GENEL BİLGİLER

Emerald Cultural dil okulu günümüz temel ihtiyaçlarına göre öğrencilere kaliteli bir eğitim sunan 33 yılı aşkın süredir hizmet veren oldukça donanımlı bir okuldur. Emerald Cultural, her yıl 70’den fazla ülkeden öğrenci almakta ve Dublin’de 2000’den fazla aile ile çalışmaktadır. Emerald dil okulunda her ders 60 dakika sürmektedir ve haftanın 5 günü eğitim vermektedir. Sınıflarda maksimum 14 , minimum 9 öğrenci bulunmaktadır. Okulun minimum yaş sınırı ise 17’dir. Öğrencilere özel zengin bir aktivite program içeriği ve ücretsiz workshop ile seminer etkinlikleri bulunmaktadır. 21.yy becerileri üzerine eğitim veren bu okulun Dublin’de 6 adet ve İngiltere’de 3 adet yaz okulu olup bugüne kadar 100.000’den fazla öğrenci ağırlamıştır.

Öğrencilerin okulda boş zamanlarını değerlendirmesi için her nokta özenle düşünülmüş ve ortak çalışma alanı, kantin, dinlenme salonu gibi noktalar oluşturulmuştur.

Okul konum olarak mükemmel bir bölgede kuruludur. Geniş kampüsleri ile Dublin’in merkezinde konumlanmıştır. Okul Dublin’de tek bir alanda değil, Palmerston Park ve Merrion Square adında 2 adet okul ile hizmet vermektedir. Palmerston kampüsü merkeze ortalama 10 dakika mesafede, Merrion ise Dublin merkezinde yer almaktadır. Emerald dil okulu butik ancak İrlanda’da eğitim konusunda en iddialı okuldur. Öğrenci memnuniyeti oldukça iyi olan bu okulda dil eğitimi alan öğrenciler hedeflerine rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

FİYAT TABLOSU

Emerald Cultural dil okulu , İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için yıl boyu %20’ye varan indirimler sunmaktadır. Özellikle eğitim fiyatları öğrencilerin okul seçimlerinde en önem verdiği konudur. Emerald Cultural sunduğu bu özel fiyatlarla kaliteli bir eğitimi öğrencilere vermektedir. Erken dönemlerde ve yıl sonlarında kayıt yaptıran öğrenciler oldukça avantaj sağlamaktadır.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
EMERALD CULTURAL INSTITUTE (Dublin)
Eğitim
IELTS Kursu 680 2520 3480 4640 6960
Genel İngilizce (20) 680 2520 3480 4640 6960
Genel İngilizce (15) Öğleden Sonra 460 1720 2400 3200 4800
Yoğun İngilizce (26) 860 3200 4500 6000 9000
Konaklama
Aile Yanı ÇK-YP52020803120416062409360
Student Residence TK Oda Yemeksiz700280042005600840012600
Aile Yanı TK-YP570228034204560684010260
Diğer
Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
Sağlık Sigortası 140 140 140 140 140 140
Ders Materyali 50 50 50 50 50 50
Sınav Ücreti - TIE Exam 120
Learner Protection 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Emerald Cultural dil okulu Genel İngilizce programını kendi içinde 3 gruba ayırmıştır. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme üzerine kurulu olan bu program, öğrencilere en iyi şekilde dili öğretmek için tasarlanmıştır. Bunlardan ilki genel İngilizce programıdır. Bu program her okulda bulunan Genel İngilizce’den farklı olarak haftada 20 derstir ve her ders 60 dakika olarak sunulmaktadır. Her pazartesi kurs başlar ve her seviyeden öğrenci bu programa katılabilir. 2. olarak Birleştirilmiş Kurs mevcuttur. Bu programa katılan öğrenciler haftada 20 dersle birlikte ayrıca ek olarak 5 saat özel ders almaktadır. Bu kurs öğrencilerin eksik kalan noktalarını tamamlar ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. 3. Seçenek ise Özel Derslerdir. Belirli alanlarda öğrencinin ihtiyaç duyduğu her konuda özel olarak eğitim sunar. Zaman esnektir ve her seviyeden öğrenciye uygundur. Dileyen öğrenciler minimum 1 hafta olma koşulu ile bu programa kayıt olabilir.

Yoğun İngilizce Plus

Bu program; İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için belli alanlarda ve daha küçük sınıflarda hizmet veren bir programdır. Yoğun İngilizce Konuşma Becerileri programı öğrencilerin akıcılığı için tasarlanmış bir alt kurs olup öğrencilerin daha doğal cümlelerle konuşmasına ve kelime oluşturmalarına destek olur. Her ders 60 dakika sürer ve haftada 26 ders eğitim içermektedir. Sınıflar 9 kişiliktir ve minimum a2 seviyesinde olan öğrencilerin katılımı uygundur. Yoğun İş İngilizcesi kursu diğer bir alt kurs türü olup, bu programa katılım yapan öğrencilere iş dünyasındaki püf noktalarını, satış ve pazarlama eğitimlerini, telefon görüşmeleri ve iletişim becerilerini sunmaktadır. 3. Olarak ise Yoğun Akademik amaçlar için İngilizce programı öğrencilere verilmektedir. Öğrencileri lisans ve master eğitimleri için oldukça kaliteli şekilde hazırlayan bu kurs B2 seviyesi ve üzerindeki öğrencileri kabul etmektedir. Sınav teknikleri üzerine yoğunlaşmakla birlikte kompozisyon yazma, okuma becerileri ve raporlama üzerine en önemli noktaları öğrencilerle buluşturur.

Sınav Hazırlık Kursu

Dünya çapında geçerliliği olan ve öğrencilerin en iyi üniversitelere girişi için en önemli noktalardan bir tanesi dil yeterliliğidir. Emerald ise İrlanda’da sınav hazırlık kurslarında en iyi donanıma sahip okullardan bir tanesi olup, IELTS, TOEFL, CAMBRIDGE ESOL, TOEIC, TIE gibi sınavlar için öğrencilere en ince detayları ile eğitim vermektedir. IELTS ve Cambridge sınavlarına üzerine oldukça yoğunlaşmıştır. Emerald dil okulu, bu sınavlar için gerekli teknikleri öğrenciye sunarak, kısa sürelerde öğrencinin hedefine ulaşmasına yardımcı olur.Minimum 9, Maksimum 14 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler, bu kurslara katılabilmek için belli bir seviyede İngilizce biliyor olup bunu okulun yapacağı sınav ile kanıtlamalıdır.

Akademik Yıl Programı

Akademik Yıl programının en temel ve en ilgi çekici özelliği farklı modül ve dersleri kendi içinde birleştirmesidir. Öğrenciler Akademik yıl boyunca akademik öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve akademik hocaları tarafından düzenli olarak takip edilir. Her öğrenciye bir akademik yıl boyunca bir hoca atanır ve bu kişi öğrenciye yıl boyu rehberlik yapar, tavsiyeler verir ve en iyi verimi alması için çabalar. Beginner, Pre-İntermediate ve Elementary seviyeleri için uygundur.

Uzmanlık ve İş İngilizcesi Programı

Bu program kendi içinde Kişisel Yoğun Kurs, Profesyoneller için Mini Grup, Yoğun Birleştirilmiş Kurs ve Mesleki gelişim Programları olarak 4’e ayrılmıştır. Aslında her birinin ortak amacı kısa sürelerde profesyonel ve mesleki gelişim hedefi olan bireyleri istedikleri noktaya ulaştırmaktır. Telefon görüşmeleri, toplantılar, raporlama, problem çözme becerisi ve özel alanlarda uzmanlaşma (mühendislik, bankacılık, finans, turizm gibi) adına çeşitli kurslar düzenlemektedir.

Öğretmenler için İngilizce

Bu program, ilkokul ve ortaokul düzeyinde olup yeterli seviyede olmayan öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri için tasarlanmıştır. Öğretmenlerin bu sınıflarda ihtiyaçları olacak olan, dinleme ve konuşma becerileri, drama ve rol yapma, oyun atölyeleri, dil öğretmek için aktivite oluşturma gibi özel alanlarda eğitim almaları için dersler sunmaktadır ve bunu sunarken modern metotlar kullanılır. Minimum 2 hafta eğitim alınabilecek olan bu kursta sınıfta bulunan maksimum öğrenci sayısı 15’dir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Emerald dil okulu öğrencilere en verimli sosyal aktivite programını sunmak için elinden geleni yapmakta ve dil okulu öğrencileri haftalık programları takip ederek bunlara katılım sağlamaktadırlar. Sosyal aktiviteler; futbol turnuvaları, temalı partiler, film geceleri ve dans dersi gibi aktivitelerdir ancak bir de geniş çaplı bir gezi planı bulunmaktadır. Örneğin; Guinness Storehouse, Dublin turu, Pub akşamları, Dublin hayvanat bahçesi turu, 2 günlük Galway gezisi, Trinity College ziyareti gibi birçok tur düzenlenmektedir ve ücretli aktiviteler öğrencilerin tamamına hitap edebilecek uygunluktadır. Bu sayede İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda bolca eğlenme ve sosyalleşme imkanı olacaktır.

KONAKLAMA

Emerald Cultere dil okulu öğrencilere sadece kaliteli bir eğitim değil aynı zamanda en ince detayları ile düşünülmüş birbirinden güzel konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklaması İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencilerin öncelikli seçimi olmuştur. Hem İrlanda’da uygun maliyetlerle konaklamak hem de eğitimini kaliteli olarak almak ve okuldan sonra pratik yapabilmek için bir aile ile kalmak kesinlikle en doğru tercihlerden biri olacaktır. Emerald dil okulu Dublin’de 2000’den fazla aile ile çalışmakta ve bu aileleri en hassas biçimde seçmektedir. İrlandalı bir aile kalmak öğrencilerin dili ve kültürü en hızlı şekilde öğrenebilecekleri aynı zamanda kendi kültürünü de aktarabileceği en iyi yoldur bu sebeple konaklama seçimi yapan öğrenciler bu kriterleri kesinlikle göz önünde bulundurmalıdırlar.

Rezidans Konaklama

St. Raphaela’s Residence : Bu konaklama türü öğrencilere çift kişilik ve tek kişilik oda seçenekleri ile yıl boyu konaklama imkanı sunmaktadır. Ortak ve geniş bir salonu, çamaşır yıkama hizmetleri ve wi-fi erişimi mevcuttur.

Alexandra College : Güvenlik ve konum açısından yüksek standartlara sahip olan bu konaklama türü sadece kadın öğrencilere sunulmaktadır. Tek kişilik konaklamada kalıp kendine özel bir alan oluşturmak isteyen öğrenciler için tasarlanan bu residence, alınan dil eğitimini oldukça konforlu bir hale getirmektedir. Süpermarketlere, alışveriş noktalarına, restoran ve eczanelere yakın konumdadır. Paylaşımlı banyo ve ortak alanlara sahiptir.

Summer University Residence : Sadece Temmuz ve Ağustos aylarında konaklama yapılabilen, tek ya da çift kişilik özel banyolu odalara sahip,  tam donanımlı bir mutfak ve yaşam alanı sunan ve güvenlik açısından oldukça yüksek bir residencedir.

DUBLIN ŞEHRİ

Dublin şehrinden bahsedildiği zaman herkesin aklına yeşillik ve sıcakkanlı insanlar gelmektedir bu sebeple de Dublin herkesin merak ettiği popüler bir başkent haline gelmiştir. Tarihi yerlerinden, oldukça şık mağazalara, müzikle dolu publarından müzik ve konserlerine kadar bu şehri çekici kılan çok fazla neden vardır. Yıl boyunca çeşitli festivaller düzenlenen, birçok müzeye ev sahipliği yapan, şehirden uzaklaşmak isteyenlerin gidebileceği çok fazla sayıda parkları olan ve canlı bir hayat sunan Dublin’de, dil eğitimi alan öğrenciler çok büyük bir avantaja sahip olacaktır. Dünya’nın en iyi golf sahalarından bazıları ve yarış pistlerinin yer aldığı Dublin tenis ve at binme sporlarına da imkan sunmaktadır.

Dublin’in para birimi Euro’dur ve yaşam birçok Avrupa başkentine göre pahalıdır. Ancak Dublin bir başkent olmasına rağmen, küçük ve güvenli olması ile diğerlerinden farklıdır. Kısa mesafelerde öğrencilerin ulaşabileceği yakınında Cork, Limerick, Drogheda gibi gezilip görülmesi gereken şehirler vardır. Şehir içinde ise görülecekler yerler arasında; Dublin Hayvanat Bahçesi, Dublin Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Guinness Storehouse, Trinity College, St. Patrick’s Kathedrali, Ulusal Balmumu Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi ön sıralardadır.

Dublin’de ulaşım çoğunlukla bisiklet ile sağlanmaktadır ve öğrenciler bazı okullarda bisiklet kiralama işlemi yapabilmektedir ya da yakın mesafede olanlar yürümeyi tercih ederler. Uzun mesafelerde ise otobüs ve tramvay kullanılmaktadır. Dublin’de dil eğitimi alan öğrenciler için ulaşım konusunda seçenekler fazladır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA