Foundation

Foundation

İngiltere, Kanada, Amerika ya da Avustralya’da bir üniversite eğitimi almak istiyor fakat kendinizi hazır hissetmiyor iseniz, üzülmeyin!

University Foundation kursları ile en kısa sürede eksiklerinizi kapatabilir, dilediğiniz birçok üniversiteye doğrudan geçiş yapabilirsiniz.

Foundation programında şu alanlarda eğitim verilir

Akademik İngilizce:
Bu eğitimle öğrenciler üniversite eğitimleri boyunca sıkça ihtiyaçları olacak olan akademik metin yazma, sunum hazırlama ve seminer eğitimi alırlar.

Dil Eğitimi:
Öğrencinin İngilizce diline tam olarak hakim olmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır.

Information Technology:
Öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince birçok bilgisayar programını etkili biçimde kullanmaları gereklidir. Bu eğitim ile öğrenciler, Word, Excel, PowerPoint, Access, Internet vb. alanlarda bilgisayar eğitimi alırlar.

Çalışma becerileri:
Öğrencilere bütün eğitim hayatları boyunca ihtiyaçları olacak olan araştırma teknikleri, not alma teknikleri, akademik metin oluşturma ve sunma yöntemleri öğretilmektedir.

IELTS Hazırlık:
Bütün üniversiteler IELTS derecesi istemektedir. Bu eğitim ile öğrencilerin bu zorlu sınavdan mutlaka başarı ile çıkmaları sağlanır.

Alan bilgisi:
Foundation programının son bölümünde, öğrenciler üniversitede lisans eğitimi alacakları bölümlerle ilgili alan bilgisi eğitimi alırlar. Örneğin üniversite’de pazarlama üzerine eğitim alacak olan öğrencilere “Business Foundation Certificate” eğitimi verilen bu öğrencilerin işletme, pazarlama ve muhaebe gibi konularda giriş derslerini almaları sağlanır.

Bu sayede öğrenciler bölüme başladıklarında uyum sorunu çekmez be başarıları çok daha yüksek olur.

Foundation programları ortalama 30-32 hafta civarında sürmektedir.Başvuran öğrencilerin en az upper-intermediate (IELTS 4.5 ya da TOEFL 150) düzeyde İngilizce seviyesine sahip olması gerekmektedir.İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencilerin önce bu seviyeye gelinceye kadar dil eğitimi almaları gerekmektedir.

Foundation eğitimi, üniversitelerde alınabildiği gibi, İngiltere’de ASPECT, Embassy CES, St Giles, Amerika’da ELS ve Kanada’da ILAC ya da PLI gibi tanınmış eğitim kurumlarında alınabilir. Bu kuruluşlarda Üniversite Hazırlık Eğitimini tamamlayan öğrencilere, o ülkede diledikleri birçok üniversiteye doğrudan kayıt kabul garantisi verilmektedir.

Pre-master ve Pre-MBA programlarına eğitim kuruluşlarının orjinal katalog fiyatları ile kayıt olabilirsiniz.

ELT DANIŞMANLIK VE YERLEŞTİRME HİZMETLERİ ÜCRETSİZDİR