Konaklama Çözümleri

Viyana’da yüksek lisans yapan öğrencilere değişik konaklama seçenekleri sunuyoruz.

Viyana’da öğrencilerin oldukça çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehirde uluslar arası öğrenciler için çok sayıda öğrenci yurtları bulunmaktadır ve bu yurtların fiyatları yaklaşık olarak 200-300 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Bu yurtlarda konaklamak isteyen öğrenciler genellikle bir sonraki dönem için rezervasyon yaptırarak yer bulabilmektedirler. Yurtlardaki mevcut kontenjanlar ve öncelik Viyana’da halihazırda eğitim gören öğrencilere verildiği için Türkiye’den başvuru yapıp giden öğrencilerin bu yurtlara yerleşmesi nadiren görülen bir durumdur.

Apart daireler kaliteli ve ekonomik konaklama sağlıyor.

Viyana’da öğrenciler için en sık ve hızlı konaklama çözümü öğrencilerin kullanımı için çok müsait olan apart dairelerdir.Apart daireler genellikle 25-50 m2 kullanım alanına sahip olup dairelerin kiraları da büyüklükleri ile doğru orantı göstermektedir. Tek kişilik bir konaklama için öğrenciler ortalama 350-380 Euro öderken, çift kişilik dairelerde bu miktar 250-300 Euro aralığındadır.

Viyana’da belirlenen konaklama tipine göre öğrenciler bir kişi için ortalama 1350 Euro gibi bir depozito ödemesi yaparlar. Öğrenciler konaklamalarından çıkışlarını yaptıklarında yaptıkları depozito tutarını geri almaktadırlar.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank