil hedeflerine uygun şekilde tasarlanmaktadır. İster konuşma pratiği ister İş İngilizcesi konusunda dil becerilerinizi geliştirmek isteyin öğretmenleriniz size her türlü desteği sunacak ve size belirli aralıklarla geri bildirimlerde bulunacaklardır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Dil öğreniminde en etkili yol şüphesiz öğrendiklerinizi gerçek hayata aktarmak ve pratik yapmaktan geçer. Bunun farkında olan CEL yetkilileri de öğrencilerin sınıf dışındaki zamanlarını verimli geçirmeleri ve pratik yapabilmeleri için aktivite ve geziler düzenlemektedir. Venice Beach ve Santa Monica sörf kursları, Grand Canyon&Las Vegaz gezisi, Beverly Hills ve Hollywood turu, Universal Studios gezisi bu aktivite ve gezilere örnektir.

KONAKLAMA

CEL Los Angeles dil okulları ELT öğrencileri için farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

İngilizcesini yerel bir ailenin yanında kalıp pratik yapmak ve kültürü ile beraber öğrenmek isteyen öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir. Bu şekilde Amerikan kültürünü de yakından tanıma fırsatı yakayabilirsiniz. Aileler Santa Monica ve Los Angeles’ ta yaşayan ailelerdir ve okula ortama mesafeleri otobüs ile 40-50 dakika arası sürmektedir. Maksimum uzaklık ise toplu taşıma ile 75 dakikadır. Evlerin büyük çoğunluğunda ücretsiz wifi mevcuttur. İsteğinize göre kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon aile yanı konaklama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Odalar tek kişiliktir.

Paylaşımlı Apart Daireler

Uluslararası öğrencilerle aynı ortamda konaklayıp hızlıca arkadaş edinmek isteyen öğrenciler ya da özgürlüklerine düşkün olanların tercihi paylaşımlı apart dairelerdir. Okula, alışveriş merkezlerine, restoranlara, barlara, kafeteryalara yakın mesafede yer alır. Tek. Çift ve dört kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Okula otobüs ile 30-40 dakika mesafede yer alır. Apartmanlarda tam donanımlı mutfak, ortak alanlar, wifi bulunur. Ortak alanlar haftada bir kez temizlenir. Çamaşır yıkama olanları da mevcuttur. Apart dairelerde konaklamak için minimum yaş sınırı 18’ dir.

Student House / Öğrenci evi

Öğrenci evlerinde 8 adet yatak odası ve 4 adet banyo bulunur. Diğer öğrenciler ile beraber büyük bir evde konaklamak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. Odalar tek ya da çift kişiliktir. Öğrenci evi Santa Monica’ da yer alır. Okula toplu taşıma ile ortalama 15 dakika uzaklıktadır. Marketlere, restoranlara ve otobüs durağına ise yürüme mesafesindedir.

Öğrenci evlerinde tam donanımlı mutfak, klima, Netflix, ücretsiz internet erişimi, bisiklet kiralama servisi gibi olanalar mevcuttur. Aylık 50 Usd’ ye park yeri hizmeti de alabilirsiniz. Evler haftada bir kez temizlenir, çamaşır yıkama olanakları ücretsizdir.

LOS ANGELES ŞEHRİ HAKKINDA

Los Angeles Amerika’nın en güzel en hareketli şehirlerinden biridir. Yaklaşık 4 milyon olan nüfusuyla Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biridir. Los Angeles’ ta İngilizcenin yanı sıra en fazla konuşulan dil İspanyolcadır. Dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrenci yüksek öğrenim ve dil eğitimi için Los Angeles’ı tercih etmektedir. Amerika’nın en ünlü okullarından UCLA Los Angeles şehrinde yer almaktadır. Los Angeles’ta Akdeniz iklimi hakimdir. Hava sıcaklıkları yazın ortalama 35 , kış aylarında ise 18 derece civarındadır. Los Angeles’ a Türkiye’den direk uçuşlar mevcut olup ortalama uçuş süresi 13 saat civarındadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 17 -18 saate kadar çıkabilir.

Los Angeles şehri geniş bir alana yayılmış bir şehirdir, bu nedenle de şehirde mesafeler birbirinden uzaktır. Bu sebeple şehir içinde ulaşımın en kolay yolu arabadır, araba satın alma ya da kiralama fiyatları pahalı değildir. Toplu taşıma çok fazla tercih edilmez, taksi ücretleri pahalıdır.

Los Angeles’ta Nereleri Görmelisiniz?

Venice Beach: Los Angeles denilince ilk akla gelen şüphesiz uçsuz bucaksız plajlardır. Dünyaca ünlü Venice Plajını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Venice Beach aynı zamanda Los Angeles’ın eğlence merkezi. Venice Beach’ e geldiğinizde Venedik Kanalını da gezebilir gondolla kanal turu yapabilirsiniz.

Santa Monica Pier: Santa Monica Beach Los Angeles’ın en ünlü plajlarından, aynı zamanda gün boyunca gezip eğlenebileceğiniz alış veriş yapabileceğiniz  3rd Street Promenade’ye de oldukça yakındır. Sahil Güvenlik isimli film burada çekilmiştir.

Malibu: Hollywood starlarının okyanus kıyısında evlerinin yer aldığı bu ünlü plajı sörf yapmak için tercih edebilirsiniz.

Hollywood: Dünyanın en ünlü filmlerinin yapıldığı Hollywood’da Holywood Bulvarı ve Walk of Fame’yi ( Hollywood Şöhret Yolu ) mutlaka görmelisiniz.

Griffith Observatory Park: Amerika’nın en büyük parklarından biridir. Buradan tüm şehri izleyebilirsiniz.

Universal Studios: Los Angeles’ın en büyük film stüdyosudur. Burada dünyaca ünlü filmlerin setlerini gezebilir içinde bulunan eğlence parkında gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

CEL Los Angeles dil okulları uluslararası öğrenci çeşitliliği açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Okulda ortalama 40 farklı ülkeden gelen öğrenci dil eğitimi almaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA