ELS Dil Okulu

ELS Dil Okulu

ELS Sydney Dil Okulu

ELS Sydney, uluslararası bir dil okulu zinciri olan ELS’in Avustralya Sydney’deki köklü şubesidir. Okul, Sydney şehrinin merkezinde limana yakın bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarına, mağazalara ve turistik merkezlere yürüme mesafesindendir. Öğrencilerin yaş ortalaması 15 ila 23 yaş arasında değişkenlik göstermektedir. Sydney büyük ve gelişmiş bir şehir olarak öğrencilere konforlu bir eğitim süreci sağlamaktadır. Sydney’e dil eğitimine gelen öğrencilere Sydney Limanı’nı, Park Feribotu’nu, Plajları ve restoranları ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

ELS, Sydney’e gelen öğrencilere İngilizceyi anadili olarak konuşan ailelerin yanında konaklama hizmeti sağlanmaktadır. Bu konaklama türü, İngilizceyi ve Avusturalya geleneklerini öğrenmenin en hızlı ve güzel şeklidir. Ev sahibi aileler ELS tarafından seçilmektedir ve düzenli aralıklarla teftiş edilmektedir. Öğrenciler ev sahibi ailelerin yanında hafta içi 2 öğün, hafta sonu ise 3 öğün yemek yeme şansına sahiptirler. Evlerde tek ve çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Odalar ders çalışmanıza uygun şekilde dekore edilmiştir. Evin bölümleri aile ile olan anlaşmanıza göre kullanılabilmektedir.

ELS Sydney İngilizce Eğitim Programları

Uluslararası bir dil okulu olan ELS, Avustralya dil okulları arasında önemli bir yere sahiptir ve Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere diğer dil kurslarına nazaran avantaj olarak kullanılabilecek bir sertifika sunmaktadır. Dünya genelinde bir çok üniversite ile anlaşması olan ELS’in sertifikaları, TOEFL ve IELTS gibi uluslararası İngilizce sınavlarına benzer şekilde derecelendirme, dünya genelinde ve Avustralya’daki onlarca üniversitede geçerli olmaktadır. Bu sebeple öğrencilerimiz ELS sertifikası ile ELS’in anlaşmalı olduğu üniversitelere IELTS, TOEFL, PTE, FCE vb. sınav skorları olmasa bile direkt olarak başvurabilmektedirler.

Akademik İngilizce Programları

Bu program, Avustralya’da üniversite eğitimini İngilizce olarak almak isteyen öğrencilere uygundur. Program sonunda öğrenciye verilen ELS sertifikası ile öğrenciler, dünya çapında 650 üniversiteden birine sınavsız giriş yapabilirler. Bu belge İngilizce yeterlilik belgesidir. Bu eğitimler 3 seviyede verilir ve seviyeler 8 hafta sürmektedir. Haftada 22 saat ders verilmektedir. Sınıflar 18 kişiden fazla öğrenci kabul etmemektedir. Kompozisyon yazma, akademik okuma, not tutma, araştırma, sunum yapma gibi beceriler geliştirilir. Akademik İngilizce programlarına 16 yaşından itibaren katılım yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük öğrencilerin yalnızca aile yanında konaklama yapabileceğini unutmayınız.

Genel İngilizce Kursu

Gündüz ve akşam programları olarak ayrılmaktadır. Dinleme, konuşma, dilbilgisi, okuma, yazma ve telaffuz konularında çalışmalar yapılır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sürmektedir. Öğrenciler her seviyede maksimum 12 hafta geçirebilirler. Her sınıfta en fazla 18 öğrenci bulunmaktadır. Öğrenci vizesi ile 52 haftaya kadar katılım sağlanabilmektedir. Haftada en az 20 saat ders almak zorunludur.

IELTS Sınavına Hazırlık

ELS Sydney’de IELTS sınavına hazırlık yapabilirsiniz. Avustralya’da yüksek lisans ve lisans başvurularınız sırasında ihtiyaç duyacağınız bu sınav uluslararası geçerliliği olan bir dil sınavıdır. Sınav sırasında yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerilerinizi en iyi şekilde kullanmalısınız. Kurs başlarken seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Böylece öğrencinin uygun olduğu seviyede bir sınıfa kaydolması sağlanır. Haftada öğrenciler 20 saat zorunlu 3 saat ise isteğe bağlı ders alacaklardır. 16 yaşından büyük her öğrenci IELTS’e hazırlanabilir. Sınav hazırlığı toplamda 12 hafta sürecektir. Dersler, sınav tarihine gör başlar ve 3 saatlik seçmeli derslerde, dinleme, telaffuz veya konuşma pratiği dersleri alınabilmektedir.

Çocuklar için Tatil İngilizcesi

13 yaşından büyük öğrencilerin katılabilecekleri bu derslerde haftada 4 gün İngilizce dersi verilmektedir. Haftada 22 saat eğitim alınır. Haftada bir gün ise kültürel ve eğlenceli etkinlikler düzenlenir. Yılda 3 defa düzenlenen bu kursta öğrencilerin veli izni almaları gerekmektedir. Öğrencilerin bu derslere katılabilmek için en azından temel düzeyde İngilizce bilmeleri faydalı olacaktır. Bazı durumlarda bu kurs veli izni gerektirmektedir.

ELS Sydney’de Konaklama

18 yaşından büyük öğrencilerin konaklama yapabildiği öğrenci rezidansı okula yarım saatlik mesafede yer almaktadır. Tesisin tamamında ücretsiz internet bağlantısı bulunur. Öğrencilere temiz nevresim takımları, çamaşır ve kurutma makineleri, mutfak ve güvenlik hizmetleri sunulmaktadır. Odalar tek kişiliktir ve yemek öğrenci tarafından hazırlanmalıdır. Odalar kartla açılmaktadır ve güvenlidir. Odaların temizliği haftada 3 kez yurt görevlileri tarafından yapılmaktadır. Odalarda klima, çalışma masası, yatak ve gardırop yer alır.