Kracow Teknik Üniversitesi

Kracow Teknik Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi‘nin de bulunduğu Polonya’nın güzide şehirlerinden olan Krakow, Polonya’nın eski başkentlerinden biridir. Tarihin, modernliğin ve doğal güzelliklerin birleştiği şehir, geçtiğimiz yıllarda “Avrupa’nın en değeri bilinmeyen şehri” seçilmiştir. Krakow’dan geçmişten beri birçok tarihi sahneye tanık olmasından dolayı Polonya’nın kalbi olarak da söz edilmektedir. Krakow doğal ve tarihi güzellikleri sayesinde yerli ve uluslararası turizm yoluyla yılda yedi milyon turisti ağırlamaktadır. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan tarihi Kumaş Pazarı, bu kentte yer almaktadır. Ayrıca tarihi yapısı ve güzellikleriyle Krakow UNESCO tarafından “Dünya Mirası Listesi”ndeki yerini de almıştır. Krakow’da “Old Town” olarak bilinen sokak çalgıcıları, alışveriş merkezleri ve restaurantlarıyla ünlü eski şehir meydanı Avrupa’nın en büyük meydanı olarak tescillidir.

Krakow Ekonomi Üniversitesi

Başarısı istatistiklerle ispatlanmış!
Mayıs 2008’de Newsweek Poland tarafından yapılan araştırmaya göre de Polonya’daki işverenler tarafından mezunlarının yüksek standartlarda ki başarıları sayesinde “Polonya’nın en iyi üniversitesi” ünvanına layık görülmüştür ki bu da Krakow Teknoloji Üniversitesinin yüksek standartlarda verdiği eğitimin ve iş dünyası ihtiyaçlarına göre hazırlanmış kişiye özel programların başarısını en iyi şekilde göstermektedir. Üniversite 60 yıldan uzun süredir mühendislik ve mimarlık alanlarında eğitim veren bir üniversitedir ve bugüne kadar 58.000’den fazla mezun vermiştir. Mezunlarının çoğu genellikle ulusal ve uluslararası özel şirketlerde, devlet kurumlarında ve üniversitelerde ve araştırma enstitülerinde işe girebilmektedirler. Okulun Mimarlık Fakültesi “Royal Institute of British Architects and the Faculty of Mechanical Engineering” tarafından akredite edilmiştir ve alanında Polonya’nın en büyük ikinci fakültesidir. Fakültede görev yapan birçok öğretim üyesi Avrupa Komisyonu ve bir çok özel şirketin ve araştırma merkezinin de danışmanlığını yapmaktadır.

Yabancı öğrencileri en iyi şekilde ağırlıyorlar!

Krakow Teknoloji Üniversitesi aktif çalışan uluslararası ofisiyle, yabancı öğrenciler için çok güzel bir alternatif. Okul, yaptığı uluslararası anlaşmalar sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinin dışında ABD, Kanada, Meksika, Avustralya ve hatta Japonya,Tayvan, Singapur ve Güney Kore’ye kadar bir çok ülke ile ortaklaşa değişim programları organize etmektedir. Üniversite, yabancı öğrenciler için lisans, yüksek lisans ve doktora programı olarak sizlere 200’den fazla seçenek sunuyor. Bu kadar zengin seçenek arasında siz de idealleriniz doğrultusunda sizin için en iyisi olabilecek programı seçebilir ve kaliteli bir eğitim kadrosu ve donanımlı bir okul sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Kültürel ve sportif aktivitelerde 1 Numaralı Teknik Üniversite!

Dersler dışında öğrencilerin yararlanabileceği çok güzel aktiviteler de okulun kampüsünde var. Beden Eğitimi ve Spor Merkezinde iki tane spor salonu, aerobik salonu, tenis kortları, yüzme havuzu, 42 farklı spor dalı ile ilgili sportif kulüpler mevcut. Okul sosyal ve sportif alanlar da öğrencilere sunduğu faaliyetlerle tüm Krakow’daki ve Polonya’da ki teknik üniversiteler arasında şu anda ilk sırada. Krakow Teknoloji Üniversitesindeki eğitim süreniz boyunca hem çok iyi bir eğitim alacak hem de çok eğlenceli bir üniversite hayatınız olacak.

Adaptasyon sıkıntısı çekmeyeceksiniz!

Okulda Polonyalı öğrencilerin dışında bir çok Avrupa ülkesi ve ABD, Kanada, Meksika, Avustralya gibi denizaşırı ülkelerden de bir çok öğrenci bulunmaktadır. Bu yönüyle okul, öğrencilerine uluslararası bir ortamda eğitim görme şansı sunuyor. Mimarlık İngilizcesi ve teknik İngilizcenin yanında yoğunlaştırılmış lehçe kurslarıyla da okul sizler için tam donanımlı bir hazırlık programı sunuyor. Eğer Polonya yaşamı ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz de bununla ilgili okulun hazırladığı Polonya Kültürü kurslarına da katılabilirsiniz.

Öğrenciler için konaklama alternatifleri de düşünülmüş.

Krakow Teknoloji Üniversitesi, öğrencileri için 4 farklı yurtta 2200 den fazla odayla özel yurtta konaklama şansı sağlıyor. Öğrenciler paylaşımlı odalarda kalabiliyor. Yurtlar da ücretsiz internet erişim olanağı da öğrencilere sunuluyor. Dilediğiniz taktirde ELT Yurtdışı eğitim danışmanlığı üniversite yurtları için Krakow Teknoloji Üniversitesinden kabul mektubunuz gelir gelmez harekete geçip okul yurtlarından yerinizi ayırıyor.