GENEL BİLGİLER

LAL dil okulları, 8 ülkede 21 farklı şehirde 38 yılı aşan deneyimi ile hizmet vermektedir. Modern teknoloji ile donatılmış okullarda, öğrenme odaklı arkadaş canlısı bir atmosfer yaratılmaktadır. Sahip oldukları tüm merkezleri dünyanın önde gelen akredite kurumları tarafından onaylanmıştır.
Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla tercih ettiği şehirlerin başında gelen Londra’da da merkezi bulunan Lal dil okulları, Thames nehri kıyısında Richmond bölgesinde yer almaktadır. 2010 yılında hizmete açılan Lal Londra dil okulu, modern bir binada 10 adet sınıfa sahiptir. Bu sınıflar ortalama 12 öğrenci eğitim almaktadır. Tüm sınıflar öğrencilerin öğrenme süreçlerini hızlandırabilmek adına akıllı tahtalar ve HD ekranlarla donatılmıştır.
Okul binası içerisinde çalışma salonları, kütüphane, ücretsiz internet erişimi, bilgisayar odaları ve ücretsiz tablet erişimi bulunmaktadır. Sosyal aktiviteler ile öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren okul çalışanları, aynı zamanda öğrenciler ile de yakından ilgilenmektedir. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik birbirinden farklı programlar sunulmaktadır.

LAL LONDRA DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için Lal dil okulları, her yıl belirli dönemlerde indirimli paket programlar sunmaktadır. Bu paket programlarda kayıt ücreti, konaklama ve eğitim ücretleri dahil olacak şekilde ELT öğrencileri için en uygun fiyatlar belirlenmiştir.
Detaylı fiyat bilgisi, indirim ve güncel kampanyaları için size en yakın ELT ofisinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursları, öğrencilerin temel İngilizce yeterliliklerini geliştirmeye yönelik dizayn edilmiştir. Sınıf içerisinde öğrenci etkileşimi ve aktiviteler ile öğrencilerin öğrenme süreçleri eğlenceli hale getirilerek dil becerilerini geliştirebilmek için cesaret kazanmaları sağlanmaktadır. Haftada 15 saat ile 30 saat arası sunulan genel İngilizce kurslarına 1-52 hafta arasında katılım sağlamak mümkündür.

İş İngilizcesi

Uluslararası bir kariyer planı yapan ya da işini daha profesyonel bir seviyeye getirmeyi hedefleyen adaylar için uygun bir programdır. Sabah derslerine ek olarak iş İngilizcesini tercih eden öğrenciler, öğleden sonraları işletme, e-ticaret, finans, pazarlama, kültürler arası diyalog gibi konularda dersler verilmektedir.
Profesyoneller için İngilizce: Hukuk İngilizcesi
Uluslararası hukuk ile bağlantılı bir işte çalışan ya da hukuk alanında bir mesleğe sahip olmayı hedefleyen öğrenciler için uygun bir programdır. Hukuk İngilizcesi programında, hem yasal terimlerin öğrenilmesi için temel dersler sunulmaktadır hem de ticaret hukuku, rekabet hukuku, insan hakları gibi konularda çeşitli dersler verilmektedir.

Sınav Hazırlık

IELTS, SELT ve Cambridge sınavlarında yeterli puanları almak isteyen öğrenciler için uygun bir hazırlık programıdır. En az B1 seviyesinde İngilizce seviyesine sahip olan öğrencilerin katılabileceği sınav hazırlık programları, öğrencilere test teknikleri, uygulamalı deneme sınavları, stres yönetimi gibi konularda gelişim göstermeleri hedeflenmektedir.
Özel Kurslar: İngiliz Kültürü
Sabah derslerine ek olarak öğleden sonraki derslere tamamlayıcı olarak eklenen İngiliz kültürü dersleri, öğrencilerin İngiliz tarihi, yasal sistemi ve eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu dersler sayesinde öğrencilerin İngiliz kültürü anlayışı pekişerek zenginleşmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Lal Londra dil okulları, öğrencilerin müfredat dışı etkinlikler ile öğrenme deneyimlerini desteklemektedir. Okul içi ve okul dışı etkinlikler ile öğrencilerin sosyalleşmesi sağlanarak dil kullanımlarında cesaret kazanmaları sağlanmaktadır. Twickenham Pub Turu, Londra Kalesi gezisi, Windsor Kalesi gezisi, Thames Nehri tekne turu, Tate Modern gezisi, Bath-Brighton-Cambridge günübirlik şehir turları, sinema günleri, konuşma kulüpleri, karaoke geceleri, bu etkinliklerden bazı örneklerdir.

KONAKLAMA

İngiltere’nin başkenti Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler birçok farklı konaklama seçeneğine ulaşabilmektedir. Aile yanı konaklama öğrenciler arasında en popüler olanıdır. İngiliz kültürünün sıcak, samimi ve konuşkan ailelerinde kalma fırsatını yakalayan öğrenciler böylelikle İngilizlerini kullanma fırsatını da yakalamaktadır. Lal Londra dil okullarına yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunan aile yanı konaklamalarda, sabah kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinin yanında özel banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır.
Lal Londra dil okullarının sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden bir diğeri de öğrenci yurtları ve rezidanslarıdır.

Grosvenor Hall Öğrenci Yurdu

Lal Londra dil okulunun hemen karşısında bulunan Grosvenor Hall öğrenci yurdu, tek kişilik odalarda konaklama imkanına sahiptir. Tüm odalarda ücretsiz internet erişimi, çalışma masası, lamba ve lavabo bulunmaktadır. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrencilere kendi yemeklerini yapabilme imkanı sunulmaktadır. Yurt yakınında kafeler, restoranlar, bankalar, eczaneler ve süpermarketler bulunmaktadır.

Twickenham Öğrenci Evi

Okula toplu taşıma ile yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan Twickenham Öğrenci evleri, bağımsız bir yaşam tarzı talebi olan öğrenciler için idealdir. Çift kişilik ve tek kişilik odaların bulunduğu öğrenci evinde, ortak kullanım banyolar ve mutfak bulunmaktadır. Aynı zamanda çamaşır makinesi ve ütü de öğrencilerin kullanımı için sağlanmaktadır.

LONDRA ŞEHRİ

Kendine özgü mimarisi, çok kültürlü yapısı, müzeleri ve tarihi geçmişi ile Londra, her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Londra, aynı zamanda İngiltere’nin başkentidir.
Londra’daki metro ağı, dünyanın en gelişmiş ve en uzun ulaşım hattı olarak gösterilmektedir. İngiltere’de eğitim almak için Londra’yı tercih eden öğrenciler, Londra şehrini ve güzelliklerini keşfederken çoğunlukla şehir ulaşımını kolaylaştıran ve Londra’nın her bir tarafını saran metro ağını kullanmaktadır.

Londra şehri aynı zamanda dünyanın en yeşil şehirlerinden bir tanesidir. Şehir içerisinde bulunan yüzlerce park ve bahçelere, özellikle hafta sonları ve sıcak havalarda yoğun ilgi görmektedir.
Londra şehrinde görülmesi tavsiye edilen bazı önemli yerler:

Westminster Köprüsü: Thames nehri üzerinde yer alan Westminster köprüsü, Londra’nın birçok simgesel yerlerini görmek için eşsiz bir manzaraya sahiptir.
Hyde Park: Dünyanın en ünlü parklarından bir tanesi olan Hyde Park, yıl boyu birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.
Londra Doğa Tarihi Müzesi: Nesli tükenmiş ya da tükenmekte olan birçok canlı hakkında bilgilerin yer aldığı yaşam ve yer bilimleri örneklerinin sergilendiği ünlü bir müzedir.
Oxford Street: Avrupa’nın en ünlü ve en fazla ziyaretçinin tercih ettiği moda ve alışveriş merkezidir.
Britanya Kütüphanesi: 14 milyonun üzerinde kitaba sahip olan Britanya kütüphanesi, dünyanın en büyük ikinci kütüphanesidir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Lal Londra dil okullarında birçok farklı milletten öğrenci eğitim almaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile birlikte eğitim alabilme imkânı, öğrencilerin unutulmaz anılara sahip olmalarını sağlamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA