Lexis Instituto

Lexis Instituto

24 kişilik bir ekiple 23 yılı aşkın bir süredir İspanyolca eğitimi veren Lexis Instituto her yıl 800’den fazla öğrenciyi eğitim için ağırlamaktadır. Cervantes Enstitüsü tarafından onaylı olan okul; Almanca, Fransızca, İspanyolca, İngilizce ve İtalyanca dillerinde kaliteli eğitim veren kurumlardan biri olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda Cambridge ve TELC sınav merkezidir. Lexis Instituto’nun 2 merkezi bulunmaktadır; Plaza Uncibay ve Muelle Uno. Plaza Uncibay, şehrin tarih merkezinde bulunmaktadır. Muelle Uno ise plaja oldukça yakın bir konumda lüks bir semtte yer almaktadır. Müşteri hizmetleri haftanın 5 günü Pazartesi’den Cuma’ya 9.00-20.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Lexis’e gelen öğrenciler okul merkezlerine oldukça yakın konumlarda bulunan, süpermarketlere ve şehir merkezlerine yürüme mesafesinde yer alan konaklama seçeneklerinden herhangi birini seçebilirler. Ortak kullanımlı daireler, tek kişilik veya çift kişilik odalardan oluşmaktadır. Bu dairelerde öğrencilerin, TV, çamaşır odası, nevresim takımları ve internet erişimleri okul tarafından sağlanmaktadır. Banyolar ve mutfaklar ortak kullanımlı olarak hizmet vermektedir.

Öğrenci yurtları, yarım ve tam pansiyon olarak hizmet verir. Tek, iki kişilik ve üç kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Kız – Erkek ayrı veya karma olarak hizmet veren versiyonları bulunmaktadır.

Aile yanında kalacak olan öğrenciler için tek, iki kişilik ve üç kişilik odalar mevcuttur. Yarım veya tam pansiyon olarak konaklama sağlanabilir. Evcil hayvan seven veya evcil hayvanı ile katılım sağlamak isteyen öğrencilere uygun konaklama seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler sigara içilmeyen aileleri tercih etme hakkına sahiptirler.

Genel Dersler
Haftada 20, 25 ve 30 saat ders yapılmaktadır. Her ders 55 dakika sürmektedir. Her sınıfta ortalama 5 kişi bulunmaktadır. 18 yaşından büyük öğrenciler kabul edilmektedirler.

Hobi Sınıfları
Boş vakitlerini değerlendirme amacı ile kurslara katılmak isteyen öğrenciler içindir. Haftada 2 dersten 10 derse kadar katılım sağlanabilmektedir. Sabah veya akşam kursları bulunmaktadır. 16 yaşından itibaren ebeveyn izni ile bu kurslara katılabilirsiniz.

Mesleki İspanyolca Eğitimi
Öğrencilerin istedikleri dilde mesleki kelime bilgisi ve iletişim becerilerini geliştirmeleri için verilen kurslardır. Telefon kullanımı, sunum yapmak, mülakatlar, toplantılar ve sözlü iletişim üzerinde çalışılır. Aynı zamanda resmi belge hazırlama ve e-posta üzerinden iletişim konusunda bilgiler verilir. Reklamcılık, bankacılık, ticaret, finans, işletme, hukuk, sigorta, insan kaynakları, dış ticaret ve pazarlama sektörleri için uygun eğitimlerdir. Haftada 10/20 ders arasında ders düzenlenmektedir. Her ders 45 dakika sürmektedir. Minimum B2 seviyesinde dil becerisi gerektirmektedir.

Üniversiteye Hazırlık Kursları
Haftada 20 ders yapılmaktadır. B2 seviyesindeki dil öğrencileri için uygundur. Akademik hayatta ihtiyaç duyulacak dil becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Dersler sabahları yapılmaktadır. Haziran ile ocak ayları arasında düzenlenmektedir.

Dele Sınavına Hazırlık
B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinden öğrencileri DELE sınavına hazırlayan bu kurslar, DELE sınav takvimine göre ayarlanmaktadır. Pratik yapmak için özellikle tavsiye edilen bu kurslarda haftada 10 veya 20 ders yapılmaktadır. Her pazartesi yeni sınıf açılmaktadır.

Özel Sınıflar
Kişiye özel verilen birebir derslerin yapıldığı kurslardır. İspanyolca, İngilizce ve Almanca dillerinde verilmektedir. Belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmak isteyenlere özel hazırlanmıştır. Özel dersler danışmanlar ile görüşülerek ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanmaktadır. Her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir.

Gruplara Özel Dersler
Ailecek, iş arkadaşlarınızla veya okul arkadaşlarınızla bir grup oluşturarak dil eğitimi almak istiyorsanız bu kurslar size göredir. Bronz, gümüş ve altın paket olarak üç ayrı versiyonları bulunmaktadır. Bu programların içeriğinde aktivite ve gezi programları yer almaktadır. Almanca, İspanyolca ve İngilizce üzerinden katılım sağlanabilmektedir.