Vincent Pol Üniversitesi (Wyższa Szkoła Społeczno – Vincent Pol University)

Vincent Pol Üniversitesi (VPU), Polonya’nın doğusunda Lublin’de bulunan özel bir üniversitedir. Okul, Avrupa Birliğince tanınan Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini vermek üzere Polonya Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığınca onaylanmıştır ve Vincent Pol’dan alınan diplomalar küresel olarak tanınmaktadır. İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için İngilizce hazırlık programı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz hazırlık eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra istedikleri lisans ya da yüksek lisans programlarında eğitim alabilmektedir.

Vincent Pol University, 2000 yılında kurulmuştur ve %40’ından fazlası uluslararası olmak üzere yaklaşık 4.500 öğrenciye sahiptir. Okulun popülerliği her geçen yıl daha fazla artmaktadır.

Altmış farklı ülkeden gelen öğrencileriyle uluslararası bir üniversite olan Vincent Pol’de yabancı öğrenciler için uluslararası öğrenci ofisi bulunmakta ve öğrencilerin oryantasyon ve alışma sürecindeki resmi prosedürleriyle öğrenci mentörleri ilgilenmektedir.

Vincent Pol Üniversitesi, mesleki hedeflerine ulaşmak ve İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden biridir. Eğitiminiz süresince kazanacağınız bilgi, beceri ve deneyimler; yaşam becerilerinizi ve mesleki seviyenizi üst düzeylere taşıyacaktır.

Kampüs ve Fakülteler

Vincent Pol University ana kampüs binası, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanmış özel donanımlı ve modern sınıflara sahiptir. Sınıflar, maksimum konfor ve güvenlik için klima ve kamera sistemi ile donatılmıştır.

Kampüs binasında yaklaşık 22 bin ciltlik zengin bir kütüphane, yenilikçi laboratuvarlar, yüzme havuzu, aerobik salonu, çeşitli spor aktiviteleri için salonlar ile konferans ve kültürel etkinlikler için anfi tiyatro salonu bulunmaktadır.

Kampüs içerisinde ücretsiz Wi-Fi bağlantısı ile kaliteli ve uygun fiyatlı yemek ve atıştırmalıklar sunan yemekhane ve kantinler yer almaktadır.

Vincent Pol University İngilizce Hazırlık Eğitimi

Polonya’nın Lublin şehrinde bulunan Vincent Pol Üniversitesi, ana dili İngilizce olmayan, Vincent Pol Üniversitesinde veya farklı bir üniversitede eğitim almak isteyen, hatta sadece İngilizce dil seviyesini geliştirmek isteyen öğrencilere etkili bir İngilizce hazırlık eğitimi sunuyor. Hazırlık kursları, ana dili İngilizce olmayan bütün öğrencilere açıktır. Hazırlık kursları öğrenciye genel ve akademik İngilizce olmak üzere geniş kapsamlı bir eğitim, okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yapma imkânı sunuyor.

Hazırlık eğitimi alan öğrenciler bir yıl boyunca toplamda 600 saat İngilizce eğitimi alıyor. Dersler ekim ayında başlıyor ve haziran ayında sona eriyor.

İngiltere Diploması

Vincent Pol Üniversitesi Lubnin’deki eğitiminizin ilk iki yılını, Turizm ve Otelcilik bölümünde veya Spor Bilimleri bölümünde başarılı bir şekilde tamamlarsanız son yılınızı İngiltere’de Bedfordshire veya Northampton üniversitelerinde tamamlayıp İngiltere diplomasına sahip olabilirsiniz.

Konaklama Çözümleri

Okulun öğrencilere sunmuş olduğu dört farklı özel yurt seçeneği mevcuttur. Kendi isteğinize göre tek veya çift kişilik, internet erişimi olan odalarda kalabilirsiniz. Ücretler yurttan yurda ve oda tipinize göre değişiklik göstermekte olup en uygun yurt seçeneğinde, çift kişilik konaklamalar aşağı yukarı aylık 120€ – 160€ civarındadır.

Vincent Pol University Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

Ön Kayıt Ücreti: € 200

BölümlerSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)Başlangıç
Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık Programı2€ 2.000Ekim
İngilizce Hazırlık Programı2€ 2.000Mart
İngilizce Hazırlık Programı1€ 1000Mart
İngilizce Hazırlık Programı – Yaz Kursu3 ay€ 1000Temmuz
Lisans Bölümleri – BSc (İngilizce)
Tourism and Hospitality Management (Turizm ve Konaklama İşletmeciliği)6€ 2.300Ekim – Şubat
Beauty Science (Güzellik Bilimleri)6€ 2.500Ekim – Şubat
International Business Management (Uluslararası İşletme Yönetimi)6€ 2.500Ekim – Şubat
Nursing (Hemşirelik)6€ 3.300Ekim – Şubat
Physiotherapy (Fizyoterapi – 5 senelik lisans ve master programı)10€ 3.100Ekim – Şubat
Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)
International Tourism (Uluslararası Turizm)4€ 3.100Ekim – Şubat
Nursing (Hemşirelik)4€ 3.600Ekim – Şubat

Güzellik Bilimleri

Güzellik Bilimi, güzellik bakımı tekniklerinin bir bilgisidir. Bu alanda eğitim alan öğrencileri güzellik tedavileri ve uygun kozmetikleri yönetmelerine olanak sağlar. Güzellik bilimleri alanında lisans eğitimi almanın asıl amacı, hem teorik hem de pratik bilgisi olan, profesyonel kariyerleri için hazır elamanlar yetiştirmek üzere eğitim vermektir. Eğitimler son derece kalifiye ve deneyimli personeller tarafından, profesyonel bir şekilde donatılmış laboratuvarlarda verilmektedir. Programın eğitim süresi 3 yıldır. Eğitim süresince öğrenciler çok fazla pratik yapma şansı bulur. Hatta pratik yapmaya ilk yıllarında başlarlar.

Uluslararası İşletme Yönetimi

Uluslararası İşletme Yönetimi programı, öğrencilerini uluslararası herhangi bir ülke veya kültürde başarılı bir şekilde çalışacak profesyoneller olarak yetiştirmeyi amaçlar. Okulda eğitim alıp mezun olmuş öğrencilerine pazarlama, satış, finans, kalite ve yönetim alanlarında kapsamlı bir şekilde işletme ve ekonomi bilgisi sağlar. Eğitim süresi 3 yıldır. İşletme yönetimi programı yüksek kalitedeki öğretici kadrosu, saygın akademik ve profesyonel eğitmenleri ile çok geniş bir kadroya sahiptir. Okulda dersler ve seminerler deneyimli ve kalifiye personeller tarafından verilir. Öğrenciler eğitim süreleri boyunca hem teorik derslere hem de pratik eğitim derslerine katılırlar. Grup projeleri ile yönetici özellikleri, durum çalışmaları ve işletme gibi simülasyon eğitimleri yaparlar.

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Turizm ve Otel işletmeciliği, dünyada en hızlı büyüyen sektördür ve global ekonomide çok önemli bir rol oynar. Öğrencilere mükemmel iş olanakları sunar. Bu bölümde eğitim alan öğrencileri, konaklama sektöründe çeşitli kuruluşlarda, mutfak alanlarında, konaklama ve ilgili servislerde yöneticilik yapacak şekilde eğitir. Programın eğitim süresi 3 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerin Turizm İşletmeciliği veya Otel işletmeciliği bölümlerinden birini seçme olanakları bulunur. Okulda alacağınız eğitim öğrencilere sadece geleneksel eğitim konularını değil, bunun yanı sıra gezi rehberliği, turist rehberliği gibi pratik yaparak deneyim elde edebileceğiniz programlar sunar.

Vincent Pol Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kataloğunu görüntüleyin ya da indirin

Vincent Pol Üniversitesi

Vincent Pol Üniversitesi
Vincent Pol Üniversitesi
Vincent Pol Üniversitesi
Vincent Pol Üniversitesi
Vincent Pol Üniversitesi
Vincent Pol Üniversitesi