Dublin Cultural Institute

Dublin Cultural Institute

Dublin Cultural Institute Dil Okulu

2004 yılında kurulan dil okulu, kurulduğu günden bu yana Dublin’de eğitim dünyasının önde gelen merkezleri arasında yer almıştır. 2015 yılında High Schools International bünyesine geçiş yapan okul yüksek standartlarda eğitim anlayışı ile ön plana çıkmaktadır. High Schools International’in kurucusu Declan Millar eğitim hayatında oldukça uzun süredir bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da iş ortakları bulunan dil okulu öğrencilerine birçok avantajın kapılarını açmaktadır. Dublin Cultural Institute, O’Connell Caddesinin köşesinde yer almaktadır. Liffey Nehri’de aynı zamanda merkezin bulunduğu yere komşudur. Okulun lokasyonu öğrencilerin ulaşımı için oldukça elverişlidir. Kentin en önemli noktalarına kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Dublin Cultural Institute’in ders verdiği bina tarihi eser kapsamında yer almaktadır. 1916 yılında gerçekleşen Paskalya Yükselişi’nde önemli bir rol üstlenen bu bina şehir için oldukça önemlidir.

Dublin Cultural Institute, son teknoloji ile donatılmış 7 sınıfta ders vermektedir. Okul içerisinde öğrencilerin sınırsız olarak kullanım sağlayabilecekleri kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır. Kendi bilgisayarı olmayan öğrenciler için okul faydalanabilecekleri bilgisayarlar sunmaktadır. Öğrencilerin ders saatleri dışında da ders çalışabilmeleri için etüt sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilerin faydalanabilmeleri için kurulmuş sinema odası hafta içi her gün kullanılabilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin dinlenmesi için hazırlanan odalarda kahve, çay ve bisküvi gibi ikramlar ücretsiz olarak öğrencilere sunulmaktadır.

Dublin Cultural Institute Dil Eğitimleri

Dublin Cultural Institute, başlangıçtan ileri seviyeye kadar olan eğitimleri ile oldukça başarılıdır. Yapılan kurslar öğrencilerin dili kullanma becerilerini en iyi şekilde geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Dil eğitimi için gelen her öğrenciye bir danışman atanmaktadır. Bu danışman öğrencisinin gelişimini okulda kaldığı süre boyunca takip ederek gerekli noktalarda yardımcı olmaktadır. Her seviye için hazırlanan özel ders kitabı sayesinde öğrenciler hiçbir zaman kaynaksız kalmayacaklardır.

Dersler 60 dakika sürmektedir. Gelen her öğrenci ile başlangıçta Dublin ve okul ile ilgili tanıtım turu düzenlenmektedir. Daha sonra her öğrenci bir seviye tespit sınavına katılmaktadır. Bu sayede hangi kursa başlayacağı ve nelere ihtiyaç duyduğu belirlenmektedir. Öğrencilere aynı zamanda bir karşılama paketi hediye edilmektedir. Bu paket içerisinde; DCI öğrenci el kitabı, Dublin ve bölge haritaları, bireysel ihtiyaç analiz testi yer almaktadır. Seviye tespit sınavları her iki haftada bir tekrar edilecektir. DCI’da verilen derslere 17 yaşından büyük herkes yararlanabilir.

Genel İngilizce Kursları
En az 1 hafta süre ile katılım sağlayabileceğiniz bu kurlarda haftada 15, 20, 25 veya 30 saat olarak ders alabilirsiniz. Başlangıç seviyesinden itibaren katılabilir İngilizcede hızla ilerleme kaydedebilirsiniz.

Birebir İngilizce Kursları
Öğrencilerin dilediği süre boyunca alabilecekleri bu kurslar derslerinin zamanını ve çeşidini kendi belirlemek isteyen öğrencilere uygundur. Kişisel programınıza göre düzenleyebileceğiniz bu derslerde bir veya iki kişi ders alabilirsiniz.

Akşam Kursları
Öğrencilerin haftada 5 saat olarak alabilecekleri bu derslerde haftada 2 ders yapılmaktadır. Gündüz okula devam etmek zorunda olan veya çalışan kişiler için uygundur.

Dublin Cultural Institute’de Konaklama

Dil eğitimi için Dublin Cultural Institute’e gelen öğrenciler konaklama için, ev sahibi ailelerin yanını, kendi dairelerini ve pansiyonları tercih edebilirler. Dublin’de öğrencilere konaklama fırsatı sağlayan aileler sıcakkanlı ve yardımsever yapıları ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda öğrenciler konaklamalarından memnun kalmaları için bu aileler sürekli denetim altında tutulmaktadır. Öğrenciler aile yanında konaklarken kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri gibi dilerlerse tam pansiyon seçeneği sayesinde aile tarafından yapılan yemeklerden de tüketebileceklerdir. Okula hizmet sağlayan aileler okula oldukça yakın bir mesafede hizmet vermektedirler. Bunun yanı sıra ev ve pansiyonlar da okula oldukça yakındır.