GENEL BİLGİLER

St Giles dil okulu 1955 yılında Londra Soho ‘da kurulmuş olup, 1978 yılında Eastbourne şubesini açmıştır. Kaliteli eğitimi sayesinde kurulduğu günden itibaren büyüyen okulun günümüzde İngiltere, Amerika ve Kanada’nın pek çok yerinde şubesi bulunmaktadır. Bugün İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk aklına gelen okullardan biri olan St. Giles dil okulunun ılıman iklimi seven öğrencileri için St. GilesEastbourne şubesi memnuniyetin üst düzey olduğu yerdir. Aynı zamanda okul British Council tarafından akredite edilmiş ve English UK üyeliği bulunmaktadır.

St. Giles Eastbourne, şirin binası ve binayı çevreleyen geniş bahçesi ile her yıl uluslararası pek çok öğrenciye hizmet vermektedir. Okul binasının merkezde bulunması öğrencilerin burayı tercih etmesinde oldukça etkilidir.

Ortalama 10 kişilik sınıflarda öğrencilerin modern materyaller ile en iyi şekilde eğitim almalarını hedeflenir.

ST. GILES EASTBOURNE DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk olarak tercihlerinden biri olan St.GilesEastbourne’da yüksek kalite dil eğitimini uygun fiyatlar ile sunarak öğrenci memnuniyetini üst seviyelere taşımıştır. Uygun fiyatları dışında okul yıl boyu %25-30 civarında indirim uygulamaktadır. Okul fiyatları ve promosyonları hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm ELT ofislerimizden alabilirsiniz.

Aşağıda okulun sunduğu İngilizce dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

St.Giles Eastbourne dil okulunda, her seviyede İngilizceye sahip öğrencilerin ihtiyaçlarına göre İngilizce programlar sunmaktadır.

Genel İngilizce

Her seviyeden öğrenci programa katılabilmektedir.Haftada 15 saat olarak verilen derslerde öğrenciler günlük hayatta kullanılan basit diyalogları öğrendiği gibi ve İngilizce okuma, yazma, konuşma, dinleme becerilerini hızlı bir şekilde geliştirebilmektedirler.

Yoğun İngilizce

Haftada 28 ders alabileceğiniz yoğun programda öğrenciler konuşma, yazma, dinleme, okuma gibi becerilerini daha hızlı bir şekilde geliştirme fırsatını elde ederler. Öğrenciler eksik olduğu konularda öğretmenleri ile daha fazla çalışma saatine erişebilmektedirler.

IELTS ve Cambridge Sınavına Hazırlık

Daha çok yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen programda, alanında uzman öğretmenler ile öğrencilerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanması hedeflenir. B1 ve üzeri seviyede öğrenciler katılabilmektedir.

İş İngilizcesi

İş hayatında daha çok kullanılan kelimeler, diyaloglar, müzakere, CV ve E-posta hazırlama gibi konular da eğitim alan öğrenciler iş dünyasında kendilerini daha iyi ifade etme becerisini elde etmiş olacaklardır. Ayrıca öğrencilere iş İngilizcesi programını genel İngilizce ile birlikte almaları da mümkündür.

Genel İngilizce + Staj

Genel İngilizce eğitimi sonrası öğrencilere gönüllü olarak Brighton ya da Londra’da staj yapma imkanı sunulmaktadır. Bu program ile öğrenciler ilerlettikleri İngilizcelerini iş ortamında kullanarak etkin bir şekilde iletişim kurmayı öğrenmiş olacaklardır.

Birebir Özel Dersler

Sınıfta yapılan grup dersler dışında öğrenciler birebir olarak İngilizce konusundaki tüm eksikliklerini okulun uzman öğretmenleri ile beraber tamamlayabilmektedir.

Junior Grup

16 yaş altı öğrenciler için hazırlanan programda, öğrenciler yaz tatillerini hem İngilizce öğrenerek, hem de sosyal aktiviteler ile eğlenceli geçirirler.  Ayrıca pek çok ulustan arkadaş edinme fırsatı yakalamış olurlar.

Bu programla dışında uzun süreli olarak İngilizce eğitim alan öğrenciler belirli bir seviyeye geldiklerinde St. Giles Eastbourne ile anlaşma içerisindeki INTO aracılığı ile pek çok üniversiteye direkt olarak yerleştirilebilmektedirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de kaliteli eğitim almak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak tercih ettiği St.Giles dil okulu, eğitimde öğrenci memnuniyetine önem verdiği kadar sunduğu sosyal aktiviteler ile de öğrenci memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedefler.

Eastbourne şehrindeki birçok tarihi yapıları, müzeleri, kiliseleri, tabi güzellikteki park ve plajları yakından tanıtan geziler düzenlediği gibi,öğrencilerin İngiltere’nin diğer popüler şehirlerini de görme fırsatı yaratacak turlar düzenlemektedir. Hafta içerisinde sinema geceleri, bowling turnuvaları gibi aktiviteler ile öğrenciler eğlenceli vakit geçirmektedirler.

   Ayrıca şehirde düzenlenen festivaller yerli yabancı pek çok öğrencinin yoğun ilgi odağıdır.

KONAKLAMA

St.Giles Eastbourne dil okulları öğrencilerine aile yanı , öğrenci yurtları ve otel olmak üzere 3 çeşit konaklama seçeneği sunmaktadır.

Okulun büyük titizlikle seçtiği aileler yanında kalan öğrencilerin kişisel ihtiyaçları dışındaki tüm eşyaları aile tarafında kendisini temin edilmektedir. Ailenin kuralları çerçevesinde öğrenci özgürce ev ortamının rahatlığını aile ile birlikte paylaşabilmektedir.

Aile yanında kalmak istemeyen öğrenciler için sunulan öğrenci yurtlarında, uluslararası pek çok öğrenci ile birlikte kalma şansını elde etmiş olursunuz. Yurtlarda Mutfak, banyo, salon ortak kullanım alanı iken, kendinize ait odanızda düzeniniz size aittir.

Üçüncü alternatif olarak daha konforlu bir konaklama seçeneği isteyen öğrenciler için okul anlaşmalı olduğu otel ya da pansiyonları öğrencilerin hizmetine sunmaktadır.

EASTBOURNE ŞEHRİ

Eastbourne şehri İngiltere’nin birçok şehrinin aksine ılıman bir iklime sahiptir. İngiltere’nin en fazla güneş alan şehirlerinden biridir.  Her yıl pek çok yerli ve yabancı turist tatil için Eastbourne şehrini tercih etmektedir.

Kafeleri, pubları, restoranları ile hareketli olan şehirde oldukça fazla festivaller düzenlenir. Bu festivaller sayesinde İngiliz kültürünü yakından tanıyabileceğiniz gibi uluslararası pek çok kültürü de tanıma şansı elde edersiniz.

Kentte gezebileceğiniz birçok tarihi yapı, mekan ve tabi güzellikleri ile göz dolduran plajlar ve parklar bulunmaktadır. Ulaşımın son derece kolay ve rahat olan Eastbourne’de istediğiniz mekana bisiklet, otobüs, taksi ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Eastbourne şehri İngiltere’nin en çok turist çeken kenti olduğu için dil okullarında da farklı ülkeden pek çok öğrenci ile tanışmanız bu durumun olağan sonucudur.

%33 oran ile Eastbourne dil okulunda en büyük İsviçreli öğrenciler oluşturmaktadır. İkinci sırayı %12 oran ile İtalyan öğrenciler almaktadır. %5 oranı ile Alman, Brezilyalı ve Rus öğrenciler dil okulunda yerini alırken Fransız, İspanyol ve Çek Cumhuriyetinden gelen öğrencilere %3 oran ile daha az rağbet göstermektedir. Okuldaki Türk öğrenci  oranı ise %6 civarındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA