Acsenda School of Management

Acsenda School of Management

Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletinin Vancouver şehrinde yer alan Acsenda School of Management bir yönetim ve liderlik okuludur.

Öğrencilerin günümüz koşullarındaki ihtiyaçlarını dikkate alarak küçük sınıflarda modern teknolojik araçların kullanımıyla eğitim veren üniversite, küresel işletme odaklı vizyonuyla öğrencilerini küresel işgücü piyasasına hazırlamaktadır.

Acsenda School of Management, öğrencilerin mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalarını planlayabilmeleri için resmî kurumlarla işbirliği halindedir. Ülkedeki Yeminli Mali Müşavirler Derneği (ACCA), Yeminli Muhasebeci Mali Müşavirler (CPA), Kanada Yönetim Enstitüsü (CIM) ve Uluslararası Ticaret Eğitimi Forumu (FITT) gibi kuruluşlarla işbirliği yoluyla öğrencileri mesleklerinin önde gelen isimleriyle buluşturmaktadır.

Üniversite bünyesindeki öğrenci kulüpleri de oldukça aktiftir. Acsenda School Of Management kampüsünde Muhasebe Kulübü, Uluslararası İşletme Yönetimi Kulübü ve İnsan Kaynakları Yönetim Kulübü bulunmaktadır. Öğrenciler, bu kulüplerde hayatlarını ve sosyal ortamlarını değiştirecek ve geliştirecek liderlik rollerine sahip olmakta ve girişimcilik özelliklerini geliştirmektedir.

Vancouver Şehri ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler açısından Vancouver şehri, birçok avantaja sahiptir. British Columbia eyaletinin en büyük, Kanada’nın üçüncü büyük şehri olan Vancouver, 2004 yılında Conde Nast Traveller tarafından Amerika kıtasının en iyi şehri seçilmiştir. Pasifik okyanusunun kıyısında yer alan ve ılıman iklime sahip olan bir şehirdir. Yıllık sıcaklık ortalamaları 5 ila 25 derece arasında seyreder ve benzer enlemdeki Amerika ve Avrupa şehirlerine nazaran güneş ışığından daha fazla yararlanmaktadır. İklim güzelliğinin yanı sıra coğrafi yapısı da Vancouver’da yaşamayı cazip kılmaktadır. Sahip olduğu onlarca ada ve İstanbul Boğazını andıran iç deniziyle Türkiye’den gidecek öğrencilerin asla yadırgamayacağı coğrafi özelliklere sahiptir.

Şehir içi ulaşımda gelişmiş bir toplu taşıma ağı mevcuttur. Ulaşımda otobüs, metro, tren ve deniz otobüsleri kullanılmaktadır. Öğrenciler için ücreti en uygun ve ağı en yaygın olanı ise otobüs taşımacılığıdır. Ulaşım kartına sahip bir öğrenci için aylık ulaşım ücreti yaklaşık 35 Kanada Doları tutarındadır.

Şehrin sembollerinden biri Stanley Parkı’dır. Bozulmamış doğası, sanat müzeleri, tiyatroları ve at yarışı pistleriyle bu park, okul zamanı haricinde öğrencilere keyifli zamanlar geçirme fırsatı sunmaktadır.

Acsenda School of Management Bölümleri

Acsenda School Of Management bünyesinde iki fakülte bulunmaktadır. Bunlar Bachelor of Business Administration (Lisans İşletme) ve Bachelor of Hospitality Management (Lisans Otel İşletmeciliği) fakülteleridir.

Bölümler (İngilizce)SömestrYıllık Eğitim Harcı
Lisans Bölümleri
Hospitality Management (Turizm ve Otel İşletmeciliği)8$16.240
International Business Management (Uluslararası İşletme Yönetimi)8$16.240
Human Resources Management (İnsan Kaynakları Yönetimi)8$16.240
Marketing Management (Pazarlama Yönetimi)8$16.240
Accounting (Muhasebe)8$16.240
General Management (İşletme)8$16.240

Acsenda School of Management’ta yıllık harç ücretlerini dönemlik olarak ödeme imkanı bulunmaktadır.

İşletme fakültesi bünyesinde öğrencilere muhasebe, finans, üretim, pazarlama, endüstriyel ilişkiler, hukuk, iş etiği, iş stratejisi ve insan kaynakları yönetimi gibi alanlarda dersler zorunlu olarak okutulmaktadır.

Acsenda School of Management Başvuru ve Kabul Kriterleri

Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler, Acsenda School of Management’a kabul edilmek için bazı belgeleri ve yeterlilikleri sunmakla yükümlüdür. Bunlar:

 • Geçerli bir çalışma izni ve pasaportun bir kopyası
 • Lise veya dengi bir kurumdan C + (%65) ya da daha yüksek bir dereceyle mezun olduğunu gösterir belge
 • İngilizce yeterliliği karşıladığını kanıtlayan belge
 • Matematik yeterliliğini karşıladığını kanıtlayan belge
 • İngilizce tercümesi de olan diplomalar, resmi transkriptler ve sertifikalar
 • İmzalı başvuru formu
 • 150 USD başvuru ücreti (iade edilmemektedir)
 • Mezun olunan bir önceki okulun Ulusal Akreditasyon Kurumu ya da Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş olması

Acsenda İşletme Fakültesi’nde eğitim dili İngilizcedir. Kabulden önce tüm öğrenciler dinleme, konuşma, okuma ve yazma alanlarının hepsinde İngilizce yeterliliklerini göstermelidir.

İngilizce Dil Yeterlilik testlerinden birinin başvuru tarihinden itibaren iki yıl içinde başarıyla tamamlanması gerekmektedir. Uygulanan testler şunlardır:

 • TOEFL PBT 560 veya iBT 84
 • IELTS Akademik 6.5
 • CAEL 70
 • PTE Akademik 60
 • MELAB 80
 • CLB 8
 • CEFR C1
 • Acsenda Yönetim Bilimleri Fakültesi İngilizce Seviye Belirleme Testi (EPT) 80

Acsenda School of Management Burs İmkanları

Acsenda School of Management’a başvuru yapacak Türk öğrencilere yıllık 10.000 CAD’a kadar burs alma imkanı verilmektedir. Burs başvurusunda istenen kriterler ve yeterlilikler için size en yakın ELT ofisine danışabilirsiniz.

Acsenda School of Management Çalışma İzni

Acsenda School of Management’ta eğitim alırken haftalık 40 saate kadar çalışma izniniz olacak, bu süreyi yerel ya da uluslararası bir şirkette çalışarak ve para kazanarak değerlendirebileceksiniz. Ayrıca eğitiminiz süresince alacağınız dersleri haftanın iki gününe toplayarak çalışma saatlerinizi rahatlıkla ayarlayabileceksiniz.

Özel bir okul olmasına rağmen Acsenda School of Management’tan mezun olan öğrenciler Kanada’da 3 yıla kadar çalışma izni elde etmektedirler, bu da Türk öğrencilerin bu okulu seçiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Acsenda School of Management Başvuru Tarihleri

Acsenda School Of Management’in bir eğitim yılında dört farklı giriş tarihi bulunmaktadır. Bu tarihler genel olarak Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında denk gelmektedir.

Öğrenciler isterse yıl boyunca eğitim alabilmekte; ihtiyacına uygun bir dönemde ara verebilmektedir. Farklı formatta işleyen yarıyıl sistemi ile 4 yıllık bir lisans programı 2,5 yıl ila 3 yıl arasında tamamlanabilmektedir.

Başvuru evraklarının düzenlenmesi, üniversite kaydı ve konaklama için başvuru yapılması gibi işlemler, Vancouver’da eğitim almak isteyen öğrenciler adına ELT tarafından yürütülmektedir. Bu aşamada öğrencilere stresten uzak bir şekilde sürecin keyfini çıkarmak düşmektedir.

ELT’nin 20 yıllık tecrübesiyle Acsenda School Of Management başvuru süreciniz hiç ummadığınız kadar kolay olacak. Size özel atanacak yurt dışı eğitim danışmanınız ile Vancouver’a yerleşip kampüse adım atana kadarki tüm süreçleriniz profesyonel bir anlayışla planlanacak ve organize edilecektir.

Vancouver’da Konaklama

Vancouver’da eğitim almak isteyen öğrenciler için Acsenda School of Management, şehir merkezindeki merkez kampüsünde, çeşitli yerel konaklama imkânları sunmaktadır. Bunlardan biri öğrenci evleridir. Ayrıca öğrencilerin yaşam gereksinimlerini karşılamasının en ekonomik yollarından biri de Homestay denilen Kanadalı bir aileyle birlikte yaşama uygulamasıdır. Bunların haricinde kampus dışındaki yurtlar, öğrenci rezidansları ve kiralık daireler ile öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür.

Konaklama ücretleri 700 ila 900 dolar arasında değişmektedir. Bir ailenin yanında kalma uygulaması diğer konaklama seçeneklerine kıyasla daha ekonomiktir. Okul başvurunuz esnasında ELT tüm konaklama detaylarını öğrencilerine kayıt aşamasında sunmaktadır.