Munich Business School

Munich Business School (Münih İşletme Okulu), 1991 yılında kurulmuş olan prestijli bir işletme okuludur. Bavyera’da bulunan okul, dünya genelinde tanınan, saygın üniversitelerle işbirliği yaparak öğrencilerine uluslararası bir eğitim fırsatı sunar. Munich Business School, yüksek kaliteli işletme eğitimi ve iş dünyası bağlantıları ile tanınır.

Munich Business School, iş dünyasının farklı alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için Uluslararası İşletme alanında zengin bir müfredat sunar. İşletme, pazarlama, finans, yönetim, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik gibi konularda uzmanlaşabilirsiniz. Ayrıca, yüksek lisans programları arasında MBA ve Executive MBA gibi seçenekler de bulunur.

Neden Münih İşletme Okulu?

Münih İşletme Okulu’nun diğer işletme okullarından farklı kılan bazı önemli özellikler bulunur. İşte neden MBS’yi tercih etmeniz gerektiğine dair bazı nedenler:

Yüksek Kaliteli Eğitim: Münih İşletme Okulu, işletme eğitiminde yüksek kaliteli eğitim sunar. Deneyimli öğretim kadrosu ve güncel müfredatıyla öğrencilere en iyi eğitimi sunar.

İş Dünyası Bağlantıları: Okul, iş dünyası ile güçlü bağlantılara sahiptir. Bu sayede staj ve iş fırsatları konusunda büyük avantajlar elde edersiniz.

Küçük Sınıflar: MBS, size bireysel ve kişisel destek sunar. Küçük sınıf mevcutları, öğretim görevlileriyle doğrudan iletişim kurma olanağı sağlar ve zengin bir öğrenme deneyimine katkıda bulunur.

Bölümleri ve Ücretleri

ProgramSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Lisans Bölümleri
Uluslararası İşletme611400
Yüksek Lisans Bölümleri
Uluslararası İşletme416000
İnovasyon ve Girişimcilik416000
Uluslararası Pazarlama ve Marka Yönetimi416000
Spor Yönetimi ve İletişim416000
MBA416000

Uluslararası İşletme Lisans Programı

MBS Uluslararası İşletme lisans programı, uluslararası yönetim alanında bir kariyere hazırlanmanız için tasarlanmıştır. Program hem iki dilli (%70 Almanca, %30 İngilizce) hem de sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.

Programın içeriği; işletme yönetiminin temellerinden pazarlamaya, insan kaynaklarından lojistiğe, liderlikten vergi hukukuna kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Dersler, Almanya ve farklı ülkelerde gerçekleştirilen çeşitli stajlarla desteklenir. Program kapsamında, biri toplumsal odaklı bir proje diğeri de bir start-up projesi olmak üzere iki projeyi başarıyla tamamlamanız gerekir. Öğrenciler isterlerse, okulun dördüncü dönemini, uluslararası partner üniversitelerinden birinde geçirebilmektedir.

Münih İşletme Okulu, eğitimde bütünsel bir yaklaşıma sahiptir. Program size, sadece gerekli uzmanlık bilgilerini değil, aynı zamanda iş dünyası için hayati öneme sahip olan yazılı ve sözlü iletişim becerilerini, dijital yetenekleri ve kültürlerarası iletişim becerilerini kazandırmayı amaçlar.

Neden Münih?

Münih, gelenek ve modernliğin eşsiz bir şekilde harmanlandığı ender şehirlerden biridir. 1810 yılında ilk defa kutlanan Oktoberfest, şehrin imajında Siemens ve Microsoft binalarının yenilikçi mimarisi kadar etkili bir rol oynamaktadır.

Münih, uluslararası bir şehirdir. Yaklaşık 180 farklı ülkeden insan, Bavyera’nın başkentini evleri olarak kabul etmektedir. Özellikle gençler için bir cazibe merkezi olan Münih, “Almanya’nın çok kültürlü başkenti” unvanını almak için Berlin’le sıkı bir yarış içindedir.

Şehir, Almanya’nın en önemli iş merkezlerinden biridir. İnovatif start-up’lar, orta ölçekli gizli şampiyonlar ve küresel operasyonlara sahip şirketler de dahil olmak üzere binlercce firma Münih’in ayrılmaz bir parçasıdır.

Münih, yaşam kalitesi açısından üstün bir deneyim sunar ve uluslararası karşılaştırmalarda daima ilk sıralarda yer alır. Şehir, sunduğu fırsatlarla sadece Almanya’nın değil, tüm Avrupa’nın en cazip yaşam alanlarından biri olarak kabul edilir.

Münih, kültürel ve tarihi açıdan zengin bir geçmişe sahiptir. Her köşesinde tarih kokusu ve tarihi eserler bulunur. Şehir, zengin müzeleri, sanat galerileri ve kültürel etkinlikleriyle her zaman ziyaretçilerine ilham verir. Tarihi sokaklarında yürürken, eski ve yeni unsurların mükemmel bir şekilde bir arada bulunduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Münih’te sıkılmanız imkansızdır. Şehir; şık mekanlara, muhteşem alışveriş merkezlerine, sayısız etkinliğe ve sınırsız yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır. Eğlence, alışveriş ve spor aktiviteleri konusunda sınırsız seçenekler sunar.

Münih, Almanya’nın merkezinde yer alması nedeniyle Avrupa’nın dört bir yanına kolayca seyahat edebilme imkanı sunar. Aynı zamanda uluslararası havaalanlarına yakınlığı sayesinde dünya genelindeki destinasyonlara rahatça ulaşabilirsiniz. München Hauptbahnhof, şehri çevreleyen güzel bölgelere kolayca erişim sağlar.

Video

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA