Amerika’da Aşçılık Programı

blank

Mesleğinize Mükemmel Bir Amerika Deneyimi Eklemek İster misiniz?

Eğer aşçılık eğitimi aldıysanız ve 20 – 30 yaşları arasındaysanız bir yıl süreyle Amerika’nın birinci sınıf otel, resort restorant zinciri ve casinolarında aşçılık yapabilirsiniz. Amerika’da Kariyer Geliştirme programımız, hem yeni mezun olup iş deneyimi az olan aşçılara hem de birkaç yılık iş deneyimine sahip genç aşçılara mükemmel bir kariyer fırsatı sunuyor. Kariyer geliştirme programımız çerçevesinde genç aşçılar ilk deneyimlerini çok ünlü ve popüler mekanlarda edinirken, aynı zamanda mesleğin inceliklerini yabancı usta aşçılardan da öğrenme ve aşçılık niteliklerini arttırma şansı buluyorlar. Daha deneyimli adaylar ise, doğal olarak daha iyi şartlarla çalışıp, mesleki bilgi ve becerilerini hem sergilemek hem de geliştirme şansı buluyorlar. Bu avantajlara ek olarak katılımcılar oldukça iyi oranda gelir de elde ediyorlar ve İngilizcelerini geliştirebiliyorlar.

Program size ne kazandırıyor?

Amerika’da aşçılık programı katılımcılara büyük avantajlar sağlayan bir fırsat.

  1. Amerika’nın en büyük işletmelerinden bazılarında çalışma, mesleki deneyim edinme şansı
  2. Para kazanma, birikim yapma olanağı
  3. İngilizce konuşulan ortamda bir yıl çalışarak dil pratiği yapma olanağı. ( Türkiye’de dil eğitimi almak için bile bu ücretten fazlasını ödemeniz gerekiyor)
  4. Gelecekteki mesleki kariyerinizi çok olumlu etkileyecek mükemmel bir referans edinme imkanı. Bir düşünün, Türkiye’de olup da Amerika’da böyle bir işletmede çalışma deneyimi (referansı) olan ve İngilizce bilen kaç aşçı vardır!

Programa Katılım Nasıl Olacak?

Programa katılmak isteyen aşçılar ve aşçı adayları, Türkiye’de yapılacak olan bir işe alım seminerine katılacaklar ve turistik işletmelerden gelecek olan insan kaynakları yöneticileri tarafından mülakata alınacaklardır. Mülakata ek olarak adaylar, gerçek mutfak ortamında bazı mesleki testlere girecek ve kendilerinden istenilecek olan mesleki becerilerini sergileyeceklerdir. Uygun bulunan adaylara iş teklifi yapılacak ve yasal işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar işlemleri tamamlanır tamamlanmaz işbaşı yapacaklardır.

Kimler başvurabilir?

Amerika’da aşçılık programına katılacak olan adaylarda aranacak olan özellikler şöyledir

  1. 30 Yaşını aşmamış olmak.
  2. Aşçılıkla ilgili lisans eğitimi almış olmak ya da 5 yıllık iş deneyimine sahip olmak.
  3. Orta seviyede İngilizce bilmek, temel komutları anlayıp, ifade edebilmek.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank