GENEL BİLGİLER

The Language Gallery Dil Okulları ailesinin bir üyesi olarak İngiltere’nin doğusunda yer alan Nottingham şehrinde konumlanan The Language Gallery Nottingham Dil Okulu şehir merkezinde bulunmakta olup, aktif şehir yaşamı içinde öğrencilere rahat bir yaşam ortamı sunmaktadır. Okul, dil öğrenmeyi eğlenceli ve farklı sosyal aktivitelerle kolay hale getirmektedir. Eski adı LSBF School of English olan The Language Gallery, her seviyedeki öğrenci ve profesyonele hitap eder. Bu okulda eğitim alan öğrenciler burada İngilizce dilinden daha fazlasını öğrenirler. Öğrenciler aldıkları eğitimlerle kendilerine güven oluşturmanın yanı sıra iletişim ve liderlik becerilerini de geliştirirler.

Okulda görev yapan eğitmenler yüksek kalitede öğretmenlik standartlarına sahip olmakla birlikte CELTA ve DELTA sertifikaları bulunmaktadır. Binada 6 derslik olup, sınıflardaki öğrenci sayısı maksimum 16’dır. Ücretsiz kullanılabilen öğrenci salonu, Wi-Fi, bilgisayar odası, çeşitli oyun alanları ile bahçede eğitim İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için cazip seçeneklerdir.

THE LANGUAGE GALLERY NOTTINGHAM DİL OKULU FİYATLARI

Okul yıl boyunca fiyatlarında indirim ve kampanyalar düzenlemekte ve öğrencilere konaklama yerlerinin uygun fiyatlarla ayarlanması konusunda yardımcı olmaktadır. Havalimanı transferlerini ücretsiz bir şekilde uygulayan okulun güncel fiyatları ve ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

İngiltere dil okulları arasında kurs seçenekleri oldukça fazladır. The Language Gallery Dil Okulu’nda konuşma becerilerini güçlendirmek veya iş alanına uygun dil yeteneklerine sahip olabilmek için öğrenciler seviyelerine uygun gruplara yerleştirilirler. Tüm bunların yanı sıra bire bir dersler ile eğitimler güçlendirilmektedir.

Genel İngilizce Kursları

16 yaş ve üzeri öğrenciler için düzenlenmektedir. Genel İngilizce kursu, akıcı konuşma ve yazma, okuma ve anlama becerilerini geliştirir. Bu kurs günlük kullanım için İngilizce eğitimi vererek sosyal hayatta yabancı dil kullanma konusundaki güveni artırır. Şehirde ve eğitim ortamında yapılabilen pratikler ile eğitimdeki öğrenme ve uygulama süreci hızlanır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), yüksek öğretimde okumak için dünyanın en önemli İngilizce dil testidir. Aynı zamanda firmalara iş başvurusu yaparken ya da birçok ülkeye vize alabilmek için dil biliyor olmanın en önemli kanıtlarından biridir. Bu kurs, okuma, yazma, konuşma ve anlama bileşenlerine odaklanarak IELTS testinde başarı için gereken dili ve güveni geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Eğitim sık sık yapılan deneme sınavları ile güçlendirilir.

Seçmeli Dersler

Seçmeli dersler, seçilen dersleri yoğunlaştırmak, sahip olunan dil becerilerini geliştirmek ve derslerdeki genel ilerlemeyi geliştirmek için isteğe bağlı alınabilen ekstra derslerdir. Seçmeli ders sınıflarında öğretmenler öğrencilere daha fazla zaman ayırır ve bu sistem öğrenme sürecini hızlandırır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi için The Language Gallery dil okulunu tercih eden öğrenciler için Nottingham şehrinde her hafta düzenlenen aktiviteler ve gezilerle oluşan sosyal atmosferde, öğrenciler hızlı bir şekilde arkadaş edinmekte ve eğlenmektedirler. Hafta sonları ve tatil günleri için daha uzaktaki turistik yerlere geziler yapılmaktadır. Ayrıca hafta içi sosyal kulüp aktiviteleri de düzenlenir. Bowling, buz pateni, futbol, tenis, kürek çekme ise düzenlenen spor aktivitelerindendir.

KONAKLAMA

The Language Gallery Nottingham Dil Okulu için öğrencilerin rahatlığı, güvenliği ve konforu çok önemlidir. Konaklama seçenekleri öğrencilerin ihtiyaçları ve bütçesi için uygundur. Okul tüm öğrenciler için gerekli ayarlamaları önceden yaparak, havalimanından ücretsiz transfer hizmetleri de sunmaktadır. Konaklama yeri için birçok seçenek bulunur.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneği samimi bir ev ortamında yaşarken, İngilizceyi geliştirmek için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Aile ortamı öğrencilere, sınıf dışında gündelik bir ortamda İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatı verir. Aynı zamanda İngiliz yaşam ve kültürünü daha iyi tanımaya olanak sağlar.

Öğrenci Yurtları

Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle tanışma şansına sahip olup, daha bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci yurtlarının çoğu okula ulaşımının kolay olması için merkezi konumlar da bulunmaktadır.

Paylaşımlı ve Stüdyo Daireler

Öğrencilerin kendi yemeklerini yapabilecekleri bu konaklama türünde uluslararası öğrenciler ile sosyalleşir, İngilizce pratik yapabilirler. İstenilen yerde ve bütçeye uygun apartman dairelerini okul öğrenciler için ayarlarlar. Ayrıca şehir merkezinde bulunan stüdyo daireler de çiftler için uygun bir seçenektir.

NOTTINGHAM ŞEHRİ

İngiltere’nin doğusunda yer alan Nottingham şehir merkezi Leen Nehri boyunca uzanır. Kozmopolit bir şehir olmasının yanında, eğitim ve yaşamak için idealdir. İngiltere’de dil eğitimi için öğrenciler tarafından tercih edilen şehirlerden biridir. İki üniversiteye sahip olmasına rağmen öğrenci şehri olarak anılan, küçük, şirin bir şehirdir. Market Square, Victoria Center, Broadmarsh şehirdeki belli başlı alışveriş merkezleridir. Caves, Nottingham Castle, Jerusalem ve doğal Kisherwood ormanları görülmesi gereken yerleridir. Şehir kültür ve sosyal hayat bakımından da oldukça ileri seviyededir. Tiyatroları, sanat galerileri gibi şehirde kültür ve sanata çok fazla değer verilir. Nottingham şehir merkezinde Nottingham Playhouse ve Tiyatro Royal isimli geniş kapasiteli tiyatrolar bulunmaktadır. Hem yerel hem dünya mutfaklarından yemek çeşitlerinin olduğu Nottingham’da damak tadına uygun lezzetler kolayca bulunabilir. Ayrıca şehirde çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır. Bu kafe ve restoranlarda çok değişik konseptlere rastlanabilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA