Polonya Üniversitelerine Yatay Geçiş

Polonya Üniversitelerine Yatay Geçiş

Bölümünüze prestijli Polonya üniversitelerinde devam edin, Avrupa Birliği diplomasıyla mezun olmanın avantajlarını yaşayın!

İyi bir bölüm okuyor olmak kadar kaliteli bir üniversitede eğitim alıyor olmak ve alacak olduğunuz diplomanın uluslararası geçerliliği de çok önemlidir. Avrupa ülkelerinde eğitim almanın birçok avantajını yaşamak ve bir Avrupa Birliği diploması almak istiyorsanız Polonya Üniversiteleri bunun için gerçekten de iyi bir seçimdir.

2004 yılında Avrupa Birliğine katılan Polonya’da birçok alan gibi eğiti sektörü de inanılmaz bir değişim gösterdi. Halihazırda güçlü bir akademik geleneğe sahip olan Polonya üniversiteleri, Avrupa Birliği sürecinde çok önemli kalite standartlarına ulaştı. Bu nedenle dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler prestijli ve kaliteki bir eğitim ve bir Avrupa Birliği diploması için Polonya’ya geliyorlar.

Eğitiminize Polonya’da devam etmeniz için birçok önemli neden sayılabilir. Bunlardan belki de en önemlisi Avrupa kültürü içinde, Avrupalı öğrencilerle birlikte eğitim almak ve uluslararası bir ortamda yetişmenin size kazandıracağı vizyondur.Alacak olduğunuz kaliteli eğitim ve AB diploması gelecekte size önemli kapıları açacak ve tercih edilmeniz önemli avantajlar sağlayacaktır.

Polonya gerek eğitim gerekse yakam ve konaklama maliyetleri bakımından oldukça ekonomik bir ülkedir. Bu nedenle alacak olduğunuz eğitim size büyük bir külfet getirmeyecek, bunun karşılığında da önemli kazanımlarınız olacaktır.

Kimler Başvurabilir ?

Yatay geçiş başvuruları genellikle Hazırlık, birinci ve ikinci sınıf öğrencileri içindir. Bazı durumlarda üçüncü sınıf öğrencileri de kabul edilmektedir.

Ne zaman başvurmalıyım?

Yatay geçiş için işlemlere Mayıs ayından itibaren başlayabilirsiniz. Bunu izleyen Eylül ayında eğitiminize başlarsınız.

ELT bana hangi konularda destek olacak?

Vize işlemlerinizin başından sonuna kadar mükemmel bir hizmet veriyoruz. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin ELT Polonya temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve konaklama belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Polonya”da ELT temsilcisi tarafından karşılanıp evinize ve okulunuza götürülmenizde ELT hep yanınızda olacak.

Ne kadar dersiminin (Kredimin) sayılacağını önceden öğrenebilir miyim?

Çoğu ülkede mevcut standart uygulamaya göre üniversiteye kabul edildikten sonra, sahip olduğunuz not dökümü belgenizi üniversiteye sunarak, aldığınız kredilerin sayılmasını talep edersiniz. Bu talebiniz ve aldığınız eğitim incelenir ve size hangi derslerden muaf olduğunuzu bildirilerek eğitime başlamanız sağlanır. Ülkeler arası yatay geçişlerde kredilerinizin bir kısmının kabul edilmeyebileceği gerçeğine hazır olmalısınız. Çok büyük kayıplarınız olmamakla birlikte bu çok doğaldır.