BRIGHTON’da Dil Eğitimi

BRIGHTON’da Dil Eğitimi

ELT ile BRIGHTON’da Dil Eğitimi

“Deniz kıyısındaki Londra’ya hoş geldiniz! İngiltere’nin en canlı sahil şehri olan Brighton’ın, cafeleri, restoranları, barları, alışveriş merkezleri, ve tabii ki sahip olduğu genç ve dinamik nüfusuyla bu ünvanı sonuna kadar hak ettiğine yakından şahit olacaksınız.

Londra’ya trenle sadece 1 saat uzaklıkta olan Brighton girişinden itibaren insanı büyüleyen, geniş yollarının iki tarafına dizilmiş müstakil evlerle dolu bir şehir. Üstelik İngiltere’nin en güneşli iklimlerinden birine sahip olan Brighton’da heryer yürüyüş mesafesinde!

Denize girmek, sahilde güneşlenmek, spor yapmak, bir şeyler atıştırmak ya da sevdiğiniz müzik eşliğinde dans etmek… Yapmak istediğiniz her neyse Brighton size fırsatlar sunacaktır. Brighton’un birbirinden değişik ve güzel eğlence mekanlarında vaktin nasıl geçtiğini anlamayacak, özgürlüğün ne demek olduğunu bir kez daha hatırlayacaksınız

Yıl boyu festivallere ev sahipliği yapan şehirde aslında festival havası hiç bitmez. Kendinizi eğlenceli bir festivalin tam ortasında hissetmek için o muhteşem sahile çıkmanız yeterli.

Ev sahipliği yaptığı üniversite ve dil okulları sebebiyle geniş bir öğrenci nüfusuna sahip olan şehirde kendinizi asla yalnız hissetmeyecek, eğlenmek için her zaman birilerini bulacaksınız.

Eğlencenin yanı sıra alışveriş konusunda da bir cennet olan Brighton’ın farklı alışveriş imkanlarından faydalanmayı da ihmal etmeyin. Brighton’da hem dünyaca ünlü markaları bulabilir, hem de sokaktaki tezgahlardan son moda kıyafetleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Kimilerine göre Brighton alışveriş yapmak ve yemek içmek için dünyanın en uygun yerlerindendir.

Buraya kadar gelmişken Brighton’ın tarihsel güzelliklerini görmeden dönmek olmaz. Tarih kokan güzelliğiyle Royal Pavilion sizleri bekliyor.

Brighton’da boş vakitlerinizi nasıl değerlendirirseniz değerlendirin emin olun geziniz bitip de eve döndüğünüzde bu şirin şehri çok özleyecek, ilk fırsatta geri dönmek isteyeceksiniz…

Kraliyet Ailesi ile birlikte üst düzey Ingiliz toplumunun, sosyetesinin, aristokratlarının tercihi Brighton’dır. Brighton adeta soyluluğun simgesi haline gelmiştir. Brighton’a her zaman en gözde olarak bakılmıştır. Çünkü birçok spor kulüplerin merkezlerinin, ünlü restoranların ve en önemlisi Avrupa’nın en hareketli gece hayatı burada olmasıdır. Brighton 21. yy. ve İngiltere’nin en popüler şehirlerinden biri olmuştur.

Eğer mimariye biraz ilginiz varsa Kraliyet köşkü ilginizi çekebilir. Bina 18 yüzyılda”Prince of Wales” için özel olarak inşa edilmiştir Bina moghul mimarisi tarzındadır. Palmiye ağaçları ve Hint tarzında yapılmış olan harika köşkler size 19 yüzyılın İngiliz mimarisini tanıtır.

Yürüyüş için en ideal yer Pier Sarayının liman caddesidir. Bu renkli caddede patlamış mısır, balık ve patates cipsi satılır. Ayrıca burada; Oyun salonları, barlar ve harika gece kulüpleri bulunur.

Brighton’nın orijinalliği bozulmamıştır. Burası balıkçılar şehri’nin sömürgeleştirilmesinden sonra Kraliyet ailesi ve aristokratların ilgisini çekmiştir. Winding Lanes’da balıkçılarıyla ünlenmiştir. Brighton da birçok bar, antika dükkanı, kitap evleri bulabilirsiniz.

Brighton, Londra’ya yakın bir kent olduğundan dolayı hızla büyümektedir. Kent Londra’ya trenle (merkez tren istasyonu) kırk beş dakika uzaklıktadır.