Bilgi İste

The English Studio Londra

The English Studio Londra

The English Studio Dil Okulları Londra

The English Studio London, 1997 yılında Londra’da kurulan bir dil okuludur. Kurucusu Mairead Fanning’dir. 2003 yılında British Council akreditasyonunu kazanan okul merkez sayılarını arttırarak günümüzde en çok tanınan dil okullarından olmuştur. 2010 yılında, Bloomsbury Meydanı’na taşıan okul 2015 yılında Real Experience Group tarafından satın alınmıştır. British Council’in yanı sıra; ACELS, Marketing Engilish in Ireland, ALTO, Trinity College in London ve Comodo Secure tarafından da akredite edilmektedir. İngiltere dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan The English Studio, farklı ülkelerde de merkezlere sahip uluslararası bir dil okuludur.

English Studio London Kursları

Genel İngilizce Kursu
Günlük hayatta kullanılan İngilizcenin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Başlangıç seviyesinden tüm seviyelere kadar sınıfları bulunmaktadır. Haftada 15 veya 20 ders yapılmaktadır. Konuşma, telaffuz, gramer ve yazma yetenekleri geliştirilmektedir.

İş İngilizcesi Kursu
Haftada 15, 20 veya 25 saat ders verilerek yapılan bu kurslarda, CV yazma, mülakatlar, mailler, medya sunumları, iş görüşmeleri ve müşteri ilişkileri konularında pratik yapma fırsatı verilerek ders işlenmektedir. Dersleri kendi iş programınıza göre ayarlayarak katılım sağlayabilirsiniz. Bu kurslar kariyeriniz için sıçrama tahtası görevi görecektir.

Yoğun İngilizce Kursları
İngilizcede hızlı ilerleme kaydetmek isteyen kişiler için uygundur. Haftada 25 ila 30 saat ders yapılmaktadır. En kısa sürede en çok gelişme bu kurslar ile sağlanır. Başlangıç seviyesinde İngilizce bilseniz dahi bu derslere katılabilirsiniz. Başlangıçta bir seviye tespit sınavına katıldıktan sonra, düzenli ilerleme kaydedebilmeniz için ara sınavlara tabi tutulacaksınız.

Uluslararası İngilizce Sınavlarına Hazırlık
IELTS, Cambridge FCE, Cambridge CAE gibi İngilizce sınavlarına katılacaksanız bu kurslar tam size göre. Hangi sınava katılacağınız belli olduktan sonra o sınava uygun müfredatta eğitim veren kurslara katılmanız sağlanmaktadır. Cambridge Business English niteliklerini sunan bu kurslar, pratik ve eğlenceli öğrenme metotları sayesinde öğrencileri başarıya götürmektedirler.

Birebir İngilizce Dersleri
Öğrencilerin eksik hissettikleri konularda becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bu kurslarda, sabah, öğle veya akşamları ders yapılabilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda genel İngilizce, iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık kurslarının yanı sıra bu kursa katılabilirler. Ders saatleri esnektir. Kişiye özel öğrenme metotları sağlandığı için öğrencinin gelişimi hızlı olacaktır.

The English Studio London Konaklama

Londra’da dil eğitimi alacak olan öğrenciler, öğrenci yurdu, aile yanı, öğrenci evleri veya stüdyo dairelerde konaklama yapabilirler. Öğrenci yurtları haftada bir kez yurt görevlileri tarafından temizlenmektedir. Her hafta yeni bir nevresim takımı öğrencilere sağlanır. Mutfak ve banyolar ortak kullanıma sahiptir. Yalnızca süit odalarda özel banyo bulunmaktadır.

Aile yanında konaklayacak olan öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğine evde katılabilirler. Haftada bir ortak alanlar temizlenir ancak öğrenciler kendi odalarını temizlemek durumundadırlar. Mutfak ve banyo evdeki diğer bireylerle paylaşılmaktadır. Aile yanında konaklama sürekli pratik imkânı sağlamaktadır. Bu sebeple bu seçeneği değerlendirmekte fayda vardır.

Öğrenci evleri, ortak yemek odası, televizyon odası, banyo, mutfak ve bahçeli bir terasa sahiptir. Toplamda 12 kişiyi ağırlayabilen bu evlerde odalar tek kişilik veya iki kişilik olarak hizmete sunulur. Haftada bir temizlik yapılmaktadır ve nevresim takımı öğrencilere sağlanmaktadır.

Stüdyo daireler, Willesden’de bulunmaktadır. 120daire kapasitesi bulunmaktadır. Tuvalet ve banyonun dahil olduğu, mikrodalga fırın, buzdolabı, dondurucu ve internet bağlantısı hizmetinin sağlandığı dairelerdir. Haftada bir kez nevresim değişikliği ve oda temizliği imkânı vardır. Çamaşırhane kullanımı ücretlidir.

Bütün konaklama seçeneklerinde okula ulaşım oldukça kolaydır. Metro veya bisiklet kullanarak kolayca okula ulaşabilirsiniz.